Урок з геометрії у 8 класі.
ТЕМА. Середня лінія трапеції.
Мета.
- Домогтися засвоєння означення середньої лінії трапеції , сформувати вміння застосовувати властивість середньої лінії трапеції до розв’язування задач.
- Розвивати обчислювальні навички ,усний рахунок , логічне мислення , культуру математичної мови.
- Виховувати інтерес до математики, старанність, вміння самостійно працювати.
- Слідкувати за вимовою учнів, виправляти недоліки у вимові.
Очікувані результати. Учні повинні знати властивість середньої лінії трапеції ; уміти застосовувати її до розв’язування задач
Обладнання. Мультимедійний проектор, презентація для супроводу уроку , набір чотирикутників, картки, підручник, креслярські інструменти.
Тип уроку. Засвоєння нових знань і вмінь .
Хід уроку
І. Організаційний момент.
II . Актуалізація опорних знань, вмінь.
1) Перевірити наявність виконаних домашніх завдань та відповісти на запитання, які виникли в учнів при їх виконанні.
2) Задача. Встановіть відповідність між чотирикутником і його назвою.
( Виконують самостійно)
1 |
|
А |
квадрат
|
2 |
|
Б |
прямокутник |
3 |
|
В |
трапеція |
4 |
|
Г |
паралелограм |
5 |
|
Д |
ромб |
3) Опитування:
- Що таке трапеція?
- Як називаються сторони трапеції ? - Що таке середня лінія трикутника?
III. Формування нових знань , вмінь .
1. Означення середньої лінії трапеції.
MN — середня лінія трапеції ABCD .
Середньою лінією трапеції називається відрізок, що сполучає середини бічних сторін трапеції.
2. Властивість середньої лінії трапеції.
Якщо MN — середня лінія трапеції ABCD (BC || AD), то MN || AD , MN || BC і MN =
IV. Фізкультхвилинка для очей.
V. Застосування набутих знань , умінь .
1. Середини основ трапеції сполучені відрізком. Чи є він середньою лінією трапеції?
2. На якому з малюнків відрізок MN є середньою лінією трапеції ?
А. Б. В.
1. Основи трапеції дорівнюють 8 см і 12 см. Знайдіть довжину її середньої лінії.
2. Знайдіть х за малюнком :
а) б)
3. № 206.
VI. Домашнє завдання.
П. 5 . № 219 Інтерактивна вправа «Результат».
Сьогодні на уроці я повторив…Я дізнався …Найважчим для мене було…
Рефлексія . Чи отримали ви задоволення від праці на уроці? Відповідь.Так або ні.