Урок "Надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях"

Про матеріал
Даний матеріал допоможе узагальнити та систематизувати знання у форматі ЗНО за темами: "Надання допомоги при кровотечах, переломах, нещасних випадках. Вміст аптечки", сприяти розвитку всебічно розвинутої особистості майбутнього випускника
Перегляд файлу

 Тема уроку. Урок узагальнення та систематизації знань за темою «Надання домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях.»

Мета.

 Навчальна. Систематизувати, узагальнити, закріпити знання учнів про різні способи зупинки капілярної, венозної і артеріальної кровотеч, виробити практичні навички надання першої допомоги при кровотечах, пораненні грудної клітки, у разі виявлення кровотечі ускладненої переломом,  виділяти головне, істотне при наданні долікарської допомоги.  Закріпити  знання про вміст лікарської аптечки,  уміння класифікувати лікарські препарати,   навички роботи у групі. Усунути прогалини в знаннях та навичках надання долікарської допомоги.

Виховна. Забезпечити моральне виховання учнів, формувати такі риси характеру: патріотизм, гуманізм, милосердя, чесність і правдивість, наполегливість і силу волі, культуру думки і поведінки, відповідальність за доручену справу, ініціативу зібраність, самовладання, комунікативність ( уміння  працювати в колективі) уміння  сконцентруватися,  слухати  інших, співпереживати, формувати   сприятливий   моральний  клімат.

Розвивальна. Розвивати в учнів уміння виділяти головне, суттєве у вивченому матеріалі, порівнювати, узагальнювати факти, логічно викладати свої думки, самостійність, прагнення самостійно здобувати знання, вміння долати труднощі в навчанні, використовуючи для цього проблемні ситуації, творчі завдання, дискусії, Розвивати  інтелект  учнів, уміння   аналізувати, класифікувати, порівнювати, логічне   мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, інтуїцію, пізнавальну  самостійність, пізнавальний  інтерес, потребу в самоосвіті, ініціативу, творчість, обґрунтованість   суджень, формування в учнівської молоді життєво необхідні знання, уміння і навички щодо захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, почуття національної гідності та патріотизму.

Обладнання: листки формату А-4 із завданнями, ілюстрації у конвертах, сигнальні картки, ноутбук, мультимедійна дошка, джгут, бинти, імпровізовані шини.

Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань

Девіз уроку.

Мої учні будуть дізнаватися про нове не від мене, вони будуть відкривати нове самостійно.

Моє основне завдання - допомогти їм розкритися.

                   М. Песталоцці

Хід уроку

І. Організація класу.

Шикування, виконання стройової команди а“Струнко!” Після рапорту командира відділення дівчат або чергового, на вітання викладача “ Слава Україні!”, учні відповідають: “ Героям слава!”

Повідомлення теми й мети уроку.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Вчитель. Сьогодні ми узагальнюємо знання з теми «Надання домедичної допомоги в бойових умовах.»  Надавати  домедичну допомогу – це обов’язок кожного громадянина. Для надання допомоги необхідні ґрунтовні та професійні знання. Цими знаннями володіють люди, які складали клятву Гіпократа. І недарма кажуть, що професія лікаря, яка вимагає чистоти душі й помислів, - це подвиг. Лікар повинен не тільки пізнати й глибоко вивчити медицину. Він має бути добрим і милосердним, тому що справа, якою він займається, полегшує страждання, у руках лікаря перебуває людське життя. До нас завітали лікарі різних галузей спрямування, знаннями яких послуговуємося і ми. Спробуємо відгадати професії цих лікарів.

Завдання 1.  РОЗШИФРУЙ ІМЕНА. Учні отримують картки з іменами лікарів та конверти у яких є ілюстрації-підказки до лікарської професії

Якщо Рома Телгов – Ревматолог, то хто його колеги-лікарі?

А.    Ольга Толмоф (офтальмолог)

Б.    Лора Гідко  (кардіолог)

     В.    Пол   Годе  (логопед)

Г.     Вера  Петт  (терапевт)

Ґ.      Петр  Іда    (педіатр)

Д.     Тома  Глосот (стоматолог)

Е.      Гурх   Рі  (хірург)

Є.      Олег  Драмот  (дерматолог)

     Ж.     Тима   Жасс   (масажист )

Картинки по запросу око      З.      Лара   Тотгвом  (травматолог)

Картинки по запросу зубна щітка

 

 

 

             Іл. 1                                                                               Іл. 2

Картинки по запросу терапевтКартинки по запросу педіатр інструменти                         

 

 

 

 

             Іл. 3                                                                    Іл. 4

Похожее изображениеКартинки по запросу хірург скальпель          

 

 

 

 

 

               Іл. 5                                                                        Іл. 6

Картинки по запросу серце кардіологКартинки по запросу логопед                            

 

 

 

 

               Іл.7                                                                        Іл. 8

Картинки по запросу переломи

Картинки по запросу шкіра

 

 

 

 

                     Іл.  9                                                                Іл. 10

 

 Завдання 2. Знайдіть відповідність між буквою під якою записаний лікар та номером ілюстрації.

Відповіді. 1 – стоматолог, 2 – офтальмолог, 3 – педіатр, 4 – терапевт, 5 – хірург, масажист, 7 – логопед, 8 – кардіолог, 9 – дерматолог, 10 – травматолог.  

 Завдання 3. Запишіть професії лікарів у алфавітному порядку.

Дерматолог.  Кардіолог.   Логопед.  Масажист.  Офтальмолог. Педіатр. Стоматолог.  Терапевт.  Травматолог.   Хірург.

ІІІ. Відтворення та коригування знань учнів.

Вчитель. Зараз ми з вами попрацюємо над тестовими завданнями, що включають знання з  таких тем: «Види та класифікація кровотеч», «Переломи. Надання допомоги», «Вміст аптечки». Умови цього етапу наступні. Кожне завдання містить чотири варіанти відповідей, з них правильною є тільки одна, мовчки прочитавши завдання і вибравши правильну відповідь, ви сповіщаєте про це сигнальною карткою з буквою правильної відповіді (тестові завдання ЗНО з вибором однієї правильної відповіді) (краще зробити презентацію)

БЛОК 1 ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ

1.   Які є види кровотечі в залежності від виду ушкодження судин:

А)    артеріальні, капілярні, венозні, паренхіматозні; +

Б)     гострі, хронічні;

В)    зовнішні, внутрішні;

Г)    множинні, одиничні, комбіновані.

 

2.  Який колір має артеріальна кровотеча:

А)   червоний, що виділяється краплями;

Б)    темно-червоний, що витікає краплями;

В)   темно-червоний;

Г)    яскраво-червоний. +

 

3.    Яка найнебезпечніша кровотеча, що б’є фонтанчиком:

А)    судинна;

Б)     венозна;

В)    артеріальна; +

Г)     капілярна.

 

4. Для розрізнення артеріальної та венозної кровотечі головну увагу треба зосередити на:

А)    кольорі крові;

Б)    кількості крові, що витікає;

В)    на струмені, яким кров витікає; +

Г)    зоні людського тіла, що зазнала травмування.

 

5.   Для зупинки кровотечі з великої артерії, притискають артерію пальцем, а потім накладають тугу пов’язку:

А)    у місці поранення;

Б)    на підколінній артерії;

В)    нижче місця поранення;

Г)     вище місця поранення. +

 

6.      Коли для зупинки крові застосовують джгут:

А)    при сильній артеріальній або венозній кровотечі з кінцівок; +

Б)     при венозній та капілярній кровотечі з кінцівок;

В)     при кровотечі із дрібних артерій;

Г)      при внутрішній кровотечі.

 

7.    Яка максимальна тривалість накладання джгута:

А)   1година;       Б)    3години ;      В)      2 години;     Г)   30 хвилин. +

 

8.   При артеріальній кровотечі джгут накладають на відстані 5-7см:

А)  безпосередньо на саму рану, попередньо опрацювавши краї рани антисептиком;

Б)    нижче рани на захищене тканиною або іншими матеріалами місце;

В)    вище рани на звільнене від одягу або інших матеріалів місце;

Г)    вище рани на захищене тканиною або іншими матеріалами місце. +

 

9.    Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення передпліччя:

А)   пахвову або плечову; +

Б)   у підключичній ямці;

В)   сонну до шийних хребців;

Г)   потиличну.

 

10.   Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення гомілки:

А)    стопи;

Б)    стегнову у паху;

В)    променеву та ліктьову артерію;

Г)    стегнову посередині стегна. +

 

11.  Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення стегна:

А)   підколінну;

Б)   тильну артерію стопи;

В)   стегнову у паху; +

Г)   стегнову  в середині стегна

 

12.   Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення плеча:

А)   сонну до шийних хребців

Б)    потиличну;

В)   у підключичній ямці  +;

Г)   променеву.

 

13.  Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення голови або шиї:

А)   підключичну артерію;

Б)   сонну до шийних хребців; +

В)   скроневу спереду козелка вуха;

Г)   потиличну.

 

14.   Щоб зупинити кровотечу, необхідно притиснути артерію у разі поранення лоба:

А)   сонну до шийних хребців;

Б)   підпахову;

В)   скроневу спереду козелка вуха; +

Г)    потиличну.

 

15.   Для зупинки носової кровотечі потерпілого необхідно посадити і покласти на ніс:

А)  спиртовий компрес;

Б)    охолоджувальний компрес; +

В)   серветку, змочену нашатирним спиртом;

В)    гарячий компрес.

 

16.  Для зупинки носової кровотечі потерпілого необхідно посадити на стілець і ввести до носової порожнини тампон зі стерильного бинта, оброблений:

А)  3%-м розчином перекису Гідрогену; +

Б)   спиртом;

В)  розчином борної кислоти;

Г)  нашатирним спиртом.

17.  Який хімічний елемент бере участь в перенесенні кисню в організмі людини?

А)  Кальцій;

Б)   Залізо; +

В)   Алюміній;

Г)    Натрій.

 

18. Які ваші дії при виявлені ножа що стирчить з живота у людини?

А) не витягуючи, зафіксувати стороннє тіло при допомозі валиків; +

Б)  витягнути і одразу накласти пов’язку що тисне;

В)  обробити поверхню навколо рани, витягнути стороннє тіло та накласти пов’язку;

Г)  хутко витягнути.

 

19.  Як правильно обробити рану?

А)  продезинфікувати рану спиртом і туго зав'язати;

Б)  змочити йодом марлю і накласти на рану;

В) обробити рану перекисом водню; +

Г)  змастити всю поверхню рани йодом.

 

20. Як починати бинтування грудної клітини в разі її поранення?

А)  на видиху з нижніх відділів грудної клітини;

Б)  на вдиху із середини грудної клітини; 

В)  на видиху від пахвових ямок; +

Г)  дуже швидко.
   

БЛОК 2 ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ РІЗНИХ НЕПЕРЕДБАЧУВАНИХ ВИПАДКАХ

1. Що в першу чергу необхідно робити для надання постраждалому першої долікарської допомоги:

А)   вжити необхідних заходів щодо рятування потерпілого;

Б)усунути дію небезпечних та шкідливих факторів на організм потерпілого; +

В)   викликати швидку медичну допомогу;

Г)   повідомити старших.

 

2.   Що необхідно робити в першу чергу (одному із декількох осіб) після вжиття заходів щодо врятування потерпілого:

А)  викликати швидку медичну допомогу;

Б)  оцінити стан потерпілого;

В)  підтримувати основні життєві функції потерпілого до прибуття медичного персоналу. +

 

3.   Що необхідно робити в першу чергу (одній особі) після вжиття необхідних заходів щодо врятування потерпілого:

А)  визначити характер травми

Б)      оцінити стан потерпілого

В)      викликати швидку медичну допомогу, лікаря або транспортувати, якщо це можливо, до найближчої медичної установи +

 

4.  Що необхідно робити після виклику швидкої медичної допомоги:

А)  повідомити керівника установи про те, що трапилося +

Б) викликати відповідального за охорону праці

В)  визначити характер травми

 

5. Що сталося з потерпілим, якщо спостерігається головний біль, слабкість, нудота, запаморочення, розширення зіниць і порушення серцевої діяльності:

А)   отруєння алкоголем, наркотичними чи токсичними речовинами +

Б)   шок

В)   отруєння окисом вуглецю

 

6. Що сталося з потерпілим, якщо з’явилася загальна слабкість, нездужання, запаморочення, нудота, спрага, шкіра обличчя червона, пульс прискорений:

А)  термічні та хімічні опіки

Б)  сонячний удар +

В)  шок

 

7.   Що сталося з потерпілим при раптовій недостатності, що супроводжується інколи блідістю, нудотою, посиленням потовиділення:

А)  сонячний удар

Б)  знепритомнення +

В) шок

 

8. Що сталося з потерпілим, якщо він блідий, виступив холодний піт, розширилися зіниці, прискорилися дихання і пульс, знизився артеріальний тиск:

А)  шок +

Б)  знепритомнення

В)  отруєння

 

9. Що сталося з потерпілим, якщо спостерігається нездужання, нудота, блювання, спазмоподібний біль у животі, пронос, підвищена температура:

А)  отруєння +

Б)  знепритомнення

В)  шок

 

10. При знепритомнінні потерпілого необхідно:

А)  звільнити шию і груди від одягу, забезпечити доступ свіжого повітря

Б)  звільнити шию і груди від одягу, забезпечити доступ повітря, поплескати по щоках,  дати понюхати нашатирного спирту +

В)  забезпечити доступ свіжого повітря, поплескати по щоках, полити холодною водою

 

11. При знепритомнінні потерпілого необхідно покласти на спину, щоб голова була:

А) нижче рівня ніг (на 15-20см) +

Б)  на рівні ніг

В)   вище рівня ніг

 

12. Коли потерпілий опритомніє, необхідно дати йому:

А)  гарячий чай або каву, 20-30 крапель настоянки валеріани +

Б)  холодної води

В)  гарячий чай або каву

 

13. При наданні першої допомоги потерпілому від алкоголю (нюхання нашатирного спирту, промивання шлунку, вживання міцного чаю) його кладуть так, щоб голова була:

А)   у будь-якому положенні

Б)  нижче тулуба

В)  вище тулуба або на бік +

 

14. Коли потерпілий в шоці, його необхідно покласти:

А)  черевом донизу і дати гарячий напій+

Б)  на спину з дещо опущеною головою і дати холодний напій

В)  на спину з дещо опущеною головою і дати гарячий напій

 

15. При отруєнні окисом вуглецю (чадним газом, дією диму) необхідно:

А)  напоїти гарячим чаєм, кавою

Б)   забезпечити потерпілого киснем, дати понюхати нашатирний спирт, покласти на голову і груди холодний компрес, напоїти гарячим чаєм, кавою +

В)  забезпечити потерпілого свіжим повітрям і покласти на голову теплий компрес

 

16.   Коли потерпілий одержав сонячний або тепловий удар необхідно:

А)  дати понюхати нашатирний спирт

Б)  перенести потерпілого в прохолодне місце, змочити голову і ділянку серця холодною водою, дати прохолодного пиття, піднести до носа ватку, змочену нашатирним спиртом +

В)  перенести потерпілого в прохолодне місце і дати гарячий чай

 

17.   Перша допомога при запорошування очей стружкою, пилом тощо:

А)    закапати очі лікувальними краплями

Б)    промити очі великою кількістю води

В)   покласти на очі м’яку пов’язку і звернутися до лікаря +

 

18.   Скільки разів на одну хвилину необхідно натискати на грудину при непрямому масажі серця:

А)  60 разів      Б)  15 разів     В)  45 разів    Г) 30 разів+

19.   Скільки разів на хвилину роблять глибоких вдихів і видихів при штучному диханні “рот у рот”:

А)   30-45 разів

Б)   5 – 10 разів

В)   12 -15 разів +

Г)   18 – 20 разів

 

20.     Яка мета штучного дихання:

А)  забезпечити організм повітрям

Б)  забезпечити організм киснем +

В)  забезпечити організм вуглецем

Г)  звільнити організм від вуглецю

БЛОК 3 НАДАННЯ ДОПОМОГИ ПРИ ПЕРЕЛОМАХ

1.   Кістки скелета людини містять 99%  цього хімічного елемента. Нестача цього елемента  у крові людини призводить до погіршення настрою, прискореного серцебиття, судом, уповільненого росту дітей, підвищеного артеріального тиску, розшарування та ламкості нігтів. Мова йде про хімічний елемент …:

А)   Натрій;   
Б)    Калій;
В)    Кальцій; +
Г)     Ферум.

2.   З якої частини тіла Адама, за легендою, була створена перша на Землі жінка:
А)   ребра; +

Б)   лопатки;

В)   стегна;

Г)   ключиці.

 

3.   Як іноді називають будову організму людини?
А)   конституція; +
Б)   декрет;
В)   указ;
Г)   меморандум.

 

4.  Яка з нищенаведених  кісток  скелету людини  найдовша:

А)   стегнова кістка; +

Б)    гомілкова кістка;

В)    ключиця;

Г)    крижова.

 

5.  Як називається надколінна кістка?

А) мисочка;

Б)  чашечка;  +

В)  тарілочка;

Г)   блюдечко.

 

6.  З яких відділів складається хребет людини?
А)  шийний, стегновий, поперековий, крижовий, куприковий;

Б) шийний, грудний, поперековий, крижовий, кульшовий;

В) шийний, грудний, поперековий, крижовий, куприковий; +

Г)  шийний, грудний, поперековий, тазовий, куприковий.

 

7.  Яка з цих частин скелета людини розташована нижче трьох інших?

А) грудина;

Б) ключиця;

В) крижі; 

Г) плесно.  +

 

8.  Як надати першу медичну допомогу при переломі кісток тазу:

А)  місце перелому обробити антисептиком, накласти шину;

Б) потерпілому надати горизонтального положення на рівній твердій поверхні, під зігнуті розведені коліна підкласти валики( поза «жабки»); +

В) надати горизонтального положення, накласти дві шини: одну з внутрішнього боку стегна, іншу – із зовнішнього;

Г) надати горизонтального положення, випрямивши потерпілому ноги, викликати лікаря.

 

9.  При відкритому переломі зі зміщенням кісток необхідно:

А)   вправити зміщення і накласти шини;

Б)   вправити зміщення і перев’язати;

В)  накласти шину і повернути кістки у вихідне положення;

Г)   перев’язати рану,  не завдаючи додаткових навантажень перелому, накласти шину. +

 

10. При закритому переломі зі зміщенням кісток необхідно:

А) вправити зміщення і накласти шину;

Б) зупинити кровотечу і накласти шину; +

В) накласти шину і надати потерпілому зручне положення;

Г) перев’язати рану, не тривожачи перелом, накласти шину.

 

11. При переломі хребта та кісток тазу виникає параліч:

А) частини тіла, що є нижче місця перелому; +

Б) нижніх кінцівок;

В) верхніх кінцівок.

Г) частини тіла, що є вище місця перелому;

 

12. Визначити послідовність дій при наданні медичної допомоги при відкритому переломі:

А) надати потерпілому зручне положення, бережно вправити кістку, накласти пов’язку, провести іммобілізацію, доправити потерпілого до шпиталю.

Б) дати знеболювальне, провести іммобілізацію кінцівки, доправити потерпілого до шпиталю ;

В) зупинити кровотечу, накласти пов’язку, знеболити, провести іммобілізацію, доправити потерпілого до шпиталю. +

 

13. При відкритому переломі, перш за все, потрібно:

А) знеболити;

Б) провести іммобілізацію кінцівки в такому положенні, в якому вона знаходиться в момент ушкодження;

В) на рану в зоні перелому накласти асептичну пов’язку;

Г)  зупинити кровотечу. +

 

14.  При наданні першої допомоги у випадку перелому забороняється:

А)  проводити іммобілізацію пошкоджених кінцівок;

Б)   вправляти на місце уламки кісток та у разі  зміщення кістки вправляти її на місце;  +

В)  зупиняти кровотечу;

Г) знеболювати.

 

15. З нижче наведених варіантів вибрати той, що відповідає ознакам закритого перелому:

А)  біль, набряк;

Б)  кровотеча, біль, свербіж;

В)  біль, набряк, кровотеча;

Г)  порушення та обмеження рухової функції пошкодженої кінцівки, неправильна позиція кінцівки, біль, набряк, деформація на місці травми. + 

 

16.  З нижче наведених варіантів вибрати той, що відповідає ознакам відкритого перелому:

А) біль, набряк;

Б)  біль, набряк, кровотеча;

В)  відкрита рана, видно кісткову тканину, біль, кровотеча, порушення рухової функції ушкодженого органа;  +          

Г)  порушення рухової функції ушкодженого органа, біль, набряк, деформація в місці травми. 

 

17.  Як надати першу медичну допомогу у разі травми голови:

А)  місце удару обробити антисептиком, накласти шийний  комірець, викликати «швидку»;

Б) потерпілому надати горизонтального положення на рівній твердій поверхні, укрити термопокривалом, підтримати психологічно;

В) створити нейтральне положення голови, припіднявши тулуб потерпілого, викликати «швидку», якщо немає дихання, розпочати серцево-легеневу реанімацію ;

Г) захистити рятувальника одноразовими рукавичками, зафіксувати шийний відділ хребта потерпілого, під шию поставити валик – для надання нейтрального положення, на місце удару холод, за наявності рани обробити її антисептиком та накласти пов’язку. +

 

18.  Як надати першу медичну допомогу у разі травми хребта:

А) якщо постраждалому нічого не загрожує, зафіксувати шийний відділ хребта та залишити в початковому положенні під наглядом; якщо постраждалому загрожує небезпека, то обережно перемістити на жорстку тверду поверхню, не міняючи положення тіла постраждалого( у положенні на животі – валик під груди, у положенні на спині – валик під поперек)  ;  +

Б) потерпілому надати горизонтального положення на рівній твердій поверхні, викликати бригаду швидкої допомоги

В) місце перелому обробити антисептиком, накласти шину, надати горизонтального положення, у будь якому випадку потерпілого перенести і укласти на ноші;

Г) якщо постраждалому нічого не загрожує, зафіксувати шийний відділ хребта та залишити в початковому положенні під наглядом; якщо постраждалому загрожує небезпека, то обережно перемістити на жорстку тверду поверхню, не міняючи положення тіла постраждалого( у положенні на спині – валик під груди, у положенні на животі – валик під поперек) ;

19. Чи дозволяється при ДТП виймати людей з автомобіля?

А) звичайно, так;

Б) звісно, що ні;

В) лише після того як впевнилися, що в пацієнта немає явних травм;

Г)  так, але лише коли пацієнт не дихає, чи подальше перебування його в авто загрожує життю. +

БЛОК №4.  Вміст аптечки.

Завдання №1.  Розгадати зашифровані ліки у  нижче наведених кросвордах.

Кросворд № 1                                                 

Т

Р

Д

І

Г

Е

Р

У

О

Н

С

Т

А

Н

Г

Ж

Д

Б

А

В

И

А

З

О

Л

А

К

Р

І

Д

С

І

І

Ц

Е

Е

К

И

Н

Л

Г

О

Р

Е

П

Н

І

Т

Р

 

ВІДПОВІДІ до кросворду №1:    джгут,    перекис,    діазолін,    нітрогліцерин,    акватабс,            регідрон.

Кросворд №2

Р

Н

О

З

А

Р

А

И

А

М

Е

Т

Ц

К

Т

С

К

Е

Д

И

У

С

Т

А

Н

О

Н

Ф

А

Е

І

Г

В

Л

О

Л

К

Л

У

Т

Е

Н

П

Я

Л

В

Н

А

П

 

ВІДПОВІД до кросворду №2:  пластир,     пантенол,      вугілля,     кетанов,     фукарцин,        дексаметазон.

Кросворд №3

К

Т

А

А

М

Т

Е

Е

М

С

Л

З

А

Ц

Д

О

Л

Г

А

М

А

І

Л

А

І

П

О

Р

Л

І

В

Н

С

Л

А

И

Г

Е

В

А

Т

П

К

Т

Е

В

Р

Е

С

 

ВІДПОВІДІ до кросворду №3:  серветки,     парацетамол,     тавегіл,        спазмалгін,         валідол,          смекта.

Кросворд №4

П

И

Л

А

К

Д

І

К

С

Т

И

У

 

М

А

И

Р

Н

М

Р

А

И

Р

П

О

П

Е

А

Т

А

Ш

Л

Е

Н

К

К

И

А

Н

Л

Е

З

Ч

И

В

А

К

У

Р

 

ВІДПОВІДІ до кросворду №4:  рукавички,    зеленка,       нашатир( нашатирний спирт, розчин аміаку),        лоперамід,       мукалтин,          присипка. 

Завдання №2. Класифікуйте ліки, заповнюючи подану таблицю №1.

 

 

 

 

 

Таблиця №1

 

НАЗВА ЛІКІВ

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКІВ

ПЕРЕВ̕ ЯЗУВАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ

 

КРОВОСПИННИЙ ЗАСІБ

 

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ОБРОБКИ РАН

 

ПРИ ОПІКАХ

 

ПРИ ВТРАТІ СВІДОМОСТІ

 

ЖАРОЗНИЖУВАЛЬНЕ

 

ПРИ ШЛУНКОВОМУ ОТРУЄННІ

 

ПРИ ВАЖКОСТІ У ШЛУНКУ

 

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОРГАНІЗМУ

 

ПРИ СЕРЦЕВОМУ НАПАДІ

 

ВІД АЛЕРГІЇ

 

ПРИ ДІАРЕЇ

 

ПРИ БОЛЬОВОМУ ШОКУ З АЛЕРГІЙНИМ ЕФЕКТОМ

 

ВІДХАРКУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ

 

ЗНЕБОЛЮВАЛЬНЕ

 

ДЕЗИНФЕКЦІЯ ПИТНОЇ ВОДИ НЕ ПРИЙМАТИ ВСЕРЕДИНУ !

 

ДЛЯ ШВИДКОГО ЗАГОЄННЯ МОКНУЧИХ РАН

 

 

 

 Очікувані результати. Таблиця №2.

