Інтегрований урок з українська мови та англійської мови в 2 класі на тему "Зв'язок прикметників з іменниками в українській та англійській мовах". Метою уроку є поглиблювати знання учнів про роль прикметників у мовленні;практикувати в монологічному мовленні; удосконалювати навички читання та переказування; розвивати навички правильної вимови та написання, логічне мислення; виховувати повагу і любов до Батьківщини, патріотичні почуття та повагу один до одного.
Інтегрований урок
з українська мови та англійської мови в 2 класі
Тема уроку. Зв’язок прикметників з іменниками в українській та англійській мовах.
Мета уроку. Поглиблювати знання учнів про роль прикметників у мовленні, про зв'язок прикметників з іменниками, вчити розпізнавати прикметники, ставити до них питання;практикувати в монологічному мовленні; удосконалювати навички читання та переказування; розвивати навички правильної вимови та написання, логічне мислення, зорову та слухову пам’ять; виховувати повагу і любов до Батьківщини, патріотичні почуття та повагу один до одного.
Обладнання: роздатковий матеріал, таблиці до теми, малюнки, словник, магнітофон.
Тип уроку: комбінований
Хід уроку
І Організаційний момент
1.Привітання
Любі діти, усміхніться,
Навколо себе подивіться.
Вже усмішками сяє клас.
Приємно бути серед вас.
O’key children! Today we’ll speak about our country and native town. We’ll repeat colours, poems and sing English songs.
2. Психогімнастика.
Ви розумні?(Ми розумні).
Ви щасливі?(Ми щасливі).
У вас все вийде?(У нас все вийде).
Are you ready?
У нас сьогодні багато гостей.(Ми раді вас бачити)
We are glad to see our guests! Let’s start!
Тож нехай сяде за парту, той у кого гарний настрій.
ІІ. Перевірка домашнього завдання (ст.123, Вправа 322)
Seasons
Spring is green,
Summer is bright,
Autumn is yellow,
Winter is white.
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Сьогодні у нас незвичайний урок.
Сьогодні ми зробимо ще один крок
В країну відому, в країну чудову,
В країну Прикметник загадкову.
Отже, сьогодні тема уроку «Зв’язок прикметників з іменниками в українській та англійській мовах».
1.Робота над повторенням і узагальненням.
Вправа «Мозковий штурм»
- На які питання відповідає прикметник? (Який? Яка? Яке? Які?)
- Що означає прикметник? (Ознаки предметів за кольором, смаком, розміром, формою)
- З якою частиною мови завжди вживається прикметник? (З іменником)
ІV. Вивчення нового матеріалу
1.Пояснення вчителя
Вивішую ілюстрацію – Іменник і Прикметник у вигляді двох хлопчиків
Давайте уявимо, що іменник і прикметник – це такі ж самі діти, як і ви.
(Відповіді дітей: Товариші)
(На партах смайлики, діти обирають)
Отак і в мовленні - іменник і прикметник, предмет і ознака пов’язані між собою. Щоб про предмет сказати більш точно, яскраво, конкретно, використовують слова-ознаки, тобто прикметники.
Таблиця
Сonversation.
Where do you live?
Where are you from?
What nationality are you?
What is Ukraine for you?
Перехід до України Україна(яка?) гарна, рідна.
2. Робота з предметними малюнками (усно)
(На дошці малюнки: калина, рушник, коровай)
-Що можна сказати про предмети?( Ці предмети народні символи України)
Муз. фізкультхвилинка про Україну
(Звучить пісня про Україну)
3. Робота в зошиті.
- Розгорніть зошити. Запишіть число, класна робота.
Хвилинка каліграфії. Утворити слова із складів та букв.
Ук їн а ук ра н ці
Україна, українці.
Робота з синонімами
-Запишіть.
Блакитний, …. (голубий, синій, лазуровий,волошковий)
- Давайте підберемо з вами слова-прикметники на англійській мові до таких слів: сукня(rose, red…), чашка(small), машина(nice), ручка(black), квітка(beautiful).
4. Робота за підручником. (с.123, вправа 324)
Працюємо разом.(с.123, вправа 323)(разом з учителем)
Перевірка
Світанок( який?) весняний;
земля(яка?) сонна;
сонечко(яке?)яскраве і тепле;
проміння(яке?) лагідне;
природа(яка?) рідна.
5.Асоціативний кущ ( малюнки англ, укр.)
мама (mother) природа(укр..)
\ /
Сестра(sister) - рідна - школа(укр)
/ \
мова (укр.) дитина (child)
-Діти, давайте запишемо найкращі слова про нашу мову (самостійно).
Мова(яка?) співуча, українська, рідна, милозвучна.
We are happy,
Come and see!
Look at our,
Native sea!
Англ. фізкультхвилинка.
Stands up! Step,step!
Hands up! Clap, clap!
Hands on hips! Clap, clap!
Hands to the sides!
Bend left, bend right!
Hands on hips!
One, two, three, hop!
One, two, tree stop!
V. Узагальнення та закріплення нового матеріалу.
Гра «Вкажи ознаку»
Словосполучення замінити одним прикметником:
Хліб із пшениці- …(пшеничний) ( yellow)
Хустка з шовку .. (шовкова) (red)
Глечик із глини …( глиняний) (brown)
Повітря біля моря - … (морське) (blue)
Море – це перлина нашого міста, біля якого живуть щасливі та розумні діти, як ви!
VI. Підсумок уроку.
Рефлексія. Метод «Коло вільних думок»
- Що нового дізнались на уроці?
- Що зацікавило?
- Навіщо потрібні ці знання?
- Чи комфортно себе почували?
VII. Домашнє завдання
Ст. 124, вправа 325.