Мета : сформувати поняття про внутрішнє середовище організму та складові, які його формують; дати визначення поняттю гомеостаз, визначити функції і склад крові.
Конспект уроку в 8 класі
Тема . Внутрішнє середовище організму. Поняття про гомеостаз. Кров, її склад та функції. Лімфа
Мета:
Навчальна: сформувати поняття про внутрішнє середовище організму та складові, які його формують; дати визначення поняттю гомеостаз, визначити функції і склад крові;
Розвивальна: продовжити формувати вміння працювати з підручником та опорними матеріалами, логічно мислити розвинути логічне і абстрактне мислення, вміння думати, висловлювати свої думки, розвивати навички зв’язного мовлення;
Виховна: виховати культуру спілкування, взаємоповагу, доброзичливість,ввічливість.
Тип уроку: урок відкриття нового знання
Обладнання: таблиця “Кров”, малюнок “Внутрішнє середовище організму”, малюнки із зображенням схем будови кровоносних систем різних типів тварин (червів, членистоногих, хордових), опорні матеріали до теми (на кожну парту), презентація в форматі Microsoft Office PowerPoint.
Форма проведення: теоретичне заняття.
Методи: словесні (розповідь, пояснення, евристична бесіда); інтерактивні («Незакінчене речення», «Займи позицію», «Коло ідей», «Мiкрофон» Термінологічний ланцюжок» «Мозковий штурм»); активні методи, робота в групах.
Хід уроку:
І. Організаційний етап.
Хочу побажати вам гарного уроку,
Щоб було цікаво всім нам працювати,
Щоб хотіли дуже всі відповідати.
Щоб допомагало вам вміння міркувати
І дванадцять балів легко заробляти.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Що таке клітина ?
2.Що таке тканина
3.Які типи тканин людського організму вам відомі
4.Які функції виконує сполучна тканина ?
5. Які види сполучної тканини розрізняють?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Оголошення теми уроку:
IV. Формування нових знань.
І група “Аналітики” ( Будова та функцiї крові)
ІІ група “Експерти” (Будова та функцiї лiмфи)
ІІІ група “Анатоми” (Будова та функцi тканинної рiдини)
Обговорення опрацьованого матеріалу, доповнення вчителя, викреслювання схем – опор на дошці та в зошитах
VІ. Етап рефлексії, формування вмінь та навичок.
Обговорення проблемного запитання, яке вчитель поставив на початку уроку.
мікрофон щодо тісного взаємозв’язку між кров’ю, лімфою і міжклітинною рідиною. Думку обґрунтуйте.
http://learningapps.org/display?v=p9kga21en16
V. Узагальнення,систематизація,контроль знань і вміння учнів
записують його на дошці і дають визначення.
Вчитель пропонує оцінити свою роботу на уроці рейтинговими картками:
червона – 10-12 б зелена – 7-9 б синя – 4-6 б чорна – 1-3 б.
VІ. Домашнє завдання.
Опрацювати § в підручнику, опорні схеми в зошиті;
Скласти кросворд з вивченої теми в LearningApps.org;
Випереджальне завдання (індивідуально). Підготувати повідомлення про недокрів’я, причини виникнення.