Тема. Прикметник.
Мета. Актуалізувати знання про значення прикметників та запитання, на які вони відповідають. Засвоїти українські терміни, розвивати зв’язне мовлення школярів. Виховувати любов до рідного краю.
Обладнання. Таблиця, малюнки.
Хід уроку
-- Тема сьогоднішнього уроку – «Прикметник». Слово прикметник утворене від слова «прикмета», тобто вказує на якусь ознаку.
2) Вправляння у вимові терміна прикметник.
3. Основна частина.
1) Групова робота.
Добір прикметників до предметів, зображених на малюнках ( дерево, м’яч, вишня, яблуко, портфель, квітка).
- На які запитання відповідають дібрані прикметники?
- З одним із одержаних словосполучень скласти речення.
2)Творча робота
Загадка
Спритний майстер у стрибках:
На деревах по гілках.
Вся руда, пухнастий хвіст.
Рідний дім для неї –ліс. (Білка).
Опис білочки за поданим планом, словосполученнями і малюнками.
Розгляд малюнка. Усне складання оповідання за планом.
Складаючи речення, учні користуються словами і словосполученнями:
вушка, лапки з пазурами, пухнастий хвіст, білі грудки, ляклива, дбайлива, живиться, лісові горіхи, ялинові шишки, гриби, готує запаси.
3)Фізкультхвилинка
4) Самостійна робота.
Запис складеного тексту у зошити.
5)Робота з словосполученнями.
Переконструювання іменникових словосполучень в прикметникові:
Зупинка тролейбуса – тролейбусна зупинка.
Берег моря – морський берег.
Подвір’я школи – шкільне подвір’я.
Костюм українця – український костюм.
Мед бджіл – бджолиний мед.
Стежина лісу – лісова стежка.
4.Заключна частина.
Рефлексійна вправа.
-Сьогодні на уроці я дізнався про…
-Найбільше мені запам’яталось…
-На уроці я працював (працювала)…