Урок музичного мистецтва 9, для 1 класу НУШ до підручника Т.Рубля

Про матеріал
Розробка уроку музичного мистецтва #9 на тему: "Як створюється краса" для 1 класу НУШ до підручника Т.Є. Рубля
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку 

музичного мистецтва

для 1 класу

(до підручника Т.Є.Рубля, Т.Л.Щеглова, І.Л. Мед)

 

 

 

       вчитель музичного мистецтва

Старокостянтинівського НВК

«Спеціалізована школа І ступеня, гімназія»

імені Героя України С.М. Бондарчука

Мороз Н.І.

 

 

 

 

 

 

Урок №9

ТЕМА : Як створюється краса

 Мета :

навчальна: дати учням розуміння слів «композитор- виконавець-слухач

розвивальна: розвивати    вокально – хорові  навички; вміння розрізняти настрої у творах мистецтва.

виховна:    виховувати  інтерес до музичного мистецтва, художній смак.

Музичний  матеріал: Укр. нар. Пісня «Веселі гуси». Е.Гріг «Ранок»

Наочні посібники: ілюстрації до даної теми; портрет Е. Гріга

Обладнання: фонохрестоматія, музичний інструмент (фортепіано),ТЗН (ноутбук); відеозаписи музичних творів

Тип уроку: комбінований

 

 

Хід    уроку:

Учні заходять до класу під музику «Ранок» Е.Гріга

I . Організаційний момент

Перевірка готовності класу до уроку

 Музичне вітання

  D:\ШКОЛА\ДОКУМЕНТАЦІЯ\Вітання\JqaHQtp3KVM.jpg

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

Музика може зачаровувати, викликати певні настрої, створити різні враження. Вона передає красу співу птахів у лісі, дзвінкоголосого водограю і тихого таночку осіннього листя. (показ картинок)

D:\Фото природа\018087.jpg   D:\Фото природа\479019 copy.jpg     D:\Фото природа\Birds0032.jpg

 

Композитор і композиторка- це люди, які створюють чарівну музику. Вони пишуть твори для гри на музичних інструментах, музику для кіно і мультфільмів.

Люди, які слухають музику, називаються- слухачами. Люди, які виконують музичні твори, називаються виконавцями.

Отже, для того, щоб музика змогла «прийти» до нас, їй потрібно подолати великий шлях, на якому кожен виконує свою роль.: композитор- створює музику, виконавець -виконує, а слухач -слухає. Якщо б на світі не існувало такого ланцюжка, чи змогла б музика дійти до нас? Ні, тому що кожен виконує свою роль, яка є дуже важливою.

ІІІ. Основна частина

Слухання музики

Зараз ми спробуємо побути в ролі одного з елементів ланцюжка і насолодитися чарівною музикою. Ми будемо – слухачами.  Сьогодні прослухаємо музичний твір норвезького композитора Е.Гріга «Ранок»

Невеличка розповідь про композитора, демонстрація портрета композитора.

Слухання музики Е.Гріг «Ранок»

-Яким ви уявили ранок?

- Якою за звучанням була музика?

- Якими музичними засобами передано ранкову красу?

Повторне слухання музики Е.Гріг «Ранок»

Фізкультхвилинка «Гусі- потягусі»

 

Вокально-хорова робота

Розспівування

Яскравого сонячного дня вийли на прогулянку два веселих гусачки. Сьогодні ми про них вивчимо українську народну, жартівливу пісеньку і побуваємо в ролі одного з елементів ланцюжка- виконавцями.

Слухання укр. нар. пісні «Веселі гуси».

Розучування укр. нар. пісні «Веселі гуси» (звертаю увагу на чистоту інтонування, чіткість дикції, артикуляції)

Плескання ритмічного малюнку пісні.

ІV. Підсумок уроку

- Хто такі виконавці?

-   Поміркуйте, де ви можете побувати виконавцями, а де слухачами?

-  Чи може музика існувати без композитора?

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
4.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.7
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Pavlova Lyusya
    Загальна:
    4.7
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    4.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
30 жовтня 2019
Переглядів
2762
Оцінка розробки
4.7 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку