Підготувала: Бурилкіна Л.В.
Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас
За навчальним проектом «Росток»
Тема. Написання малої букви .
Мета:
навчальна: вчити правильно писати малу рукописну літеру г та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати малі букви л, м та інші вивчені рукописні літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, вміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;
розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію;
виховна: виховувати старанність.
Обладнання: підручник «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Організація уроку.
Щиросердно привітаєм в цьому класі нас усіх.
В парах гарно покружляєм,
Не шкодуєм ніг своїх.
Три плескання, три притопи,
Присідання і підскок.
Посміхнулись, привітались
І почнемо наш урок.
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.
Казкова сторінка. Кольоропис.
Визнач і допиши на листочку відсутню букву для даної групи.
1.Гра «Буква загубилась»
л м
ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.
1.Придумай казку про те, як Білочка, Зайчик, Їжачок у Лісовій школі вчилися правильно писати букви л, м, г.
Казка «Як звірята писали букви л, м, г»
ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.
1.Розмалюй казкову галявину буквами л, м, г.
V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.
1.Визнач краще письмо в зошитах звірят.
2.Вправа «Допомога»
Допоможи Вовчику написати групу букв л, м, г.
3.Запамятай правильне написання букви. Який звук позначає ця літера?
Розгляньте уважно схему (с.36 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букви г.
- Сьогодні ми навчимося писати малу літеру г.
Буква г
Малу букву ґ починаємо писати у робочому рядку трохи вище нижньої робочої лінії, ведемо до неї, заокруглюємо вниз праворуч, торкаючись нижньої робочої лінії, піднімаємось похило вгору до верхньої робочої лінії. Знову, не відриваючи руки, пишемо праворуч прогнуту вниз лінію.
* «Письмо в повітрі» під рахунок.
Буква г
- Напишіть елементи в повітрі: «раз -і - два».
*Письмо на дощечках.
А тепер спробуйте самостійно записати букву г на дощечках.
*Письмо на тренажерах для письма букви (6 р.)
Діти пишуть букву г на тренажерах.
VІ. Самостійна робота.
Написання літери г у «Прописах»:
(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)
Виконай письмове завдання. (с.36)
Фізкультхвилинка.
Забавлялись зайченята (встати, підняти руки вгору, потягнутися)
Виглядаючи маму і тата. (руки на пояс, повороти вліво, вправо)
Ось так – лапку до лапки (поплескати в долоні)
Ось так – шапку до шапки (руки до голови, вгору)
Ось так – вусом потрусим (похитати головою)
Так, так, так! (пострибати)
VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.
Продовження роботи в зошиті.
Знайди і закресли букви, які написані неправильно.
г р л г
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
-Які букви навчилися писати на уроці?
- Що цікавого дізналися?
Кому ми допомагали із Лісової школи?