Конспект уроку з історії України , 7 клас.. Урок закріплення вивченого матеріалу . Форма проведення - гра. Використані різні види завдань .
7 клас Історія України
Тема уроку.Узагальнення і систематизація вивченого матеріалу із теми «Київська держава (Русь –Україна) наприкінці Х- у першій половині ХІ ст..
Мета: узагальнити і систематизувати знання учнів із вивченої теми; оцінити рівень навчальних досягнень ; формувати хронологічні , логічні та аксіологічні компетентності ; розвивати в учнів уміння аналізувати та узагальнювати історичні факти , працювати з картою , вільно оперувати історичними поняттями ; сприяти формуванню національної самосвідомості учнів
Обладнання : електронний атлас , дидактичні картки, підручник, ІКТ
Тип уроку : закріплення вивченого матеріалу
Форма проведення : урок – гра
Хід уроку
І. Узагальнення вивченого матеріалу
1 . Гра « Картографічна розминка»
- Робота з електронним атласом.
(Учням пропонується карта Русі - України на різних етапах її розвитку.)
2. Гра «Історичний футбол» (учні поділяються на дві команди і ставлять запитання один одному)
3 .Гра «Літописці» (кожна група дістає завдання)
-Із поданих слів і словосполучень скласти речення , що стосуються внутрішньої політики князя Володимира
4. Гра «Відгадай»
-Що означають дати: 988р. , 1019-1054р., 1036р. ,1051р. ?
5 .Музична пауза
- Учні слухають пісню «Київська Русь» у виконанні К . Бужинської.
6 .Обоворення прослуханого
- Про яку державу йдеться у пісні ?
- Який народ створив цю державу ?
- Які емоції викликає у вас ця пісня ?
7. Гра «Кращий оповідач»
- Скласти оповідання на конкурс «Князь Ярослав Мудрий як людина і державний діяч»
8.Гра «Кращий коректор» ( у поданому тексті виправити історичні помилки)
9 . Гра «Хронологічний ланцюжок» ( учні об’єднуються у 4 групи . За 1 хв. вони повинні написати якомога більше дат із теми , що повторюється, а потім мають називати , яких подій стосуються ці дати)
10 .Гра «Завдання від князя» ( учні у ролях князів Володимира та Ярослава розповідають про себе і ставлять запитання )
- Поясніть , звідки пішло моє прізвисько «Святий»
- Історики часто називають мене «тестем Європи» . Поясніть , чому?
11.Запитання від учнів/ учениць «гостям»
- Що було вашим покликанням , князе Ярославе ?
- Котра реформа вам давалася найважче , князю Володимире ?
- Чи відповідає ваша діяльність , Ярославе Мудрий , вашому імені - «енергійний» , «уславлений»?
- З якими ворогами довелось воювати вам , князе Володимире ?
12 . Гра «Історичне лото»
- Учні по черзі дістають з мішечка картки із завданнями – назвами понять , яким вони мають дати визначення )
-Поняття : князь , князівство, релігія , християнство, митрополія , єпископ , митрополит ,правові норми , лавра тощо
13.Проходження учнями онлайн – тестування по темі « Київська держава ( Русь – Україна) наприкінці Х –у першій половині ХІ ст..» на сайті
http//interaktive.ranok.com.ua
ІІ Домашнє завдання
-Написати твір – роздум «На кого з князів Русі –України я хотів/ хотіла бути схожим. Чому ?» або скласти ребуси ( за вибором )
ІІІ . Підсумок уроку
- Що для вас було цікавим чи нецікавим на уроці ?