Урок на тему :"Як Сірко навчився вимовляти звук "с"

Про матеріал
Цей матеріал містить артикуляційні .пальчикові , дихальні вправи,фонетичну розминку. Також дуже багато різних вправ зі звуком "с" Гра "Мікрофон" - де діти складають речення за мнемосхемами.Гра "Кульку кидай -слово на звук "с" називай" і тд. Весь урок проходить в ігровій формі ,що дуже подобається дітям.
Перегляд файлу

Як  Сірко навчився вимовляти звук «с» .

Мета:Удосконалити  правильну вимову звука-с,вчити правильно вимовляти звук –с в складах,словах,реченнях,вчити визначати наявність звуку в словах,ділення слів на склади,складання речень за допомогою мнемосхем;

Розвивати артикуляційну моторику , дрібну моторику пальців рук ,слухову увагу,силу ротового видиху,пам'ять.мислення.

Формувати вміння працювати самостійно,уважно,зосереджено і творчо.

Виховувати пізнавальний інтерес до логопедичних занять,позитивний емоційний настрій на занятті,любов до України.

Обладнання:

Демонстраційні малюнки,індивідуальні дзеркала,тренажери для дихання,м'ячики су-джок,квасоля,кульки із вати,іграшка собачки,кольоровий пісок;заготівки для індивідуальної роботи з буквою.

Хід уроку

1.Організаційний момент.

«Наше коло»( Діти йдуть по колу і виконують те ,що промовляють.)

Наше коло ,мов сім'я,

Друзі ми – і ти і я.

Доброго дня!-сусіду зліва,

Доброго дня !- сусіду справа.

Ми- одна сім'я.

Наше коло,мов сім'я,

Друзі ми- і ти ,і я.

Усміхнись сусіду зліва,

усміхнись сусіду справа.

Ми- одна сім'я.

- Діти.подивіться хто до нас завітав на заняття.Це собачка Сірко.Він дуже сумний ,бо не вміє вимовляти свого улюбленого звука .Але ми з вами йому зараз допоможемо.

2.Основна частина.

Артикуляційна гімнастика.

Знаємо ,що наш язик

Дивовижний чарівник

Все,що ми захочемо

Зробить він охоче нам

Перетвориться спочатку

На малесеньку лопатку

Гостру голочку язик

Вже давно робити звик

Побажаєм стане чашкой,

Зовсім це йому не важко.

День і ніч ні на хвилинку

Не спиняється годинник

Зробим язичком ось так

Тікі-так,тікі-так

Наша гойдалочка мила

Діткам всім дарує крила

Вгору-вниз,вгору-вниз

Опустись і піднімись.

Карлсон прилетів і зранку

З'їв варення цілу банку

Він злизав його ось так

В ньго пречудовий смак

Ось біжать без перешкоди

По дорозі диво- коні

І дзвенять ,дзвенять підкови

Диво- коників казкових

Наш язик – чарівник

Показав усе ,що міг,

Повернувся до хатинки

Час настав для відпочинку.

Дихальні вправи(тренажери дя дихання або сніжинка,ватка.,)

Пальчикові вправи.

Україна рідний край

Поле,річка,зелен -гай

Любо стежкою іти

Тут живемо я і ти!(виконувати рухи ,згідно тексту)

М'ячики» Су-джок»(У дітей в руці кільце Су-джок.Вправа виконується спчатку правою,а потім лівою рукою.)

1,2,3,4,5

(розгинати пальці по одному)

 Вийшли пальчики гуляти.

Цей товстенький і великий,

(надіваємо кільце  Су-джок на великий палець і далі по черзі)

А цей пальчик вказівний,

Цей високий .звуть-середній.

Далі пальчик безіменний,

А мізинчик хоч маленький,

Але дуже проворненький.

Фонетична розминка.

C:\Users\tatad\Desktop\Image_20231212_0001.jpg

Чути їх складна наука!

Ти прислухайся ,замри.

Якщо зможеш-повтори!

Капотять краплини в тиші:к-к-к-к-к;

Шарудять у сіні миші:шшшшшш

Песик дихає у сні:х-х-х-х-х

Цвіркуни цвірчать в траві: Ц-ц-ц-ц-

Барабанить град по стрісі: Г-г-г-г-

Там жуки літають в лісі:жжжжжж

Вітер в лісі зашумів:шшшшшш

У вікно комар влетів:ззззззз

Тигр розсерджено ричить:рррррр

Каша на плиті кипить:п-п-п-п-п-п-п-п

Фиркає старий їжак:ф-ф-ф-ф-ф-ф-ф

Мукає корова так:мммммммм

З крана сочиться вода:с-с-с-с-с-с-с

Молоток цвях забива:д-д-д-д-д-д

Колесо качав насос:с-с-с-с-с-с-с

Важко рушив паравоз:ч-ч-ч-ч-ч-ч-ч

Мітли люблять підмітати:щ-щ-щ-щ-щ-щ

Болить зуб у ведмежати:н-н-н-н

Пароплав гуде в тумані:ллллллл

А ворона на паркані:кар-кар-кар!

-Музична гра :      «Веселий ритм»    

Характеристика звука-С.Робота з роздатковим матеріалом.

 

C:\Users\tatad\Desktop\Image_20231212_0001.png  

    -Назвати чітко всі слова,слідкуючи за вимовою звука –с.

-Поділити слова на склади (викладати відповідну кількість квасолинок  на кожну картинку)

Фізкультхвилинка «Колеса в автобуса крутяться»

Гра «Кульку кидай ,слово на звук –с- називай.»

Гра «Мікрофон»(Діти складають речення за мнемосхемами і промовляють у мікрофон.»

Подарунок для звука –С. Шаблон із буквою-С .(Діти за допомогою кольорового пісочка та клею прикрашають букву С під спокійну музику)

Заключна частина.

-Наше заняття добігає кінця.Ми ознайомилися з улюбленим звуком Сірка та буквою С.

-Дітки,подивіться, наш Сірко став веселим і все зрозумів.

Гарно ви попрацювали,

Звук-с та букву ви запам'ятали.

А за те ,що навчили Сірка правильно вимовляти звук –с -ви всі отримаєте нагороди.

C:\Users\tatad\Desktop\Image_20231212_0002.png
 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Додано
16 січня
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку