6 клас НУШ
Тема. Координатна площина
Мета: навчальна: удосконалити вміння будувати точки за заданими координатами і визначати координати точки на координатній площині;
розвивати вміння чітко і акуратно виконувати геометричні побудови; добре сприймати на слух координати;
виховувати охайність, культуру математичного мовлення, інтерес до предмету, розширювати кругозір.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку
І. Організаційний етап
Налаштування на роботу.
"Самоналаштування"
Покладіть руки на парту, закрийте очі та промовляйте:
«Я зможу сьогодні добре працювати на уроці!
Я особистість творча!
Я бажаю однокласникам успіхів на уроці!» Вч. Івчук Олена Валеріївна
Роздати картки самооцінювання! (в додатку)
ІІ. Перевірка домашнього завдання (2 бали)
ІІІ. Актуалізація опорних знань. Мотивація
Я хочу розпочати урок з повторення вивченого раніше.
Скажіть, яку тему ми вивчили на минулому уроці?(Координатна площина).
Тобто з основними поняттями координатної площини ми вже познайомилися.
Як ви думаєте чим ми займемося сьогодні?(Закріпимо, будемо вчитися застосовувати їх).
Так, бо успішним є не той, хто знає, а той, хто вміє застосовувати свої знання.
• Як побудувати прямокутну систему координат?
• Які назви мають осі координат? Точка їх перетину?
• Як визначити координати точки в прямокутній системі координат?
• Які особливості мають координати точок, які лежать на осях координат?
• На скільки чвертей розбивають площину осі координат?
• Які знаки мають координати точок у кожній з них?
ІV. Формулювання теми, мети, завдань уроку
Сьогодні на уроці ми продовжує працювати над темою «Координатна площина»
Запишіть, будь ласка, тему уроку!
Метою нашого сьогоднішнього уроку є удосконалення наших знань пов’язаних з координатною площиною:
а) будувати точки із заданими координатами (використовуючи вивчені властивості координат точок у координатній площині);
б) продовжуємо роботу з вироблення вмінь визначати координати точки за готовими рисунками;
в) розв'язуванню пошукових задач (вчимося спостерігати і робити висновки).
V. Застосування знань, умінь та навичок.
1. Завдання: «Побудуй фігуру». Парта отримує завдання по варіантам. В кожному варіанті є дві точки, які ви повинні побудувати. З’єднаємо отримані точки за часовою стрілкою.
Кожна правильно побудована точка = 0,5 бала (загальна- 1 бали)
2. Завдання: «Карта України» (правильно вказана точка 1 бал)
Зверніть увагу!
Карта розроблена вчителем Полоус Олена Миколаївна(НаУрок)
Це карта України. Це - наша рідна земля. А земля кожної держави — її недоторкана власність. Україна- наша Батьківщина, вона має свою землю, свою мову, культуру, історію, власні звичаї і традиції . І від нас залежить, якою вона буде в майбутньому.
Робота біля дошки: є карта України з позначеними точками. Учні по черзі
виходять до дошки називають та записують координати відповідних точок.
Коли всі точки записані,
Завдання: «Знайди відповідність» ( відповідність координати точки з написанням її на англійській мові)
А(minus six; six) (-6; 6)
В(minus one; eight) (-1;8)
С(two; six ) (2;6)
D(four; four) (4;4)
К(five; minus seven) (5;-7)
F(three; minus ten) (3;-10)
N(minus two; minus six) (-2;-6)
M(minus five ;minus nine) (-5;-9)
P(minus seven; minus two) (-7;-2)
T(three; six) (3;6)
Фізкультхвилинка
Ця вправа розвиває міжпівкульні зв’язки, синхронізує роботу півкуль, покращуює розумову діяльність, сприяє поліпшенню пам’яті та уваги.
Ціль: Розвиток міжпівкульної взаємодії, довільності, самоконтролю
Лівою рукою візьміться за кінчик носа, а правою рукою – за протилежне вухо. Одночасно відпустіть вухо і ніс, хлопніть в долоні, змініть положення рук «з точністю до навпаки». Вчитель Різник Олена Степанівна(Всеосвіта)
Виконання письмових вправ ст.156 вправа №1558
Усно ст.157 вправа 1563.
VІ. Самостійне виконання учнями практичного завдання
Знайти координати точок і послідовно їх з’єднати (15 хвилин)
(з розробки уроку вч. Математ. Кушнерук Валентини Петрівни (НаУрок)
Аналіз та перевірка самостійної роботи.(7 балів)
Активність на уроці +1 бал!
VІ. Підсумки уроку
Кожен учень заповнює картку самооцінювання та рефлексію.
Домашня робота Все вірно: 2 бали Є деякі помилки: 1 бал Все не вірно, проте старався: 0,5 бала Не виконав: 0 балів |
|
Завдання «Побудуй фігуру» Кожна правильна точка: 0,5 бала. Загальна кількість балів:1 бал |
|
Завдання «Карта України» Правильно названа координата – 1 бал |
|
Самостійна робота (загальна кількість: 7 балів) Взаємоперевірка. Учні обмінюються роботами. Кожна правильно побудована точка = 1 бал |
|
Активність на уроці: + 1 бал. Самим активним вчитель додає 1 бал |
|
VІІ. Повідомлення домашнього завдання
Повторити §32 ст.148, відповідати на питання після параграфу. Виконати вправи №1559. Накреслити систему координат. За одиничний відрізок взяти 4 клітинки. Побудувати вказані точки
№1564.З’ясувати і записати в зошит, у якій координатній чверті містяться вказані точки.
Завдання №1
Познач точки на бланку «Система координат» По варіантам |
|
Варіант №1 А(-2;3) С(4;-1) |
Варіант №2 В(4;3) Д(-2;-1) |
Познач точки на бланку «Система координат» По варіантам |
|
Варіант №1 А(-3;3) В(3;3) |
Варіант №2 С(3;-3) Д(-3;-3) |
Познач точки на бланку «Система координат» По варіантам |
|
Варіант №1 А(-4;4) В(2;2) |
Варіант №2 С(4;-4) Д(-2;-2) |
Познач точки на бланку «Система координат» По варіантам |
|
Варіант №1 А(-4;3) В(4;3) |
Варіант №2 С(6;-2) Д(-2;-2) |
Парта №5 Познач точки на бланку «Система координат» По варіантам |
|
Варіант №1 А(-2;3) С(5;-2) |
Варіант №2 В(4;3) Д(-5;-2) |
Самостійна робота Варіант №1
|
Самостійна робота Варіант №2 Обчисліть другу координату та побудуйте точки на системі координат
у= 1, х= 3у-10 (__;1) х= -3, у= х+3 (-3;__) х= -1, у= х (-1;__) х= 1, у= -х-1 (1;__) х= 6, у= х-9 (6;__) х= 5, у= -10+х (5;__) х= 1, у= 3-7х (1;__) |
Завдання №2.
А(minus six; six)
В(minus one; eight)
С(two; six )
D(four; four)
К(five; minus seven)
F(three; minus ten)
N(minus two; minus six)
M(minus five ;minus nine)
P(minus seven; minus two)
T(three; six)
1