Вчитель музичного мистецтва Палій О.В.
1 клас І семестр
урок 8 дата ________
Тема уроку: Мої захоплення.
Мета: з'ясувати учнівські мистецькі захоплення; збагати знання довгими та короткими звуками; розвивати їх музично-творчі здібності; виховувати інтерес, любов до музики, пісні.
Музичний матеріал: К.Сен-Санс «Акваріум», «Лебідь»; І.Осторверхий «Кицю, кицю, де була?». «Довгі» та «короткі» звуки.
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: поглиблення та розширення теми.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
(вхід до класу під супровід К.Сен-Санса «Лебідь»)
Музичне вітання.
2. Музична грамота.
У країні Мистецтва мешканці захоплюються малюванням, танцями, співами. Як передати в музиці ці захоплення? За допомогою звуків композитори можуть передати рухи людей, тварин, машин. Наприклад, стрибки кошенят або рух поїзда.
Музичні звуки мають різну тривалість звучання. Вони бувають довгі й короткі.
3. Слухання музики.
(К.Сен-Санс «Акваріум», «Лебідь»)
- Порівняйте ці твори.
- Покажіть руками характер руху.
- Які звуки сховалися в музиці — довгі чи короткі?
- Які переважають у музичному портреті лебедя, а які — рибок?
4. Вокально-хорова робота.
Розспівування.
(розучування пісні І.Осторверхого
«Кицю, кицю, де була?»)
5. Музично-ритмічна діяльність.
- Проплескайте ритмічний малюнок пісні. Зверніть увагу на тривалість звучання нот — довгих і коротких.
6. Підсумок уроку.
- Яку музику слухали на уроці?
- Покажіть, як швидко плаває рибка в акваріумі.
- Покажіть, як повільно рухається лебідь по воді.
(вихід із класу під супровід К.Сен-Санса «Акваріум»)
1