Тема уроку: Прикладні задачі. Розв’язування трикутників.
Мета уроку:
Формування вмінь та навичок розв’язування трикутників, застосовувати набуті знання для розв’язування прикладних задач.
Закріпити основні алгоритми розв’язування трикутників, теорему синусів та косинусів. Виховувати наполегливість, інтерес до математики та позитивну мотивацію до навчання.
Тип уроку: Застосування здобутих знань.
Обладнання: Презентація Microsoft PowerPoint. Таблиця синусів і косинусів, таблиця тангенсів.
Хід уроку:
І. Мотивація навчальної діяльності.
Організаційні питання, щодо початку уроку.
|
Вчитель повідомляє тему уроку, мету.
|
ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.
|
Бігле повторення теорем синусів та косинусів, наслідків теорем.
Якщо в трикутнику АВС відомі дві сторони та кут між ними, то третю сторону можна знайти за теоремою…
Якщо в трикутнику відомі сторони, то кути можна знайти… |
|
Якщо в трикутнику АВС відомі два кута і одна сторона, то ще одну сторону можна знайти за теоремою…
Якщо в трикутнику АВС відомі дві сторони і один кут, чи завжди можливо знайти інші кути? |
|
Розв’язування задач за готовими рисунками.
(Протягом всього уроку можливе використання довідки, щодо вибору теореми та значень синуса, косинуса, тангенса деяких кутів та фрагменту таблиці Брадиса – гіперпосилання презентації) |
|
|
ІV. Розв’язування прикладних задач.
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
||||
|
V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.
Висновки:
|
|
|
В підсумку уроку вчитель нагадує що саме на уроці було зроблено і повторено, пояснює домашнє завдання, дає оцінку всьому класу та називає оцінки конкретним учням.
|
|
|
Домашнє завдання: П. 5 – повторити розв’язування трикутників та прикладні задачі на знаходження відстаней . Записати розв’язання задачі №142, скласти дві прикладні задачі на знаходження відстані між двома доступними точками (якщо безпосереднє вимірювання неможливе) та відстані до недоступної точки. |