Тема: Безпека в школі. Місця підвищеної небезпеки в школі.
Мета: Ознайомити учнів з можливими надзвичайними ситуаціями у школі; називати правила безпечної поведінки в школі; навчити вибирати безпечні місця для ігор в школі; розвивати здатність контролювати свою поведінку; виховувати відповідальність за свої вчинки, дисциплінованість.
Тип уроку: урок формування практичних умінь.
Обладнання: плакат, клей, фломастери, листки паперу, клейкі зірочки, малюнок школи.
Хід уроку
І. Вступна частина
1. Вправа – очікування «Наш клас»
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?Ви повинні зараз відчути себе справжніми зірками, тож давайте заплющимо очі і подумки направимо до наших зірочок промінчик. Зірочка стає великою, як сонце, а воно буде зігрівати нас. Тож давайте на наших зірочках напишемо, що ми очікуємо від цього уроку.(На плакаті діти прикріплюють малюнки зірочок зі своїми очікуваннями.)
2.Вправа «Знайомство»
Я – Лариса, у школ імені подобається, тому що…
3.Повторення правил тренінгу
Діти, давайте обговоримо правила за якими будемо працювати.
1.Ввічливе поводження.
2. Правило тиші.
3.Добровільність роботи.
4.Не критикувати думки інших.
5.Говорити коротко по черзі.
4. Завдання тренінгу
Сьогодні ми продовжимо говорити про безпеку, але вже в іншому місці. Де? Ви відгадаєте і здогадаєтесь.
Стоїть вулик придорожній
Уночі завжди порожній. (Школа)
- Чи подобається вам навчатися у школі?
ІІ. Основначастина
Робота за підручником
1.Хвилинка фантазії «Школа моєї мрії»
Уявіть, що ви потрапили до школи своєї мрії. Розгляньте, які в ній класи, їдальня, коридори, яким є шкільне подвір’я. Намалюйте про це малюнок.
2.Робота в парах. Дебати (обмін думками)
Обговоріть у парах:
Що вам подобається у вашій шолі?
Що ви хотіли б у ній змінити?
3.Вправа «Мікрофон»
1. Яких правил слід дотримуватись в коридорі?
2. Як потрібно себе вести в їдальні?
3. Чого не можна брати в школу?
4. Як потрібно приходити на урок фізичного виховання?
4.Гра «Так чи ні»
Послухайте правила і скажіть «так» чи «ні».
Фізкультхвилинка
Що ж мабуть прийшла пора
Трохи відпочити
Я вас хочу на руханку
Друзі запросити
Один ,два, три, чотири
Розболілась голова
Треба трішки відпочити
Щоб нового ще навчитись
Підтягнулися, присіли
Пострибали, знову сіли
Вийшла пауза мала, до роботи нам пора.
5.Робота в групах
Подумайте, як слід поводитися, щоб уникнути небезпеки.
Об’єднати дітей у три групи. Кожній дати картку з назвою одного з приміщень школи – «Спортивна зала», «Їдальня», «Клас».Діти обговорюють і дають варіанти відповідей.
Висновок. Пам’ятайте і виконуйте правила безпеки в школі: на уроках, у їдальні, спортивній залі.
Учні складають пам’ятку «Основні правила поведінки в школі та на перерві».
ІІІ. Заключна частина
1.Зворотній зв’язок
- Які небезпечні місця та небезпечні предмети існують у школі?
- Діти чи справдилися ваші очікування?
Діти висловлюють свої очікування. Якщо очікування справдилися
-зірочка буде світити.
2. Прощання «Віночок побажань»
Прошу вас взятися за руки і продовжити фразу: «Я тобі бажаю…»
Не відпускаючи рук. По завершені заплющити очі та промовити разом:
«Хай сьогодні нам щастить, хай нам завтра пощастить, хай завжди усім щастить»!