Тема: Розв’язування вправ на знаходження НСД і НСК. «Життя врятує обізнаність (Про коронавірус)»
Мета: формувати математичну компетентність: вміння знаходити НСД та НСК кількох чисел; ключові компетентності: спілкування державною мовою – чітко та зрозуміло формулювати думку; уміння вчитися впродовж життя – прагнути вдосконалення результатів своєї діяльності; соціальну та громадянську компетентності – аргументувати та відстоювати свою позицію; розв’язувати вправи, задачі з даної теми; вчити дітей піклуватися про своэ здоров’я;
розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу, вміння аналізувати, робити висновки, інтелектуальні здібності учнів;
виховувати самостійність, наполегливість, взаємоповагу, бажання вдосконалювати свої знання, вміння працювати в парах.
Тип уроку: формування знань, умінь, навичок.
Обладнання і матеріали: конверти із завданнями, проектор, дошка
План уроку
Хід уроку
І. Організаційний етап
Оголошення мети і теми уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
НСД Найбільший спільний дільник |
НСК Найменше спільне кратне |
Найбільше натуральне число, на яке без остачі ділиться кожне з даних |
Найменше натуральне число, яке ділиться на кожне з даних чисел |
Алгоритм знаходження |
|
1. Розкласти дані числа на прості множники |
1. Розкласти дані числа на прості множники |
2. Виписати всі спільні прості множники в знайдених розкладах |
2. Доповнити розклад одного з них тими множниками розкладу другого числа, яких не вистачає у розкладі першого |
3. Обчислити добуток |
3. Обчислити добуток |
ІІІ. Формування вмінь і навичок знаходити НСД та НСК. Застосування вмінь і навичок на практиці.
(Учнів класу ділю на 3 команди, кожна команда обирає капітана і отримує контейнер-кейс. Вміст 1го контейнера – медична маска, рукавички, антисептик, пам’ятка, задачі. Вміст 2го контейнера – фрукти, пам’ятка, задачі. Вміст 3го контейнера – Червона стрічка, задачі, пам’ятка)
Друзі, сьогодні, як ніколи, нам потрібно “озброїтися” знаннями про COVID-19 та пандемію, аби протидіяти поширенню хвороби. Наша обізнаність “не на руку” новому типу коронавірусу, тоді як паніка та розпач – його союзники. Важливо одразу зауважити, що COVID-19 – це захворювання, яке спричиняє збудник, вірус SARS-CoV-2. Тобто, COVID-19 та SARS-CoV-2 – це не одне й те саме. Щоб зрозуміти, у чому підступність цього вірусу, та переконатися в доцільності карантинних заходів і дотримання правил особистої гігієни, ми маємо зануритися в загальні відомості про віруси та їх вплив на наш організм. За словами великої науковиці Марії Склодовської-Кюрі, у житті немає нічого, чого варто було б боятися, є тільки те, що потрібно зрозуміти.
Метод кейсів
Кейс 1. «Захисти Себе»
Уявімо, що наш організм – фортеця, в яку намагаються проникнути різні вороги. Хто ці вороги? Серед них є вже відомі нам бактерії, які, окрім користі, завдають і багато шкоди, спричиняючи захворювання, а також віруси – неклітинні форми життя. Імунна система завжди бореться з інфекціями, але не завжди буває успішною в цій боротьбі. Є таке поняття, як “специфічний імунітет” — він утворюється або після хвороби, або завдяки введенню вакцини. Оскільки цей коронавірус — новий для всіх вірус, практично ні в кого немає до нього специфічного імунітету, а вакцини поки що не створено.Ось чому від цього вірусу слід захищатися самостійно.
Пам’ятка
КОРИСТУЙТЕСЯ ЗАХИСНИМИ МАСКАМИ!
ЧАСТО І РЕТЕЛЬНО МИЙТЕ РУКИ З МИЛОМ І ОБРОБЛЯЙТЕ АНТИСЕПТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ!
ПІД ЧАС КАШЛЮ І ЧХАННЯ ПРИКРИВАЙТЕ РОС І НІС СЕРВЕТКОЮ АБО ЗГИНОМ ЛІКТЯ!
Задачі
НСД (155; 62)
якщо відомо, що їх можна розкласти по 3, по 4, і по 5 штук?
НСК (5; 4; 3)
НСК (48; 72).
Кейс 2. «Не забувай за профілактику»!
Віруси – це неклітинні інфекційні агенти, яким для розмноження потрібна клітина. Віріон – це вірусна частинка. Віріон потрапляє в нашу клітину, і починає там «панувати». І тут на захист стає наш імунітет. Як швидко організм справиться із хворобою, залежить саме від нашого імунітету. Тому важливо постійно підтримувати наш імунітет.
ЗАЙМАЙСЯ СПОРТОМ!
«НІ» ШКІДЛИВИМ ЗВИЧКАМ!
ВЖИВАЙ ТІЛЬКИ КОРИСНУ ЇЖУ, ОСОБЛИВО ФРУКТИ І ОВОЧІ!
ДБАЙ ПРО ОСОБИСТУ ГІГІЄНУ, БО В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ ЗДОРОВИЙ ДУХ!
НСК (3; 4; 5)
НСК (2400; 2800)
НСД (156; 234; 390)
Кейс 3. «Тримай дистанцію»
А як щодо загальних правил поведінки?
ВАЖЛИВО! ТРИМАЙ ДИСТАНЦІЮ!
УТРИМУЙТЕСЬ ВІД ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН, ПОХОДІВ У ЛЮДНІ МІСЦЯ!
НЕ КОНТАКТУЙТЕ ІЗ ЛЮДЬМИ ІЗ СИМПТОМАМИ ОРВІ!
НСД (87, 58)
НСК (6;9;12)
IV. Тестування за допомогою платформи для навчання Кahoot
1. Яке з наведених чисел ділиться націло на 2?
49
1236
73
81
2. Яке з наведених чисел ділиться на 3?
996354
3223
4141
2662
3. Яке з наведених чисел ділиться на 9?
20sec
919191
801108
113311
541145
4. Яке з наведених чисел ділиться на 5?
20sec
80505
104104
71171
10004
5. Укажіть кількість усіх простих натуральних дільників числа 14.
20sec
2
4
1
5
6. Укажіть прості числа, які розташовані в натуральному ряді між числами 4 і 14.
20sec
4,5,7,11,13,1
5,7,11,13
5,7,7,11,13,14
4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14
7. Укажіть найбільший спільний дільник чисел 18 і 45.
60sec
9
18
45
90
8. Укажіть найменше спільне кратне чисел 12 і 15
60sec
3
60
15
12
9. Яке з наведених чисел ділиться на 15?
60sec
405
104
71
1004
10. Укажіть пару взаємно простих чисел
60sec
5 і 45
14 і 49
20 і 27
13 і 169
11. Укажіть НСД чисел 6600 і 6300
90sec
600
320
400
300
12. Укажіть НСК чисел 120 і 134
90sec
3240
5650
6480
1234
Аналіз помилок після тестування
Кубик Блума
Знайти інформацію про решето Ератосфена і про знаходження НСД за алгоритмом Евкліда.
Підготуватися до КР
КЕЙС 1.
«ЗАХИСТИ СЕБЕ»
КОРИСТУЙТЕСЯ ЗАХИСНИМИ МАСКАМИ!
ЧАСТО І РЕТЕЛЬНО МИЙТЕ РУКИ З МИЛОМ І ОБРОБЛЯЙТЕ АНТИСЕПТИЧНИМИ ЗАСОБАМИ!
ПІД ЧАС КАШЛЮ І ЧХАННЯ ПРИКРИВАЙТЕ РОС І НІС СЕРВЕТКОЮ АБО ЗГИНОМ ЛІКТЯ!
якщо відомо, що їх можна розкласти по 3, по 4, і по 5 штук?
Кейс 2.
«Не забувай за профілактику»!
ЗАЙМАЙСЯ СПОРТОМ!
«НІ» ШКІДЛИВИМ ЗВИЧКАМ!
ВЖИВАЙ ТІЛЬКИ КОРИСНУ ЇЖУ, ОСОБЛИВО ФРУКТИ І ОВОЧІ!
ДБАЙ ПРО ОСОБИСТУ ГІГІЄНУ, БО В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ ЗДОРОВИЙ ДУХ!
Кейс 3.
«Тримай дистанцію»
ВАЖЛИВО! ТРИМАЙ ДИСТАНЦІЮ!
УТРИМУЙТЕСЬ ВІД ПОЇЗДОК ЗА КОРДОН, ПОХОДІВ У ЛЮДНІ МІСЦЯ!
НЕ КОНТАКТУЙТЕ ІЗ ЛЮДЬМИ ІЗ СИМПТОМАМИ ОРВІ!