Урок на тему."Рівність геометричних фігур"

Про матеріал

Пропонований матеріал призначений для вчителів, які працюють у 7 класі за новою програмою »Навчальна програма для учнів 5–9 класів загальноосвітніх навчальних закладів» 2015р(авт. М. Бурда, Ю. Мальований, Є. Нелін, Д. Номіровський, А. Паньков, Н. Тарасенкова, М. Чемерис, М. Якір).Підручник Мерзляк А.Г, Полонський В.Б. Якір М.С. «Геометрія». 7клас.2015р Робота містить презентацію, яка може бути використана при вивченні теми «Рівність геометричних фігур».

Перегляд файлу

 

 

Методична розробка уроку геометрії (7 клас )на тему:

 

 

Рівність геометричних фігур. Рівні трикутники

 

                                Вчитель вищої кваліфікаційної

                                   категорії Сирота Любов Іванівна

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2016р

Тема. Рівність геометричних фігур. Рівні трикутники

Мета: Домогтись розуміння учнями змісту рівності  геометричних фігур, основної властивості рівності трикутників; прививати навики  навчальної діяльності, інтерес до знань,

розвивати логічне мислення учнів, просторову уяву, креслярські навички

 виховувати пізнавальну активність; культуру усного та писемного мовлення

Тип уроку: засвоєння знань, вироблення вмінь.

Обладнання: набір демонстраційного креслярського приладдя, презентація

Хід уроку

І. Організаційний етап

 

ІІ. Перевірка домашнього завдання  

Результати дій

III. Формулювання-мети і завдань уроку.

 IV. Мотивація навчальної діяльності учнів

Геометрія, окрім оз­начень, властивостей та ознак геометричних фігур, вивчає ще й відношення між фігурами, відношення рівності посідає чільне місце. Тому цей урок присвячується пер­шому знайомству з поняттям рівності фігур і головне ваше завдання зрозуміти зміст означення рівних фігур та одну з властивостей рівних фігур, а також вміти використовувати отримані знання під час розв'язування задач.

 

Актуалізація знань і вмінь учнів

( слайд 3)

1.Як дізнатись, що фігури рівні?

 

 

( слайд 4)

 

V. Засвоєння нових знань   

 VI. Первинне усвідомлення матеріалу  

1.Як дізнатись, чи рівні трикутники?

2.Які трикутники називаються рівними?

( слайд 5)

 Означення. Два трикутника  називаються рівними, якщо їх можна сумістити накладанням.

Записують: ∆ АВС = ∆ А1 В1С1. Ці трикутники можна сумістити так, що вершини А і А1, В і В1, С і С1  збігатимуться. Тоді можна записати:  А = А1,

В = В1, С = С1,  АВ = А1В1, АС= А1С1,АС=А1С1.

Ті сторони, які суміщаються при накладанні, називають відповідними сторонами й відповідними кутами. АВ  і  А1В1, АС і  А1С1,ВС=В1С1

А  і А1, В = В1, С = С1 – відповідні

 На рисунках рівні сторони позначають однаковою кількістю рисок, а рівні кути однаковою кількістю дужок

 


 

 

 

Запам'ятай   ( слайд 6)  

Якщо два трикутники рівні, то елементи

(тобто сторони, кути, медіани,  бісектриси, висоти тощо) одного з них відповідно дорівнюють елементам другого. В рівних  трикутниках  вкажіть відповідні сторони та кути

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(слайд 7)

 

 

 

 

3.Доведення основної властивості рівності трикутників (слайд 8)

 

Основна властивість рівності трикутників. Для даного трикутника АВС і даного променя А1М існує трикутник А1В1С1, який дорівнює трикутнику АВС, такий, що АВ = А1В1, АС= А1С1,АС=А1С1 і сторона А1В1 належить променю А1М, а вершина С1 лежить у заданій півплощині відносно прямої А1М

 

 

4.Доведення Теореми7.1. Через точку, яка не лежить на даній прямій, проходить тільки одна пряма, перпендикулярна до даної  ( слайд 9)

Доведення

Розглянемо пряму а і точку О, яка їй не належить. Припустимо, що через точку О проходять дві прямі ОА і ОВ, перпендикулярні  до прямої а.

За основною властивістю рівності трикутників існує трикутник О1АВ, який дорівнює трикутнику ОАВ, такий, що АО = АО1   і  ВО=ВО1,  тоді ОАВ  = О1AВ. Отже, О1AВ =90º. Звідси, О1AО =180°Отже, точки О, А, О1 ле жать на одній прямій. Аналогічно доводимо, що  точки О, В, О1 також лежать на одній прямій. Тоді прямі ОА та ОВ мають дві точки перетину: точки О та О1, а це суперечить теоремі 1.1. Наше припущення неправильне Отже, через точку О проходить лише одна пряма, перпендикулярна до прямої а

 

VII. Вироблення первинних умінь  

Письмові   Вправи( Слайд 10)

 

Задача 1 Дано: ∆АВС=∆PFK, АВ=9см,

                                                KF=8см,КР =5см.

Знайти: А)ВС,АС,PF;

                            Б) Порівняти периметри ∆АВСІ∆ PFK

                                                В) Зробити висновок

 

Пам′ятай ! В рівних трикутниках відповідні сторони і відповідні кути рівні.

Задача 2.

Дано: ∆ АВС=∆ PFK,А=70º,

 F=35°, С=75°

 Знайти: В,P,K

Зверніть увагу!( слайд 11)

З того, що трикутники рівні, випливає, що рівні їх периметри і площі. Але з того, що у деяких трикутників рівні периметри або площі, не випливає, що ці трикутники рівні.

 

VIII. Підсумки уроку 

 

1.Які трикутники називаються рівними?

2.Що випливає з рівності трикутників?

IX. Домашнє завдання

§ 2, п.7,стор.56

№143, 144. Відповіді на запитання до§ 2

 

Використана література:

Мерзляк А.Г, Полонський В.Б. Якір М.С. «Геометрія». 7клас.2015р.

Мерзляк А.Г, Полонський В.Б. Якір М.С.» Збірник задач і завдань для тематичного оцінювання та самостійних робіт»

Бабенко С.П «Геометрія». 7клас Розробки уроків

Вікіпедія. Картинки – Інтернет-ресурси

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Сирота Любовь
Пов’язані теми
Геометрія, Розробки уроків
Інкл
Додано
30 липня 2018
Переглядів
2971
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку