Урок. Написання малої букви т. За ПТ "Росток", 1 клас

Про матеріал
Конспект уроку за темою «Написання малої букви т.» за ПТ «Росток», 1 клас. За підручником Кальчук М.І, Чабайовської М.І. «Прописи», частина 2, спрямований на допомогу вчителям при поясненні нової теми. Даний матеріал стане добрим помічником у проведенні цікавих та змістовних уроків письма.
Перегляд файлу

                                                                                    Підготувала: Бурилкіна Л.В.

Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас

За навчальним проектом «Росток»

Тема. Написання малої букви т.

Мета:

навчальна: вчити правильно писати малу рукописну літеру т  та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати малі букви г, п, р ; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;

 

розвивальна: розвивати вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати графічний матеріал;

виховна: виховувати старанність.

 

Обладнання: підручник  «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.

 

Хід уроку

 І. Самовизначення до діяльності.

 Організація уроку.

Щиросердно привітаєм в цьому класі нас усіх.

В парах гарно покружляєм,

Не шкодуєм ніг своїх.

Три плескання, три притопи,

Присідання і підскок.

Посміхнулись, привітались

 І почнемо наш урок.

 

ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.

1.Казкова сторінка. Кольоропис.

Розглянь уважно начерк букв г, п, р, т на листочку чарівного дерева.

Запам’ятай зображення рукописних букв г, п, р, т та відрізняй їх від друкованих. Знайди між ними схожість та відмінність.

1.Гра «Буква загубилась»

 

      г  р  т

 

 

ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.

1.Придумай казку про те, як Білочка, Зайчик, Їжачок у Лісовій школі вчилися правильно писати букви г, п, р, т.

Казка «Як звірята писали букви г, п, р, т»

 

C:\Users\pc\Desktop\20200329_210058.jpg

ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.

1.Розмалюй казкову галявину буквами г, п, р, т.

 

Фізкультхвилинка.
Пальчикова гімнастика. Вправа «Котики»

Покажи, як котики згортаються клубочком.

Он – веселі кошенята,

Люблять всіх наздоганяти.

А клубочки – то забава,

Для малих найбільш цікава.

 

V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.

1.Визнач краще письмо в зошитах звірят.

C:\Users\pc\Desktop\20200329_210137.jpg           C:\Users\pc\Desktop\20200329_210154.jpg

 

2.Вправа «Допомога»

Допоможи Вовчику написати групу букв г, п, р.

 

            C:\Users\pc\Desktop\20200329_210204.jpg

 

 

3.Запамятай правильне написання букви. Який звук позначає ця літера?

C:\Users\pc\Desktop\20200329_210240.jpg            C:\Users\pc\Desktop\20200329_222656.jpg

 

Учитель. Розгляньте уважно  схему (с.21 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букви т.

Учитель.

- Сьогодні ми навчимося писати малу літеру т.

Буква т

Мала писана буква «те»  - пряма похила паличка  і дві палички із заокругленням. Пишемо пряму похилу паличку. Не відриваючи руки, повертаємося вгору, посередині рядка робимо відхилення праворуч, під верхньою рядковою лінією заокруглюємо і ведемо паличку вниз, до нижньої рядкової. Так само пишемо ще одну паличку із заокругленням угорі, яку заокруглюємо ще й унизу.

 

*  «Письмо в повітрі» під рахунок.

Буква т

- Напишіть елементи в повітрі:  «раз – і, два – і, три – і».

*Письмо на дощечках.

Учитель. А тепер спробуйте самостійно записати букву т на дощечках.

 

*Письмо на тренажерах для письма  букви ( 6 р.)

Діти пишуть букву т на тренажерах.

 

VІ. Самостійна робота.

Написання літери т  у  «Прописах»:

  • по слабонаведених лініях;
  • по пунктирних лініях;
  • самостійне письмо у другому  рядку.
  • Яких правил потрібно дотримуватися під час письма?

(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)

Виконай письмове завдання.  (с.21)

  • малу букву: т,
  • склади: ті,  ти, ту; тр;
  • слова: шити, три, тут.

 Фізкультхвилинка.

       Забавлялись зайченята              (встати, підняти руки вгору, потягнутися)

      Виглядаючи маму і тата.             (руки на пояс, повороти вліво, вправо)

      Ось так – лапку до лапки             (поплескати в долоні)

      Ось так – шапку до шапки           (руки до голови, вгору)

      Ось так – вусом потрусим           (похитати головою)

      Так, так, так!                                 (пострибати)

VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.

Продовження роботи в зошиті.

Знайди  і закресли букви, які написані неправильно.

  1. Вправа «Знайди помилку». Допоможи Білочці виправити помилки.
  2. Назви друковані літери і допиши рукописні. Спиши слово.

г  п    р   т           пити

 

VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.

-Які букви навчилися писати на уроці?

- Що цікавого дізналися?

Картинки солнышка (27 фото)                     </div>
                </div>
                                                                                                            </div>
                    

                    

                                    </div>

                <div class=

docx
Додано
25 квітня 2020
Переглядів
3137
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку