Тема: Великобританія. Традиції та культура
Мета: ознайомити з новою лексикою теми;
навчати контрастувати у вживанні та відсутності артикля «the» перед географічними назвами;
поглибити знання учнів про визначні місця Лондона;
навчити порівнювати історичні пам’ятки Великобританії та України;
виховати почуття причетності до світової історії та культури.
Обладнання: Підручник, робочий зошит, картки для самостійної
роботи (НО1).
ХІД УРОКУ
І. ПІДГОТОВКА ДО СПРИЙНЯТТЯ ІНШОМОВНОГО МОВЛЕННЯ
1.Привітання.
(Greeting)
- Stand up! Good afternoon, children! Nice to see you!
2.Повідомлення теми та мети. уроку.
(Aim)
Т: Today we'll have a very interesting topic —The land of Great Britain. You'll know a lot about this country and about the places of interest.
But first let's revise the modals and check your homework.
3.Перевірка домашнього завдання.
(Check on Homework)
Учитель просить двох-трьох учнів прочитати складені речення.
Учні по черзі називають модальні дієслова, які вони вибрали.
4.Уведення в іншомовну атмосферу.
(Warming up)
Учитель пише на дошці слова: capital, Eiffel Tower, Becketou, Christopher
Wren, St Paul's Cathedral, St Sofia's Cathedral, Stonehenge, Carnegie Hall,
Seine, Big Ben, Statue of Liberty, Thames.
T: First, let's see, what you know about this city. Look at the words on the
blackboard and tell which of them are connected with our topic «London».
Учні називають слова, які пов'язані з темою «Лондон». Учитель коментує
їхній вибір:
Capital, because London is the capital of Great Britain.
Christopher Wren, because he was a famous English architect who built St Paul's
Cathedral.
St Paul's Cathedral is one of the most beautiful English churches.
Big Ben as it is the famous clock on the Houses of Parliament.
Thames — the big river in London.
II. ОСНОВНА ЧАСТИНА УРОКУ
1.Подання нового лексичного матеріалу.
(Presenting Vocabulary)
1) Впр. 1 (с.131.)
Т: Look at the table and tell what places can you see.
Учні розглядають малюнки й називають зображені на них країни та міста
2. Подання тексту для читання, впр. З (с. 69).
(Reading)
1) Етап підготовки до читання.
а) Активізація лексичного матеріалу.
Учні читають слова, подані перед текстом, і речення, які їх ілюструють.
б) Усна бесіда за малюнками до тексту.
Т: Look at the pictures on pages 131-132. What places of interest can you see there?
What do you know about them?
2) Етап читання.
T: Read the text quickly and write all the numbers you'll find.
Учні мовчки читають текст і виписують у зошити числівники: 8, 000,000,100, 10, 000.
Т: Which of the numbers refer to the streets of London/population of London/Tower Bridge?
Учні відповідають, після цього читають текст ланцюжком і перекладають його українською.
3) Етап перевірки розуміння змісту тексту.
Т:Еx.3 p.132 – Work in pairs. Ask and answer the questions. НО1:
1.Where is the UK located?
2.Why is the UK called an island state?
3.What do you know about rivers/ mountains in UK?
4. What is the Union Jack made up?
3. Подання граматичного матеріалу. Артикль перед географічними назвами.(Presenting Grammar)
1) Усна бесіда.
Т:. Look at the table and tell.
Article THE |
||
USE |
Do not use |
Examples |
rivers |
towns |
|
oceans |
countries |
|
seas |
lakes |
|
Mountain rangers |
Individual Mountains |
|
Island groups |
|
|
canals |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Учні самостійно формулюють правило про вживання та не вживання артикля та наводять власні приклади.
Т: Look at the video «The UK» and find the examples of the sentances with geographical names. https://learnenglishteens.britishcouncil.org/uk-now/video-uk/four-nations
2)Bnp. 4 (c. 133)
Учні переглядають відео знову і записують речення з артиклем.
3)Впр. 6(с.133).
Учні в зошитах записують речення в різночасових формах дієслова. Учитель збирає зошити й перевіряє правильність виконання завдання.
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА УРОКУ
1. Домашнє завдання
(Homework)
Розповідати про Британію за текстом впр. 2(с.131-132) – детальний переказ; впр. 5с. 133(письмово)
2. Підведення підсумків уроку.
(Summarizing)
T: What fact about the UK you have learned today was the most interesting for you? Why?