Геометрія, 9 клас
Тема уроку. Узагальнення та систематизація знань, умінь і навичок з теми « Розв’язування трикутників».
Мета уроку: формування предметних компетентностей :
удосконалити вміння учнів застосовувати вивчений матеріал із теми « Розв’язування трикутників» до розв'язування задач;
формування ключових компетентностей :
формувати вміння аналізувати й узагальнювати інформацію;
формувати вміння контролювати, оцінювати та коригувати результати своєї навчальної діяльності;
сприяти самовихованню відповідальності, дисциплінованості;
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Наочність і обладнання: мультимедійна дошка.
Вимоги до рівня підготовки учнів: застосовують вивчені означення, теореми, формули і властивості до розв'язування задач.
Хід уроку
1. Організаційний момент.
2. Перевірка домашнього завдання
Перевірити наявність виконаних домашніх завдань.
3. Аналіз результатів самостійної роботи
4. Узагальнення й систематизація теоретичних відомостей
Відповісти на запитання:
а) його сторони;
б) діагоналі прямокутника і кут між ними?
а) сторона квадрата;
б) діагональ квадрата?
а) сторона паралелограма і висота, проведена до неї;
б) дві сусідні сторони паралелограма і кут між ними;
в) діагоналі й кут між ними?
а) сторона і висота ромба;
б) сторона і кут ромба;
в) діагоналі ромба?
а) сторона трикутника і висота, проведена до неї;
б) дві сторони трикутника і кут між ними;
в) три сторони трикутника;
г) радіус вписаного кола і сторони трикутника;
д) радіус описаного кола і сторони трикутника?
а) прямокутного трикутника;
б) правильного трикутника?
а) основи і висота трапеції;
б) діагоналі трапеції і кут між ними?
5. Розв'язування вправ
Розв’язати задачі.
Розв'язання
Нехай у трапеції ABCD ВС = АВ = CD = a,
BAD = ADC = φ (рис. 50). Опустимо перпендикуляр із точки В на основу AD. Із прямокутного трикутника АВК маємо:
ВК = h = аsіnφ, АK = асоsφ.
Тоді AD = 2AK + BC = 2асоsφ + а.
Отже, S = ∙ BK = ∙ аsіnφ = =
= а2sinφ(1 + соsφ).
Відповідь. Площа елементу покрівлі дорівнює а2sinφ(1 + соsφ).
6. Домашнє завдання
7. Підбиття підсумків уроку
Запитання до класу
Про що нове ви дізналися під час уроку?
1