Конспект уроку з курсу
«Навчаємося разом»
4 клас. Зошит 4
Тема уроку: «На годину спізнишся - за рік не наздоженеш»
Тема. На годину спізнишся - за рік не наздоженеш
Мета.
Вдосконалювати:
Тип уроку: урок систематизації та узагальнення вивченого матеріалу.
Обладнання:
Структура уроку
І |
Організаційний етап |
1 хв. |
ІІ |
Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння знань 1.Визначення теми уроку. Мотивація. Цілепокладання. 2.1.Вправа 2. Робота над відеофрагментом – 1,5 хв. 2.2.Вправа 3. 2.3 Вправа 4. 2.4.Фізкультхвилинка під мультанімацію «Пісенька про дружбу»
|
14 хв.
|
ІІІ |
Етап узагальнення та систематизації 1.Виконання завдання 5. Перегляд фрагменту фільму. 2. Виконання завдання 6. 2.1.Вправа на визначення швидкості читання. 3.Виконання завдання 7. 3.1.Повторення алгоритму успішної роботи з текстом. 3.2.Вправа «Учитель» 4. Виконання завдання 8. 5. Робота за ігровою сторінкою.
|
20 хв. |
ІV. |
Підсумок уроку |
3 хв. |
Зміст уроку
І. Організаційний момент (1хв.)
Вчитель:
Усміхнімось сонечку: «Здрастуй,золотаве!»
Усміхнімось один одному,погляньмо ласкаво.
Хай сьогодні в кожне серце наш урок додасть тепла,
І гостям усміхнімось та побажаємо усім добра!
ІІ. Етап підготовки учнів до активного свідомого засвоєння знань (~14хв.)
2.1.Визначення теми уроку. Мотивація. Цілепокладання.
Вчитель:
- Наш урок розпочався з усмішки. Тож нехай на ньому запанує атмосфера доброзичливості, щирості, тепла і взаєморозуміння.
-Сьогодні, ми продовжимо нашу подорож у Країну Добра і Мудрості – Місто Хранителів часу.
- Тему уроку прочитає ….
- Прочитаємо разом, прискорюючи темп.
- Як ви розумієте це прислів'я?
- Визначимо ключові слова теми уроку.
Спираючись на ключові слова, визначимо завдання уроку.
- А які ще завдання нашого уроку? Прочитаємо.
Завдання уроку:
2.2. Виконання завдання 1.
Вчитель:
-Протягом свого життя люди звертали увагу на цінність часу. Вислови відомих людей дають нам поради щодо його раціонального використання.
-Прочитає вислів відомого …..
-Як ви розумієте цей вислів?
-Прочитайте повільно,швидко.
-Розкажіть з пам’яті.
-Чого навчає вислів?
2.3. Виконання завдання 2.
-Переглянемо відеофрагмент і виділимо два, які спонукатимуть завжди ставити важливі справи на перше місце.
- Відтворіть з пам’яті.
-Власний досвід видатних людей допоможе нам правильно планувати свої справи.
-Хто із вас намагається дотримуватись порад?
-Молодці! Пам’ятайте, це – підґрунтя вашого успіху.
2.4.Повторення груп справ
-Як правильно планувати свої справи, дізнаємося з правил Мудрої Сови.
-Слухаємо, стежимо, запам’ятовуємо.
-Прочитайте у швидкому темпі напівголосно. Перекажіть собі. Сусіду.
-Щоб бути успішними учнями, правильно плануйте свої справи.
2.5.Виконання завдання 3.
-Продовжуємо вчитися цінувати власний час, раціонально його використовувати, щоб встигнути зробити все, що плануємо і обов’язково стати найкращими учнями школи, якими будуть пишатися н
ваші батьки, вчителі і рідна Україна.
- Потренуємося планувати справи у порядку їх важливості.
- Завдання 3 прочитає …..
-Прочитайте перелік справ і розподіліть їх за групами, запишіть у таблицю.
- Працюємо в парах. Одна пара біля дошки.
- Перевіримо (Пару біля дошки і пару з місця)
Так чому ж слід правильно планувати справи на день?(Щоб бути успішними, все встигати)
-Ми працювали у парах, дружньо. Саме у дружбі наш успіх.
- Пропоную заспівати і відпочити перед дальньою дорогою.
2.6.Фізкультхвилинка (рухлива хвилинка за допомогою пісні «Пісенька про дружбу») (~2хв)
ІІІ. Етап узагальнення та систематизації (~20хв)
Вчитель:
-Ми з вами вчилися правильно планувати свої справи. Які риси характеру потрібні нам для цього? (Наполегливість, старанність, відповідальність, організованість)
- Завдяки цим рисам ми можемо виконати наступне завдання. Дізнаємося більше про навколишній світ, а саме про …..
1. Виконання завдання 5. Перегляд фрагменту фільму .
-Переглянемо фрагмент фільму. Увага на екран.
- Пригадайте побачене та уважно розгляньте світлини. Позначте ті, що ілюструють побачене у відео .
-Перевіримо.
-А що саме вам стало відоме з відео фрагменту?
2. Виконання завдання 6. Вправа на визначення швидкості читання.
- Підготуємося до читання наукового тексту. А щоб не марнувати час, попрацюємо над вдосконаленням темпу читання, завдання 6.
2.1.Визначення швидкості читання.
- Визначимо швидкість читання. Читаємо 1 хв.
- Для кращого читання потренуємося. Читаємо 3 речення разом у темпі «Черепахи». Я – ведуча, а ви – зі мною.
-Читаємо у помірному темпі.
- Читаємо у темпі «Сороки»
-Ще раз перевіримо темп читання. Читаємо 1 хв.
-У кого темп читання збільшився?Хто прочитав у межах 80 слів?
-Хто прочитав від 80 до 90 слів?
-Хто прочитав від 90 до 100 слів?
-Хто прочитав більше 100 слів?
-Молодці. Тепер ви зможете швидко прочитати науковий текст.
3. Виконання завдання 7.
-Пригадаємо алгоритм успішної роботи з текстом.
-Прочитаємо пункти.
-Вправа «Учитель». Працюємо за варіантами.
3.1.Прочитайте текст від початку до кінця уважно та швидко.
3.2.Перекажіть текст собі.
-Сформулюйте запитання до свого тексту.
-Хто хоче виконати вправу «Учитель»?
- Сьогодні до нас завітав молодий учитель…..
- Переказ.І-в., запитання до учнів. Оцінювання відповіді.
-Переказ. ІІ-в.
4. Виконання завдання 8.
-Закріпимо отримані знання. Вправа «Броунівський рух»
(Переміщуючись по класу, перекажіть уривок тексту по черзі.)
ІV. Підсумок уроку. (~3 хв)
-Підіб’ємо підсумки.
-Ось і закінчується наша сьогоднішня подорож.
- Чи була вона для вас корисною?
-Повернемося до теми уроку. Що стверджує вислів?
(Потрібно раціонально організовувати свою роботу.)
-Якщо ви правильно плануватимете свої справи, то обов’язково будете успішними.
-Сьогодні ви були і вчителями, і дикторами,і учнями. я впевнена,що ці знання стануть вам у пригоді у подальшому житті.
-Хто вважає, що на цьому уроці він зробив крок до себе, як наполегливого, організованого, успішного учня?
- Ми щодня вчимося вдосконалюватися, щоб стати гідними громадянами України.
(Виконання пісні «Лише у нас на Україні»)
-Час швидкоплинний – невпинно летить.
Мудра людино, цінуй кожну мить!...Урок закінчено!