Ключові слова для пошуку (на прикладах знайомих
текстів з природознавства, літературного читання,
інших предметів).
Цілі:
навчальна: сформувати уявлення про рядок пошуку, ключові слова, правила пошуку необхідної інформації в Інтернеті; формувати вміння використовувати рядок пошуку для знаходження інформації;
розвивальна: розвивати увагу, пам’ять, словниковий запас, логічне мислення;
виховна: виховувати інтерес до інформатики, повагу до авторських прав, до думки інших людей.
Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь і навичок.
Обладнання: комп’ютери, зошити з інформатики, картки з зеленим та
красним кольором світлофору, картки зі смайлами настрою.
Хід уроку:
1. Організація класу до уроку
Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимемо старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім дружнім класі
Діти просто молодці.
А з яким настроєм ви прийшли сьогодні на урок?
У кожного з вас на столі є 3 картки зі смайлами!
Підніміть саме ту картку, яка відповідає вашому настрою.
2. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі
Форма: гра «Світлофор» у вас на столі лежить дві картки, як на світлофорі для пішоходів. Що означає зелене світло? А червоне? Так, зелене дозволяє, а червоне заперечує.
Я називаю правило, а ви піднімаєте картку відповідного кольору.
Якщо можна так робити, то зелену, а якщо не можна - червону.
3. Мотивація навчальної діяльності
Ребуси
Нагадайте мені будь ласка, що таке Інтернет?
Так, це Всесвітня павутина, це сукупність електронних веб-сторінок, які можна переглядати за допомогою браузерів.
Для чого ми використовуємо Інтернет?
Яку інформацію ми можемо знайти в Інтернеті?
2.1 Повідомлення теми та постановка мети уроку
На минулих уроці ми ознайомилися із комп’ютерною мережею Інтернет, а на сьогоднішньому уроці ви дізнаєтеся, які послуги пошуку надає своїм користувачам Інтернет, про його можливості, та будемо шукати в Інтернеті за допомогою пошукових серверів цікаву і корисну інформацію.
2.2 Пояснення нового матеріалу
Навряд чи хтось може сказати, скільки веб-сторінок і веб-сайтів є сьогодні у веб-просторі, але немає сумніву, що рахунок йде на мільярди. Усі ці веб-сторінки пов'язані довільно, а отже, неможливо побудувати загальну структуру цієї глобальної мережі, що давала б уявлення про те, де міститься та яку адресу має той чи інший сайт.
За таких умов, не маючи ефективних пошукових програм, знайти у Вебі потрібну інформацію майже неможливо. Тому засоби пошуку дуже необхідні користувачам цієї служби. Але не лише їм. Оскільки Веб — ефективне середовище для торгівлі та реклами, величезна кількість підприємств, організацій і приватних осіб прагнуть представити себе у веб-просторі, щоб підвищити ефективність своєї діяльності. У Всесвітній мережі працюють також інтернет-магазини, платні електронні бібліотеки тощо. Звичайно, усі такі підприємства й приватні особи дуже зацікавлені в тому, щоб потенційний клієнт якнайшвидше потрапив на їхній сайт, і згодні платити за це.
Працюючи у мережі Інтернет, необхідно орієнтуватися в об’ємі інформації.
Для пошуку інформації можна:
1) Вказати адресу сторінки
Це найшвидший спосіб пошуку, але його можна використовувати лише в тому випадку, якщо точно відома адреса документа або сайту, де розташований документ.
2) Переміщення по гіпертекстових посиланнях;
Це найменш зручний спосіб, оскільки з його допомогою можна шукати документи.
3) Звернення до пошукової системи
Адреси пошукових серверів добре відомі всім, хто працює в Інтернеті. В даний час в україномовній частині Інтернет популярні наступні пошукові сервери: МЕТА-Україна, Яндекс.ua та інші. Пошукова система надає можливість пошуку інформації в Інтернеті. Більшість пошукових систем шукають інформацію на сайтах Всесвітньої павутини.
А які пошукові системи ви знаєте? Молодці!
А тепер давайте трішки відпочинемо.
2.3 Фізкультхвилинка
2.4 Підготовка до роботи з комп’ютером
Пвторення правил робти за комп’ютером.
2.5. Закріплення нових знань
Мета: навчитися використовувати теоретичні навички на практиці
А зараз ми виконаємо з вами практичну роботу з цієї теми.
1.Ви повинні сісти за комп’ютери, відкрити інтернет-браузер
2. У рядку пошуку вводити дані, та натискати кнопку пошук.
3. Ви повинні знайти інформацію.
5. За кожну правильну відповідь - ви отримуєте 1 бал, за відповідь із доповненням – 2 бали. Максимально ви зможете отримати 10 балів.
6. Ті, хто знайшов лише тільки відповіді на запитання отримує додаткові 3 бали до оцінки за урок.
2.6 Рефлексія
3.1 Постановка домашнього завдання
За допомогою пошукових систем в Інтернеті знайти відповідь на запитання: де розташований географічний центр Європи? Як називається найбільше озеро в Україні?
3.2 Підведення підсумків уроку
- Де можна використати знання, отримані на уроці?
- З яким настроєм ви закінчуєте наш урок? Підніміть картки настрою!
- У кого настрій покращився, та чому?