Поширений конспект уроку з теми "Увімкнення та вимкнення комп'ютера. Поняття про інформацію". В ньому Ви знайдете описані детально всі етапи уроку, примітки для вчителя. Згідно програми на основі нового Державного стандарту початкової освіти НУШ (2 клас, пілотний проект)
Урок №5. Поняття про інформацію.
Увімкнення та вимкнення комп'ютера та інших пристроїв.
Мета:
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.
Обладнання та наочність: комп’ютери, презентація, проектор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Доброго дня, любі діти. Сьогодні ми розпочинаємо вже п'ятий урок інформатики, на якому ви ознайомитесь з поняттям «інформація» та навчитесь вмикати та вимикати комп'ютер.
Покажіть мені жестами ваш настрій.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
До нас на урок завітав Елзик. Разом з ним ми навчимось вмикати та вимикати комп'ютер.
(Діти пригадують правила ТБ в кабінеті інформатики)
IV. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь учителя (з демонструванням презентації на екрані).
З найдавніших часів, коли з'явилася найперша людина, людство весь час отрмує інформацію з навколишнього світу. Навіть немовля, яке вперше бачить маму – вже здатне отримувати інформацію.
Що ж означає слово «інформація»?
Інформація – це щось нове. Ми кожного дня отримуємо інформацію і навіть не задумуємось над цим. Дізнаємось щось нове від учителя, почули новину від подружки, мама пригостила вас новим смачненьким пирогом, ви побачили красивий танок, вивчили нову пісню – це все є інформація.
Комп'ютер – це пристрій, який теж працює з інформацією. Сьогодні на уроці ми навчимось вмикати і вимикати комп'ютер.
Щоб підготувати комп’ютер до роботи, потрібно:
Комп’ютер починає працювати. Він начебто оживає. На екрані монітора з’являються написи. Відбувається завантаження комп’ютера, підготовка його до роботи. На екрані монітора з’являється робочий стіл.
Сучасний комп'ютер - складний пристрій, який в процесі роботи проводить дуже багато операцій з інформацією. Щоб комп'ютер щоразу вмикався без проблем, йому необхідно "пам'ятати" той стан, у якому була припинена його робота попереднього разу.
Якщо комп'ютер вимикати "не правильно" (наприклад, висмикуючи вилку електроживлення з розетки), високою буде ймовірність того, що він не встигне "запам'ятати" щось важливе і наступного разу під час його запуску можуть виникнути проблеми. Тому вимикати комп'ютер завжди треба "правильно".
Кнопка ця має червоний колір або ж стає червоною після наведення на неї вказівника мишки.
Для входу в це меню призначена кнопка, що знаходиться у лівому нижньому куті екрану. Вона може бути прямокутною з написом "Пуск" або ж у вигляді круглої емблеми Windows. На цю кнопку необхідно навести вказівник мишки і натиснути ліву кнопку мишки.
Назва цього пункту залежить від версії Windows комп'ютера і може бути наступною: "Завершення роботи", "Вимкнення" або "Вимкнути комп'ютер". На нього необхідно навести вказівник мишки і натиснути ліву кнопку мишки.
У певних випадках комп'ютер може "попросити" підтвердити вимкнення. Тиснемо відповідну кнопку. Комп'ютер здійснить усі необхідні збереження і через нетривалий час вимкнеться.
VІ. Фізкультхвилинка (діти виконують фізкультхвилинку під відеоролик на екрані)
VІІ. Цікавинка.
Науково-технічний прогрес не стоїть на місці. За останні роки розвиток набув дуже великих масштабів. Для прикладу – вчені винайшли гнучкий екран, який можна згорнути (демонструю відеоролик на екрані).
VIІІ. Формування вмінь та навичок
Практичне завдання (діти виконують практичне завдання на програмному тренажері «Інформатика. 1 рік навчання»).
Релаксація (Вправа для профілактики короткозорості та порушення зору)
ІХ. Підбиття підсумків уроку
Вправа на закріплення в онлайн-середовищі Learning.
Бесіда за питаннями:
Ви дуже добре согодні попрацювали на уроці. Наш гість Елзик отримав велике задоволення від нашого уроку і пообіцяв завітати до нас ще раз.
1