Урок на тему: "Електронні тексти. Шрифти. Їхня роль. Клавіатурний тренажер".

Про матеріал

Поширений конспект уроку з теми "Електронні тексти. Шрифти. Їхня роль. Клавіатурний тренажер". В ньому Ви знайдете описані детально всі етапи уроку, примітки для вчителя. Згідно програми на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ (2 клас, пілотний проект)

Перегляд файлу

Урок 3. Електронні тексти. Шрифти. Їхня роль.

Клавіатурний тренажер.

 

Мета: 

Навчальна – ознайомити дітей з поняттям електронного тексту, шрифтів; пояснити їхню роль; навчити працювати в клавіатурному тренажері. 

Розвивальна – пояснювати й узагальнювати сприйняте, робити висновки, виділяти істотні ознаки;

Виховна – виховувати само і взаємоповагу під час спільної діяльності, прагнення знаходити відповіді на поставлені запитання;

Тип уроку: комбінований.

Програмне забезпечення: презентація PowerPoint, «Сходинки до інформатики», .

Хід уроку

I. Організаційний етап

Тренінг «Урок – свято»

Не урок, а справжнє  свято,

Бо полинем у світи.

Мандруватимем завзято,

Юний друже, я і ти.

У поході будь уважним,

Добре думай, не спіши!

Знай, що вчитись завжди важко,

Легше буде у житті!

 

II. Актуалізація опорних знань

Доброго дня, діти. Сьогодні на уроці ми ознайомимось з поняттями електронного тексту та шрифтів. З'ясуємо, яка їхня роль. Попрацюємо з клавіатурним тренажером на комп'ютері.

Відгадування загадок та ребусу (зошит, книги, флешка, слово)

III. Мотивація навчальної діяльності

Гра «Правильно-неправильно»

Так чи ні, відповідай!

Сигнальну карту піднімай!

Вчитель зачитує правила, а учні піднімають сигнальні  картки: зелену – так, червону – ні.

  1. У клас комп’ютерний спітнілі, ми вбігаємо щосили. (Ні.)
  2. За улюблений комп’ютер падаєм мов спілі фрукти. (Ні.)
  3. А щоб сісти нам за парту, вчитель всім дає команду. (Так.)
  4. Від екрана ти відсядь… сантиметрів п’ятдесят! (Так.)
  5. Я дротів не зачіпаю, правило це добре знаю! (Так.)
  6. Як відчую щось горіле, промовчу я всім на диво. (Ні.)
  7. Ти підсунь дисплей близенько і шнури поправ хутенько! (Ні.)
  8. В електронний клас науки сміло входь, лиш вимий руки! (Так.)
  9. Голова болить моя, потерплю годину я! (Ні.)

 

IV. Вивчення нового матеріалу

 Про важливі події з життя нашого народу ми дізнаємося з різних документів: літописів, хронік тощо.

Слово «документ» (від латин.  documentumдоказ, зразок) увійшло у вжиток як письмове свідоцтво, важливий діловий папір.

Документи, що створюються або опрацьовуються на комп’ютері за допомогою програм, називають електронними.

Кожному тексту притаманне таке поняття, як шрифт.

Шрифт – це графічна форма літер при писанні, характер малюнка написаних літер.

А яка роль шрифтів?

  • Створюють настрій;
  • Вселяють емоції;
  • Допомагають краще сприймати текст.

Для того, щоб краще запам'ятати розміщення клавіш на клавіатурі та вдосконалити навички друкування, призначена спеціальна програма – клавіатурний тренажер. Клавіатурних тренажерів існує велика кількість. Ми з вами сьогодні будемо працювати з програмою RapidTyping (ознайомлюю дітей з інтерфейсом клавіатурного тренажеру, пояснюю, як в ньому працбвати).

 

Хвилинка-цікавинка. Демонструю дітям на екрані відеоролик про гнучку клавіатуру і коментую його.

 

V. Фізкультхвилинка

Лапки в боки, вушка вгору,
(руки на поясі)
Скачуть білочки по бору.
(стрибки)
Кожен ранок на галяві
(зупинились)
Спритно роблять різні вправи.
(довільні рухи)
Притомилися звірята
І пішли відпочивати.
(сідають на місця)

VІ. Практична робота на комп'ютері

Робота з клавіатурним тренажером RapidTyping (я допомагаю дітям працювати з програмою).

 

VII. Гімнастика для очей.

  • Рухаємо очима як маятником – вліво-вправо (5 разів);
  • Рухаємо очима вгору-вниз (5 разів);
  • Намалюйте очима в повітрі велетенські прямокутники (3 рази);
  • Намалюйте очима в повітрі велетенські круги (3 рази);
  • Покладіть долоньки на парту. Дивіться на свої долоньки, а потім на стіну (5 разів);
  • Закрийте оченята і подушечками пальців зробіть легенький масаж вашим повікам.

 

VIIІ. Узагальнення вивченого матеріалу.

Практична вправа «Кольоровий ланцюжок»

 

Бесіда за питаннями:

Я знаю…

Я вмію…

Я хочу знати…

Гра «Кольоровий ланцюжок»

Алгоритм виконуй чітко,

Ланцюжок розфарбовуй швидко!

 

  1. Розфарбуйте першу фігурку в ланцюжку жовтим кольором.
  2. Розфарбуйте другу фігурку в ланцюжку синім кольором.
  3. Розфарбуйте третю фігурку в ланцюжку червоним кольором.
  4. Розфарбуйте п’яту фігурку  в ланцюжку чорним кольором.
  5. Розфарбуйте останню фігурку в ланцюжку зеленим кольором.
  6. Розфарбуйте передостанню фігурку кольором за бажанням.
  7. Розфарбуйте решту фігур у ланцюжку рожевим кольором.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Запитання до учнів:

- Як ви вважаєте, чи в усіх дітей утворився однаковий ланцюжок фігур? Чому? (Ні, тому що алгоритм під номером 6 має команду, яка передбачає самостійний вибір кольору, а тому ланцюжки в дітей різняться.  )

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
3.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
4.3
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Романовська Ганна Володимирівна
    Загальна:
    4.3
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    3.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Інформатика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 грудня 2018
Переглядів
4141
Оцінка розробки
4.3 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку