КЗ «Бірківська ЗОШ I – III ст.»
Урок читання в 1 класі на тему:
«Буква Її, позначення нею сполучення звуків [йї].
Звуко-буквений аналіз слів.Читання слів.
Словникові вправи. Опрацювання віршів»
Виконала: вчитель початкових класів
Найденко Олена Миколаївна
Бірки – 2020 рік
Урок навчання грамоти в першому класі
Тема: Буква Її, позначення нею сполучення звуків [йї]. Звуко-буквений аналіз слів.Читання слів.Словникові вправи. Опрацювання віршів.
Мета:
Обладнання: набори малюнків із зображеннями предметів (їжак,трамвай, тролейбус, поїзд,зайчик),складова таблиця,кольорові олівці, геометричні фігури, конструктор LEGO,картки.
Тип уроку: інтегрований
Освітні галузі:мовно-літературна,соціальна ,природнича ,математична.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі.
Всі готові до роботи.
Всі бадьорі.Молодці!
2. Вправа «Очікування»:
Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?
Продовжіть речення:
Я хочу, щоб урок був…
На цьому уроці я хочу….
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Вчитель виставляє на набірне полотно по три слова і пропонує дітям назвати зайве:
зошит – хустка – пенал,
дятел – півень – сова,
кіт – собака – білка,
смородина – груша – слива,
окунь – фіалка – айстра,
Миколка – Іринка – Сергій,
море – ставок – гора.
Розсипані слова та звукові схеми слів. Потрібно з’єднати.
ІІІ. Ознайомлення з буквою Її, її назвою і будовою.
В лісі він без сумки ходить
Яблука й гриби знаходить.
Спина – голки. Очі – намистинки.
Хто це там біля ялинки?
(Їжак)
Фізкультхвилинка
Їжак тупав по стежині
І грибочки ніс на спині
Шурхіт листя відчував бо в ліску він проживав.
А на зустріч скаче зайчик ,
Довговухий пострибайчик .
Їжак зайчика злякався
І в клубок вмить загорнувся .
Промінь сонця доторкнувся
Їжачок наш розгорнувся.
Назвати слова зі звуками [йі].
Їжак покликав їсти й пити
Своїх маляток – їжачків.
Та не схотіли їсти діти, -
Він їхню їжу сам поїв.
Молодці , ви дуже багато знаєте про їжачка .
ІV. Робота за Букварем (с. 50– 51).
-Хто є головним героєм вірша?
-Хто був контролером?
-Який квиток був у зайчика?
-Як називають пасажира,який не купує у
транспорті квиток?
2-га група.Скласти казку про їжачка за малюнками.
3-тя група.Тим їжачкам,у яких на животиках цифри-намалювати грибочки,іншим-написати цифри,по кількості їхніх грибів.
4-та група.З геометричних фігур скласти їжачка.
Які геометричні фігури використали?
5-та група.Намалювати їжачка.
Інтерактивна гра
Записати замість знака питання правильну відповідь.
Поїзд – 5б.,? зв
Їжак -? б.,?зв.
Сироїжка – 8б.,?зв
Скільки всього букв в цих словах?
Скільки всього звуків?
Чого більше і на скільки?
Запишіть число,яке позначає кількість букв,а потім число,яке позначає кількість звуків.
Поставте між числами знак(< > =)
Вправа «Відлуння»
Вчитель читає слова з букваря, я діти хором називають останній склад кожного слова.
Прийоми читання:
V. Підсумок уроку.
Вправа « Мікрофон»:
-Чи справдилися ваші сподівання стосовно нашого уроку?
-Яким був урок?
Продовжіть речення:
Урок був ……
На цьому уроці я …