Урок на тему " Георафічне положення та відкриття Північної Америки"

Про матеріал
Розробка уроку з географії для 7 класу по темі узагальнення знань по темі .Географічне положення Північної Америки , історія дослідження, відкриття . Вчитель за допомогою пізнавальних вправ може одночасно і пояснити і оцінити знання учнів на уроці
Перегляд файлу

Урок

Тема: Географічне положення материка Північна Америка. Історія відкриття та освоєння ( Узагальнюючий урок )

Мета: ознайомити учнів із загальними відомостями про материк; сформувати знання про особливості фізико-географічного положення (ФГП) Північної Америки, систематизувати знання про відкриття і ознайомитися з історією дослідження; удосконалювати навички роботи з географічною картою;виховувати пізнавальну активність, інтерес до вивчення теми, самостійність.

Обладнання: фізична карта світу, атласи, дидактичні картки, підручник Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник.

.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. Організація роботи

Перевірка підготовки учнів до уроку, організація уваги

ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь

Слово вчителя

Які материки ви вже вивчили? (Правильно, ми вже вивчили Африку, Південну Америку, Австралію і Антарктиду. )

1. Прийом: «Географічний крос»

Учні отримують картки з назвами географічних  об’єктів. Завдання учнів назвати, що це за об’єкт і показати його на фізичній карті світу.

1.Південна Америка

2.Гвіанське

3. Ейр

4. Тихий

5. Великий Вододільний хребет

6. Танганьїка

7. Індокитай

8. Наміб

9. Ніл

10. Муррей

1.Австралія

2. Нова Зеландія

3. Амазонка

4 Калахарі

5. Сомалі

6. Кордильєри

7. Мадагаскар

8. Індостан

9. Калімантан

10. Лабрадор

1.Північна Америка

2. Сахара

3. Атакама

4. Карибське

5. Лабрадор

6. Нігер

7. Конго

8. Аппалачі

9. Нова Гвінея

10. Магелланова

1.Антарктида

2. Аравійський

3. Наміб

4. Анди

5. Парана

6. Об

7. Кіліманджаро

8. атлас

9. Великобританія

10. Міссісіпі

2.Закінчи речення

1.Полярні дослідники називали Антарктиду…( Крижаною, пустельною, загадковою )

2. В перекладі з Грецької мови Антарктида означає…( Протилежний до Арктики )

3. Антарктиду омивають…( Індійський, Тихий; Атлантичний океан )

4. Біля берегів Антарктиди розташовані моря: …( Уедделла, Беллінслаузела, Амудсена, Россе )

5. Найпівнічнішою точкою Антарктиди є…( мис Сіфре )

6. Площа материка Антарктида складає …( 13, 6 млн км  )

7. В Антарктиді найвища точка над рівнем моря це …( Масив Вінсон)

8. Перша українська станція має назву…( «Академік Вернадський» )

9. Антарктида була відкрита … ( 28 січня 1820 р. Фадеєм Беллінсгаузеном та Михайлом Лазарєвим)

10. Найбільший шельфовий льодовик континенту Антарктида – це …. (льодовик Росса)

11. На материку Антарктида знаходяться гори – це… (Трансантарктичні гори)

12. Антарктичні оазиси – це… ( невеликі ділянки суходолу, вільні від льоду)

3. Прийом «Витягни слово скажи речення» (зі словом, яке витягнули учні вони складають речення)

Ендеміки

Релікти

Коала

Антарктида

Академік Вернадський

Росса

Антарктичні оазиси

Пінгвіни

Стокові вітри

«Восток»

«протилежний до Арктики»

Кріки

платформа

Байрон

Південний Хрест

Косцюшко

Джеймс Кук

Великий Бар’єрний риф

Ейр

Австралія

Муррей

ІІІ. Мотиваційний момент

Прийом «Дивуй всіх», доповнення вчителя.

Острів Гренландія – «зелена земля» (назвали вікінги: влітку південні прибережні частини острова вкриті зеленими луками). Острів Ньюфаундленд – «нова відкрита земля».

Півостови: Лабрадор – «землероб», Флорида – «квітучий», Каліфорнія – «гаряче гроно», Юкатан – «не розумію», Аляска – «китове місце».

 Мексиканську затоку місцеві жителі називають «гаряча сковорода», Гудзонову – «мішок з льодом». Всі ці цікаві об’єкти знаходяться на материку Північна Америки. Саме його ми сьогодні з вами почнемо вивчати

Отже тема нашого уроку: Географічне положення материка Північна Америка. Історія відкриття та освоєння

IV. Вивчення нового матеріалу

1.Особливості материка Північна Америки

(Опрацювати стр. 154 підручника Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник географія)

Після опрацювання  учні по черзі називають особливості материка, які їм сподобалися.

2. Географічне положення материка

(Опрацювати стр. 155-156 підручника Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник географія)

Після опрацювання учні виконують завдання

1. Співвіднесіть крайні точки з їх назвами

1.Північна точка

А.  мис. Мар’ято

2. Південна точка

Б. мис. Принца Уельського

3. Східна точка

В. мис. Мерчісон

4. Західна точка

Г. мис. Сент-Чарльз

Відповідь: 1в, 2а, 3г, 4б.

2. Співвіднесіть географічний об’єкт і його назву

1. Острів

А. Гудзонова, Мексиканська

2. Півострів

Б. Аляска, Каліфорнія, Лабрадор, Флорида

3. Затока

В. Гурон, Онтаріо, Мічиган, Ері

4. Озеро

Г. Міссісіпі, Юкон, Колорадо

5. Річки

Д. Гренландія, Ньюфаундленд, Баффінова Земля.

Відповідь: 1д, 2б, 3а, 4в, 5г.

3. Історія відкриття та освоєння материка

(Опрацювати стр. 157  підручника Г.Д. Довгань, О.Г. Стадник географія)

V. Закріплення вивченого матеріали

Прийом «Тести»

1.Укажіть затоку, яку називають "льодяниммішком": 

А. Гудзонова Б. Святого Лаврентія

В. Аляска Г. Фанді

2. Хто з дослідниківвідкривострів Ньюфаундленд? Виберітьправильнувідповідь: 

А. Вітус Беринг Б. Джон Кабот

В. Генрі Гудзон Г. Олександр Маккензі

3. Укажітьім’ямореплавця, якийвідкрив, а потімзавоюваввеличезнукраїну — сучасну Мексику: 

А. Ж. Картьє Б. Е. Кортес

В. X. Колумб Г. Дж. Кабот

4. Укажіть затоку Північної Америки, яку називають "гаряча сковорідка": 

А. Мексиканська Б. Фанді

В. Каліфорнійська Г. Гудзонова

5. В якихпівкуляхЗемлірозташованаПівнічна Америка? 

А. У південній та східній Б. У південній та західній

В. У північній та східній Г. У північній та західній

6. Якийізнаведенихнижчегеографічнихоб'єктівзнаходиться у ПівнічнійАмериці? 

А. водоспадВікторія Б. гора Деналі (Мак-Кінлі)

В. гора Аконкагуа Г. вулкан Еребус

7. Христофор Колумб доплив до берегів Америки у жовтні: 

А. 1867 року Б. 982 рокуВ. 1492 року Г. 1519 року

8. Укажітьгеографічніоб'єктиПівнічної Америки, розташовані на заході: 

А. півострів Лабрадор та острів Ньюфаундленд

Б. півострови Флорида та Юкатан

В. півостровиМелвін та Бутія

Г. півостровиКаліфорнія та Аляска

9. У середині XVIII століттяпівнічно-західні береги Північної Америки досліджувалаекспедиція: 

А. ВітусаБерінга та ОлексіяЧирікова Б. ГригоріяШелехова

В. Генрі Гудзона Г. Джона Девіса

10. УкажітьплощуПівнічної Америки: 

А. 17,8 млн. км кв. Б. 24, 2 млн. км кв.

В. 44 млн. км кв. Г. 30,3 млн. км кв.

11. Що є межеюміжПівнічною та ПівденноюАмерикою? 

А. Карибське море Б. Берингова протока

В. Панамський канал Г. Суецький канал

12. Південнучастину материка Північної Америки називають: 

А. Середньою Б. Вест-Індією В. Проміжною Г. Центральною

13. Євразію та Північну Америку розділяє протока: 

А. Флоридська Б. Девісова В. Берингова Г. Гудзонова

14. Першими середєвропейцівпобували на територіїПівнічної Америки: 

А. нормани Б. французи В. португальці Г. англійці

V. Підсумок уроку

Ми сьогодні добре попрацювали і наступний урок я думаю буде ще цікавішим. Активним учням сьогодні можно поставити гарні оцінки, так? (виставлення оцінок та їх мотивація)

VІ.Домашнє завдання

1.Опрацювати параграф 33.

2. Відповісти на запитання після параграфа

3. Скласти кросворд

 

docx
Пов’язані теми
Географія, 7 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
1 листопада 2021
Переглядів
631
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку