Вчитель музичного мистецтва Палій О.В.
1 клас І семестр
урок 3 дата ________
Тема уроку: Мої друзі - іграшки.
Мета: формувати здатність відчувати через мистецтво особливості виражених композитором, поетом почуттів, думок, настроїв; розвивати творчу уяву, музичні здібності учнів; виховувати зацікавлене, емоційне ставлення до природи, музики, людей.
Музичний матеріал: П.Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька», «Марш дерев'яних солдатиків»; м/ф «Дитячий альбом»
(П.Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»); А.Олєйникова «Мушка лапки рахувала». Композитор. Марш.
Обладнання: музичні інструменти; музичний центр; фонохрестоматія.
Тип уроку: поглиблення та розширення теми.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
(вхід до класу під супровід П.Чайковського
«Марш дерев'яних солдатиків»)
Музичне вітання.
2. Музична грамота.
Той, хто музику створив і у ноти поселив,
Композитором зоветься, пише музику від серця!
Виконавець прочитає, кожну ноточку вивчає,
Почуття передає, ті, що в серці в нього є!
3. Слухання музики.
(П.Чайковський «Хвороба ляльки», «Нова лялька»)
(«Марш дерев'яних солдатиків»)
4. Музично-творча діяльність.
- Порівняйте музику творів про іграшки. Які настрої вони передають? Доберіть кольори до п’єс.
(виконання завдання)
5. Музична грамота (продовження).
Пісня складається з куплетів, а кожний куплет — із заспіву та приспіву.
Пісня — справжня королева
І злітає вище неба!
Заспів є і приспів є -
Пісня справжньою стає.
6. Вокально-хорова робота.
Розспівування.
(розучування пісні А.Олєйникової
«Мушка лапки рахувала»)
- Заспівайте цю пісню у відповідному настрої.
7. Підсумок уроку.
Сьогодні на уроці ми відчували сум та радість, училися відчувати біль іншої людини та розділяти її радість.
- Пригадайте назви творів, які ми слухали на уроці.
(вихід із класу під супровід П.Чайковського
«Марш дерев'яних солдатиків»)
1