Вчитель музичного мистецтва Палій О.В.
1 клас І семестр
урок 7 дата ________
Тема уроку: Мистецькі професії.
Мета: збагатити уявлення учнів про мистецькі професії; розвивати музично-творчі здібності учнів; виховувати інтерес, любов до музики, пісні.
Музичний матеріал: награвання українських народних мелодій; м/ф «Бременські музиканти»; А.Філіпенко «Ой заграйте, дударики». Музикант. Інструментальний супровід.
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: поглиблення та розширення теми.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
(вхід до класу під супровід укр. нар. мелодій)
Музичне вітання.
2. Музична грамота.
Музикант — це мистецька професія. Музиканти-виконавці грають на музичних інструментах — скрипці, бандурі тощо.
Музичні загадки:
Ду-ду-ду, віть-віть-віть!
Ви моє ім’я назвіть,
Не паличка, не гілочка Звуть мене...
Барабан йому за брата,
В танці любить він кружляти.
Відбиває ритм, дзвенить І красиво бубонить.
Україну прославляє, хоч не має слів,
Тугу людям розганяє багатострунний спів.
У похід її з собою брав козак Мамай,
Мов ясну леліяв зброю.
Хто вона — вгадай!
3. Слухання музики.
(награвання українських мелодій на
бандурі, сопілці, скрипці тощо (на вибір))
4. Музична грамота (продовження). Гра на музичних інструментах.
- Створіть інструментальний супровід до прослуханої музики.
(виконання завдання)
5. Вокально-хорова робота.
Розспівування.
(продовження розучування пісні А.Філіпенка
«Ой заграйте, дударики»)
6. Підсумок уроку.
(м/ф «Бременські музиканти»)
- Виберіть й назвіть, які з поданих інструментів музичні.
(вихід із класу під супровід укр. нар. мелодій)
1