Урок на тему: "Закріплення вивченого про слова,які відповідають на питання хто? що?"

Про матеріал
Урок складено за підручником М.Д. Захарійчук Рекомендовано вчителям та студентам педагогічних училищ.
Перегляд файлу

                                     Конспект уроку

 

                     української мови в 2 класі

 

 

 

 

Тема:        Закріплення вивченого про слова,

                  які відповідають на питання хто? що?

 

 

 

 

 

 

                                                                Автор:

                                                                Байдан М. М.

                                                                вчитель початкових класів ЗОШ №4

                                                                м. Білгорода-Дністровського

 

 

 

 

 

                                             2019 р.

 

Тема : Закріплення вивченого про слова, які відповідають на питання хто? що?

 Мета : Узагальнити знання дітей про іменник як частину мови; закріпити навички роботи з іменниками; активізувати словниковий  запас учнів;  розвивати образне мислення, орфографічну пильність,  чуття мови;

виховувати любов до природи, старанність і наполегливість у навчанні.

 

 Обладнання : мультимедійна презентація.

                                               ПЕРЕБІГ УРОКУ

І. Організація класу до роботи.

Пролунав уже дзвінок,

Починається урок.

Він зимовий і цікавий,

Тож гостей зібрав чимало.

Повернімося обличчям до гостей

І промовим: «Добрий день»

То ж, гаразд, часу не гаймо,

Урок української мови починаймо!

 

 ІІ.Перевірка домашнього завдання:

-А почнемо ми з перевірки домашнього завдання

 

1.Бесіда за змістом вправи:

    - Як звали хлопчика, про якого йшлося у домашній вправі?

    - Як звали його дідуся?

    - Як ви написали слова «Сашко» та «Степан»?

     - Чому слова Сашко, Степан  пишуться з великої букви?

 

III. Мотивація навчальної діяльності

  • До нас на урок завітала поважна гостя. А хто вона ви скажете, коли відгадаєте загадку.

Дорога біла стелиться. 

І краю їй нема.

Сніжок мете.Метелиця.

Прийшла до нас… (зима) 

- І прийшла вона не просто так. Вона принесла незвичайну книжечку. 

Чому незвичайну? А тому,що кожна її сторіночка подарує вам своє завдання. 

1. Етап цілепокладання.

Для того, щоб упоратись із завданнями  цього уроку, будемо працювати, слухати, мислити, писати охайно.

     Отже, девіз уроку :

              Не просто слухати, а ...(чути),

   Не просто дивитись, а … (бачити),

   Не просто відповідати, а … (міркувати),

  Дружно і плідно …(працювати). 


Ш.Актуалізація опорних знань. 
1.Каліграфічна хвилинка. 
 

         На знак поваги до нашої гості та й за традицією почнемо працю з 

каліграфічної хвилинки.  Розгорніть зошити,запишіть дату.

 Зверніть увагу на завдання для каліграфічного письма 

Зз  зз  зи зм  ма  им   ( запис на дошці)

Яке слово можна утворити з цих буквосполучень ? ( зима )    до,зима,Прийшла,нас. 

Складіть з поданих слів речення та запишіть його. 

Чи є в цьому реченні наш добрий знайомий – іменник? 

За якими ознаками ви його впізнали? 

 

2.Словниковий диктант

 

-На наступній сторінці Зима пропонує вам перевірити словниковий диктант, який написали учні 2 класу.

 

Лйон, знаьомий, літайут, сімя, соломйаний, шчука, бджола,марійа.

 

  • Давайте виправимо помилки.
  • Запишіть ці слова на дошці та в зошиті правильно.
  • Підкресліть іменники.
  • Знайдіть до якого іменника підходять схеми.

 

3. Інтерактивна вправа «Мікрофон»

- На наступній сторінці Зима пропонує вам інтерактивну вправу «Мікрофон»

 

  • Яку частину мови ми вивчаємо?
  • Що таке іменник?
  • На які дві групи діляться іменники?
  • Які іменники відносяться до назв істот?
  • Які іменники відносяться до назв істот?

 

Фізкультхвилинка

 Ш. Узагальнення та закріплення вивченого матеріалу.

1. Робота в парах

- Зима приготувала вам нове завдання.

- Подивіться на екран. Прочитайте слова. Зараз ви будете працювати в парах.

Вам потрібно в першу колону записати слова, які відповідають на питання хто?, а в другу записати слова, які відповідають на питання що?

    (Ведмідь, білка, заєць, вовк, лисиця, книжка, олівці, фломастери, іграшки, вчителька, будівельник, балерина, завірюха, Сонце, Місяць, хмара).

  • Які питання ви ставили?
  • До яких слів ви ставили питання «хто?»
  • Які слова відповідали на питання «що»?
  • Тож на які дві групи можна умовно поділити іменники?

Висновок:

Іменники-назви істот відповідають на питання хто?.

Іменники-назви неістот відповідають на питання що?.

 

2. Робота в групах

- На наступній сторінці Зима пропонує вам поглянути на дошку і назвати птахів. ( Сорока, ворона, горобець, голуб, дятел, зозуля, ластівка, лелека. шпак, качка)

-  А зараз ви будете працювати в групах.

 Запишіть назви зимуючих птахів у дві колонки за зразком:

Один                                       Багато

3. Бесіда

- Як взимку пташкам?

- Як їм можна допомогти?

 

4.Вибірковий диктант. 

Послухайте вірш і зловіть «зимові » іменники хлопками.

                        Он як кружить метелиця

                         І як вертить хурделиця,

                        А за ними завірюха

                        І найменша спритна хуга

                        Не втомилась сніговиця

                        У рясній своїй спідниці

                        І віхола, і завія

                            Зашугали з вітровієм

-Запишіть їх.

- Які слова ви виписали? (взаємоперевірка)

На яке питання відповідають ці слова?

- Що означають? (Назви предметів).

- Як ми називаємо такі слова?

- Що таке іменник?

 

 - Чим цікаві виписані іменники ? ( пов’язані з зимовою порою )

- Як вони називаються? ( близькі за значенням )

- Чому вживають синоніми у мовленні?

( Щоб мовлення було багатим, щоб не було повторів) Чим цікаві виписані іменники ? ( пов’язані з зимовою порою )

Як вони називаються? ( близькі за значенням )

- Чому вживають синоніми у мовленні?

( Щоб мовлення було багатим, щоб не було повторів)

IV Підсумок уроку

- Які ваші враження від уроку ?

     Дуже ви були старанні

     Отже, всі ви учні гарні.

     І за працю на уроці

     Вам подякувати хочу .

 

 

 

 

 

 

 

docx
Додано
12 лютого 2019
Переглядів
986
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку