Вчитель музичного мистецтва Палій О.В.
1 клас І семестр
урок 4 дата ________
Тема уроку: Милуємося довкіллям.
Мета: збагачувати музичний досвід учнів, розкриваючи музичні особливості, ознайомити з поняттями «високі звуки», «низькі звуки»; розвивати творчі здібності до музики, почуття ритму;
виховувати інтерес до музичного мистецтва, уміння спілкуватися.
Музичний матеріал: Е. Ґріґ «Пташка», Д.Шостакович «Ведмідь», м/ф «Ведмедик і той, що живе в річці»; А.Олєйникова «Мушка лапки рахувала». Високі та низькі звуки.
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: поглиблення та розширення теми.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
(вхід до класу під супровід Е. Ґріґа «Пташка»)
Музичне вітання.
2. Музична грамота.
Клавіатура піаніно складається з клавіш. У співі пташки — високі звуки. їх передають клавіші, розташовані праворуч. Ведмідь видає низькі звуки. Аби почути їх, грай на клавішах, що ліворуч.
3. Слухання музики.
(Е. Гріг. «Пташка». Д. Шостакович. «Ведмідь»)
- Як композитор передав настрій пташки? Чи можна під цю музику марширувати? Якими звуками композитор передав ходу ведмедя?
4. Музично-творча діяльність.
- Уявіть, що ви перетворилися на ведмедика. Покажіть, як він ходить і співає.
(виконання завдання)
(м/ф «Ведмедик і той, що живе в річці»)
5. Вокально-хорова робота.
Розспівування.
(продовжити розучування пісні А.Олєйникової
«Мушка лапки рахувала»)
- Виконайте пісню «Мушка лапки рахувала» з рухами.
(виконання завдання)
6. Гра на музичних інструментах.
- Доберіть музичний інструмент, на якому виконайте придуману музику Мушки.
(виконання завдання)
7. Підсумок уроку.
- Хто з мешканців лісу спілкується високими звуками, а хто низькими?
На дозвіллі пограйте з однокласниками у гру «Хто співає?». Натисніть клавіші, які передають спів пташки або звуки ведмедя (високо-низько).
(вихід із класу під супровід Д. Шостаковича «Ведмідь»)
1