Підготувала: Бурилкіна Л.В.
Навчання грамоти: навчання письма, 1 клас
За навчальним проектом «Росток»
Написання малих букв п’ятої групи: л, м, г.
Тема. Написання малої букви л.
Мета:
навчальна: ознайомити учнів із зображенням та назвами малих рукописних букв п’ятої групи: л, м, г; вчити правильно писати малу рукописну літеру л та поєднувати її у буквосполучення; відрізняти друковану букву від рукописної; закріплювати вміння писати вивчені літери; удосконалювати правильну посадку під час письма, уміння правильно тримати ручку та розташовувати зошит на парті;
розвивальна: розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію;
виховна: виховувати дружбу, взаємоповагу до друзів, товаришів.
Обладнання: підручник «Українська мова» Прописи. 1 клас.2 частина. /Кальчук М.І.,Чабайовська М.І.. – С.: ТОВ НВП «Росток А.В.Т.», 2018. –76 с.; малюнок Казкової галявини, казкової сторінки, тренажер для письма.
Хід уроку
І. Самовизначення до діяльності.
Організація уроку.
Встаньте, дітки, всі рівненько,
Посміхніться всі гарненько.
Посміхніться всі до мене,
Посміхніться і до себе.
Привітайтесь: Добрий день!
Хай гарно розпочнеться новий день!
ІІ. Актуалізація знань і фіксація утруднення в діяльності.
Розглянь уважно начерк букв л, м, г на листочку чарівного дерева
1.Вправа «Чарівне дерево»
2.Запамятай зображення рукописних букв л, м, г та відрізняй їх від друкованих.
3. Знайди між ними схожість та відмінність.
4. Знайди на чарівному дереві літер листочок з вивченою групою букв і замалюй його.
1.Вправа «Листочок»
ІІІ. Виявлення причин утруднення і фіксація в діяльності.
Знайди і наведи на малюнку контури букв л, м, г на предметах.
1.Гра «Буква заховалась»
ІV. Побудова проекту виходу з утруднення.
Пофантазуй та перетворіть вивчені букви у малюнки предметів за власним задумом.
1.Гра – фантазія «Перетворення». Робота у парах.
Фізкультхвилинка
Пальчикова гімнастика.
Нумо пальчики маленькі
То стулять, то розтулять,
Щоб у зошитах рівненько
Гарні буквочки писать.
Діти простягають руки вперед, стискають і розтискають кулачки.
Повторюють вправу кілька разів.
V.Первинне закріплення у зовнішньому мовленні.
* Доповни малюнок.
* Запам’ятай правильне написання букв. Які звуки позначають ці літери?
Розгляньте уважно схему (с.30 – завдання від мудрої Сови) послідовність написання букви л.
Учитель.
- Сьогодні ми навчимося писати малу літеру л.
Буква л
Близько нижньої рядкової лінії починаємо писати перший елемент,
закруглюємо його праворуч, торкаючись рядкової, і ведемо похило вгору до
середини рядка. Звідси, не відриваючи руки, ведемо похилу вниз до нижньої
рядкової закруглюємо праворуч.
* «Письмо в повітрі» під рахунок.
Буква л
- Напишіть елементи в повітрі: «раз - і - два – і».
*Письмо на дощечках.
Учитель. А тепер спробуйте самостійно записати букву л на дощечках.
*Письмо на тренажерах для письма букви (6 р.)
Діти пишуть букву л на тренажерах.
VІ. Самостійна робота.
Написання літери л у «Прописах»:
(Перед початком письма в зошитах потрібно повторити правила, яких слід дотримуватися під час письма. Учні озвучують, як правильно сидіти під час письма; правильно розміщувати зошит; правильно тримати руки на парті та ручку.)
Виконай письмове завдання. (с.31)
VІ. Фізкультхвилинка.
Забавлялись зайченята (встати, підняти руки вгору, потягнутися)
Виглядаючи маму і тата. (руки на пояс, повороти вліво, вправо)
Ось так – лапку до лапки (поплескати в долоні)
Ось так – шапку до шапки (руки до голови, вгору)
Ось так – вусом потрусим (похитати головою)
Так, так, так! (пострибати)
VІІ. Включення в систему знань і повторення вивченого.
Продовження роботи в зошиті.
Знайди і закресли букви, які написані неправильно.
1. Вправа «Знайди помилку».
2.Назвати друковані букви і дописати рукописні.
і ї и й ш л
VІІІ. Підсумок уроку. Рефлексія.
-Які букви навчилися писати на уроці?
- Що цікавого дізналися?
Вправа «Сонечко»