Урок на тему "Веселий мандрівник у театрі та кіно"
Мета. Удосконалювати навички роботи з пластиліном. Навчати учнів виготовляти композиції з використанням пластиліну. Розвивати спостережливість, пам'ять, мислення. Виховувати бережливе ставлення до живої природи.
Обладнання: підручник , пластилін , дощечка , пластмасовий ніж(стек) , вологі серветки, олівець.
Тип уроку: розширення і поглиблення знань , умінь.
Вид уроку: ліплення пластиліном.
План уроку:
1.Організаційний момент
1.1.Привітання
1.2.Перевірка готовності до уроку
2.Мотивація навчальної діяльності
3. Вивчення нового матеріалу
3.1.Повідомлення теми і мети
3.2.Ознайомлення з новим матеріалом
Фізкультхвилинка
4. Пояснення послідовності виготовлення виробу
4.1. Аналіз зразка виробу та його конструктивних особливостей
4.2.Фронтальний інструктаж
4.3. Сповільнений показ з поясненням вчителя
6. Самостійна робота
7. Підсумок уроку
7.1. Підсумкова бесіда
7.2. Аналіз та оцінювання робіт учнів
7.3. Прибирання робочих місць
7.4. Прощання з класом
Хід уроку
1.Організаційний момент
1.1.Привітання
Доброго дня ! Сідайте
Для того щоб вам було зручно до мене, запам’ятайте що мене звати Аліна Святославівна . Сьогодні ми з вами відправимось у дивовну подорож до лялькового театру .
1.2.Перевірка готовності до уроку
- Але перш ніж ми туди відправимось давайте перевіримо, як ви підготувалися до уроку. Які матеріали та інструменти необхідні (пластилін , дощечка , олівець, вологі серветки).
2.Мотивація навчальної діяльності
- Ви колись бували у ляльковому театрі ?
-А ти пам’ятаєте на яку виставу ти ходив(ла)?
-Що тобі у ній сподобалось ?
- Що не сподобалось?
- Хотіли б ви ще сходити у ляльковий театер? Чому?
3. Вивчення нового матеріалу
3.1.Повідомлення теми і мети
- Сьогодні на уроці ми дізнаємося, що ж насправді приховується за кулісами лялькового театру. Тема нашого уроку ″ Веселий мандрівник у театрі та кіно ″.
3.2.Ознайомлення з новим матеріалом
Ляльками –акторами керують талановиті люди- ляльководи. Вони кріплять ляльок на руки або пальчики. Коли ляльковод кріпить лялькуна пальчик такий вид театру називається “Пальчиковий театр”, а коли одягає на руку це “Рукавичний театр ”, тому що ви одягаєте персонажа на руку як рукавичку.
Погляньте на сторінку 88 перший мальнок
-Який це вид театру (рукавичний театр )?То чому він так називається?
Подивіться на тій же сторінці на 4 малюнок
-Який це вид театру (пальчиковий театр)?Чому він так називається?
Найвиразнішим елементом ляльки-актора є її голова. Її можна пошити з тканини , вирізати з паперу або ж зліпити з пластиліну. Ви можете самостійно або з допомогою дорослих створити свій пластиліновий театр.Пластилінові актори кріпляться на олівець .
-То з якого матеріалу можна зробити лялькових артистів ?(тканина ,папір, пластилін)
Тому ми сьогодні будемо робити скоїх власних артистів з пластиліну, яких прикріпимо на що ?( правильно на олівець )
Фізкультхвилинка(Відео_1 )
Щось ми засиділись на одному місці, пора зробити зарядку
Нужбо вставайте займемось разом .
Слухайте музику і повторюйте за мною
І раз, і два, і раз,і два (на раз тянемо руки в гору, на два до носочків)
Раз, два, три, чотири, -Раз, два, три, чотири,
(на раз, два поворот тулубом у праву сторну на три, чотири у ліву)
Раз, два, три, чотири, -раз, два, три, чотири (стрибки на місці навколо себе )
Велике сонечко ( колові рухи руками , руки вгору) повторити двічі
Лівою, правою, лівою, правою, лівою, правою( торкання лівою рукою правої ноги та правою рукою лівої ноги)
У нас дуже добре виходить ми з вами справжні спорцмени у нас чудово вийшло
4. Пояснення послідовності виготовлення виробу
4.1. Аналіз зразка виробу та його конструктивних особливостей
- Подивіться на зразки виробів.
- Що ви побачили? Хто це?
- З яких основних елементів складається виріб? А допоміжних?
- Який матеріал використано для створення?
- На що вони схожі,на які геометричні фігури?
- Пластилін яких кольорів можна використати?
4.2.Фронтальний інструктаж
Правила роботи і техніка безпеки:
- але перед тим як ми з вами почнемо роботу з пластиліном повторимо правила безпеки
- усі роботи потрібно виконувати тільки на дошці для ліплення;
- з стеками необхідно користуватись лише за призначенням ;
- після роботи необхідно ретльно витерти руки вологою серветкою.
- Але перед тим,добре подумайте,які кольори будуть переважати?
4.3. Сповільнений показ з поясненням вчителя(відео_2)
Зліпимо смішарика Крошу
Приготуємо для ліпіння багато голубого пластиліну , трішки чорного,білого і рожевого
Голубий пластилін поділимо на дві частини на білшу і меншу
Із більшої зробимо кульу
Далі зліпимо задні лапки Кроша , візьмемо трішки голубого пластиліну зробимо кульку і виліпимо запильку, приплюснемо один бік , вийшли у нас ось такі дві лапки приліпимо їх
Тепер черга передніх лапок так само із голубого пластиліну ліпимо капельки
Вушка це важлива чатина фігурки Кроша їх ліпимо теж з голубого пластиліну
Розкатаємо ковбаску з неї ліпимо ось таку пелюстку , зліпимо друге вушко і поставимо їх на місце
Тепер зліпимо хвостик з шести однакових маленьких кульк із білого пластиліну у нас повинна вийти ось така квіточка. Хвостик Кроша готовий
Далі займемось обличчя Кроші сині брови, два білих ока з чорнимо зрачками , ржевий носик і білі смішні зубки. Поставимо на місце очі це це два трішки різних повеличині білих овали з зрачками , прикріплюємо брови , носик нашого Кроши
За допомогою стека малюємо ротик та коротку вертикальну лінію під носом , а тепер можемо приліплювати збки. Крош готовий
6. Самостійна робота
Вчитель допомагає індивідуально. Використовує поточний інструктаж.
7. Підсумок уроку
7.1. Підсумкова бесіда
— З яким матеріалом працювали на уроці?
— Чи сподобалась робота на уроці?
— Чого навчив сьогоднішній урок?
— Які відкриття зробили?
— Хотіли б ви комусь передати знання, отримані сьогодні на уроці?
7.2. Аналіз та оцінювання робіт учнів
А зараз ми звами проведемо виставку наших робіт, хто не встиг доліпити нічого страшного це навіть цікавіше ви зможете нас заінтригуваи який же у вас Крош вийде коли ви його доліпите. А зараз ви почерзі по рядах ви продемонструєте своїх Крош, спочатку перший ряд ,далі другий , третій .(Розділити дітей на групки по мірі можливості ,аплодуємо усім хто демонструє свою роботу)
7.3. Прибирання робочих місць
А зараз приберіть своє робоче місце.
7.4. Прощання з класом
Дякую вам за урок! До побачення.