НАЗВА ЛІКІВ

ПОКАЗАННЯ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ЛІКІВ

ПЕРЕВ̕ ЯЗУВАЛЬНИЙ МАТЕРІАЛ

СЕРВЕТКИ    ПЛАСТИР  РУКАВИЧКИ

КРОВОСПИННИЙ ЗАСІБ

ДЖГУТ

АНТИСЕПТИКИ ДЛЯ ОБРОБКИ РАН

ПЕРЕКИС   ЗЕЛЕНКА  ФУКАРЦИН

ПРИ ОПІКАХ

ПАНТЕНОЛ   

ПРИ ВТРАТІ СВІДОМОСТІ

НАШАТИРНИЙ СПИРТ

ЖАРОЗНИЖУВАЛЬНЕ

ПАРАЦЕТАМОЛ

ПРИ ШЛУНКОВОМУ ОТРУЄННІ

АКТИВОВАНЕ ВУГІЛЛЯ РЕГІДРОН

ПРИ ВАЖКОСТІ У ШЛУНКУ

СМЕКТА

ПОПЕРЕДЖЕННЯ ЗНЕВОДНЕННЯ ОРГАНІЗМУ

РЕГІДРОН

ПРИ СЕРЦЕВОМУ НАПАДІ

ВАЛІДОЛ   НІТРОГЛІЦЕРИН

ВІД АЛЕРГІЇ

ТАВЕГІЛ    ДІАЗОЛІН

ПРИ ДІАРЕЇ

ЛОПЕРАМІД

ПРИ БОЛЬОВОМУ ШОКУ З АЛЕРГІЙНИМ ЕФЕКТОМ

ДЕКСАМЕТАЗОН

ВІДХАРКУВАЛЬНИЙ ЗАСІБ

МУКАЛТИН

ЗНЕБОЛЮВАЛЬНЕ

КЕТАНОВ   СПАЗМАЛГІН

ДЕЗИНФЕКЦІЯ ПИТНОЇ ВОДИ НЕ ПРИЙМАТИ ВСЕРЕДИНУ !

АКВАТАБС

ДЛЯ ШВИДКОГО ЗАГОЄННЯ МОКНУЧИХ РАН

ПРИСИПКА

 

БЛОК №5. Джерела народної мудрості про знання, вміння, захист Вітчизни, ставлення до власного здоров’я.

 

Віднайди пару №1.

1

Хто любить Батьківщину і народ,

 

а повна мовчить.

 

2

І старим і молодим шкідливий

 

жирну їжу.

 

3

Тримай голову в холоді, черево в проголоді, ноги в теплі,

 

той справжній патріот.

 

4

Порожня бочка гудить,

 

житимеш довго на землі.

 

5

Хвороба шукає

 

тютюновий дим.

 

Віднайди пару №2.

1

Головне в житті –

 

всяка нечисть заводиться.

 

2

У стоячій воді

 

для здоров'я біда.

 

3

Здоров'я не купиш —

 

загляне лікар.

 

4

Затхле повітря і брудна вода

 

служити Вітчизні.

 

5

В дім, куди не заглядає сонце,

 

його розум дарує.

 

Віднайди пару №3.

1

Можеш вибирати друзів і дружину, вибрати не можна

 

то на старість як знайдеш.

 

2

Рухайся більше,

 

тільки Батьківщину.

3

Гірким лікують, а

 

а з лісу виводить.

 

4

Що в молодості навчишся,

 

проживеш довше.

 

5

Наука в ліс не веде,

 

солодким калічать.

 

 

Очікувані результати завдання віднайди пару.

1

Хто любить Батьківщину і народ,

 

той справжній патріот.

 

2

І старим і молодим шкідливий

 

 тютюновий дим.

 

3

Тримай голову в холоді, черево в проголоді, ноги в теплі,

 

житимеш довго на землі.

 

4

Порожня бочка гудить,

 

а повна мовчить.

 

5

Хвороба шукає

 

жирну їжу.

 

6

У стоячій воді

 

всяка нечисть заводиться.

 

7

Затхле повітря і брудна вода

 

для здоров'я біда.

 

8

Головне в житті –

 

служити Вітчизні.

 

9

Здоров'я не купиш —

 

його розум дарує.

 

10

В дім, куди не заглядає сонце,

 

загляне лікар.

 

11

Гірким лікують, а

 

солодким калічать.

 

12

Що в молодості навчишся,

 

то на старість як знайдеш.

 

13

Рухайся більше,

 

проживеш довше.

 

14

Можеш вибирати друзів і дружину, вибрати не можна

 

тільки Батьківщину.

15

Наука в ліс не веде,

 

а з лісу виводить.

 

 

ІV. Підведення підсумків, оголошення оцінок.

V.  Домашнє завдання. Повторити правила накладання пов’язок. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 3
Оцінки та відгуки
  1. Грищенко Ірина Володимирівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Сторожук Ольга Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  3. Карась Ірина Олексіївна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
До підручника
Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний, профільний, для дівчат – Основи медичних знань) 11 клас (Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М..М.)
Додано
24 лютого 2019
Переглядів
9970
Оцінка розробки
5.0 (3 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку