Тема: Досліджуємо питальні речення.
Мета: дати уявлення про питальне речення; формувати навички інтонування питальних речень та вміння ставити логічний наголос; розвивати усне мовлення учнів; виховувати любов до природи.
Хід уроку
І ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
ІІ АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
-
«Мозковий штурм»
-
Що таке речення?
-
Про які речення ви дізналися на попередньому уроці?
-
Яке речення називають розповідним?
-
Які розділові знаки стоять в кінці розповідного речення?
-
Каліграфічна хвилинка
Привітанням журавля я пробуджую поля,
Небеса і ручаї та заквітчую гаї.
Відгадали, хто вона, ця красуня чарівна ?
(Весна)
-
Про яку пташку йшлося в загадці?
-
Запишіть слово «журавель» в зошит та складіть звукову модель цього слова.
ІІІ ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ
-
Сьогодні ми будемо вивчати питальні речення, навчимося іх правильно інтонувати.
IV СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
-
Робота за підручником
Вправа 1
-
Прочитайте уривок із тексту про хлопчика Шушу.
-
Про що думає хлопчик?
-
Що спільного між виділеними реченнями?
-
Який знак слоїть в кінці цих речень?
-
Як, на вашу думку, вони називаються?
Ознайомлення з правилом
Вправа 3
-
Прочитайте смс повідомлення.
-
Визначте яке речення там написано.
-
Чому?
-
Поставте питання до смс повідомлення за поданим початком і запишіть.
-
Хто….?
-
Звідки…?
-
Які речення утворилися?
-
Чому?
-
Фізхвилинка
-
Робота з деформованим текстом
Вправа 5
-
Прочитайте текст.
-
Що в цьому тексті написано не правильно?
-
Спишіть текст, виправляючи помилки.
V УЗАГАЛЬНЕННЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ
-
Робота в групах
-
Розгляньте малюнки. Розкажіть, яка пригода трапилася з котом?
-
Побудуйте запитання до кожного малюнку. (1 група – 1 малюнок, 2 група – 2 малюнок, 3 група – 3 малюнок)
Обговорення складених речень.
VI ПІДСУМОК УРОКУ
-
Фронтальне опитування
-
Про які речення ви дізналися на уроці?
-
Чому ці речення називають питальними?
-
Що ставимо в кінці цих речень?
-
Релаксація. Самооцінювання.