Тема: Написання з великої букви кличок тварин
Мета: вчити учнів розрізняти назви тварин та їхні клички, правильно писати клички тварин; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, зв'язне мовлення; поповнювати словниковий запас учнів; виховувати любов та дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: таблиця «Написання з великої букви кличок тварин», предметні малюнки, картки, роздатковий матеріал, казкові герої.
Хід уроку
Ι. Організація початку уроку
Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі діти – просто молодці!
ΙΙ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка вправи 303
ΙΙΙ. Актуалізація опорних знань учнів
- Які слова відповідають на питання «хто?»
- Які слова відповідають на питання «що?»
ΙV. Мотивація навчальної діяльності
- До нас на урок завітав гість. Хто це, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Пухнастий клубочок
Під столом муркоче
-Котик розповів, що він разом з песиком грався на подвір'ї. раптом до них прилетіла мудра тітонька Сова, яка є вчителькою лісової школи. Тітонька Сова запропонувала котикові та песику повчитися. Вони погодились, вона почала урок української мови.
Тітонька Сова дала їм завдання: записати на аркуші, як їх кличуть.
Котик написав так: «мурчик».
Песик написав так: «гавчик».
Тітонька Сова прочитала, похитала головою і була дуже незадоволеною.
- Як ви думаєте, чому?
V. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви навчитеся писати клички тварин разом з Мурчиком та Гавчиком.
VΙ. Вивчення нового матеріалу
- Запишіть в зошитах сьогоднішню дату.
1. Хвилинка каліграфії
М м П п Мм Пп Му пе
котик Мурчик песик Гавчик
- Складіть речення з цими словами
2. Робота за підручником
1) Вправа 304
- Прочитайте речення.
- Про кого йдеться в реченнях? Як називають цих тварин? Чому? Які вони мають клички?
- Запишіть назви тварин разом з їхніми кличками.
- Отже, чому слова Рябуха, Орлик, Сірко, Пушок ви написали з великої букви?
- Пригадайте, які казки про тварин ви читали? Які в них були клички?
2) Читання правила про написання кличок тварин
Фізкультхвилинка
Сірий зайчик сів та жде,
Спритно вушками пряде.
Зимно зайчику стоять,
Треба трішки пострибати.
Пострибавши, відпочити.
VΙΙ. Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Робота за підручником
Вправа 305
- Послухайте текст Олександра Копиленка,скажіть, про яких тварин йдеться у тексті?
- Прочитайте текст самостійно, назвіть які клички мають тварини.
- Виконайте завдання до вправи 305.
- Отже, як пишуться клички тварин?
2. Робота над загадками
- Тітонька Сова приготувала для вас завдання: відгадайте загадки про тварин, підберіть їм клички та запишіть їх.
1) Голодна – мукає, сита – жує,
Всім дітям молоко дає.
2) Гавкає, кусає, в дім не пускає.
3) В теплій шубі зиму всю
Лапу смачно я смокчу.
3. Гімнастика для рук
4. Гра «Знайди зайве»
5. Гра «Впіймай велику букву»
- Я називатиму слова, ви уважно слухайте та плескайте в долоні, коли почуєте слово, яке треба писати з великої літери
Андрійко, татусь, Сірко, школа, Іванівна, Рекс, Мирослава, Вуханчик, Микита.
VΙΙΙ. Підсумок уроку
1. Гра «Мікрофон»
- Які слова вчились писати на уроці?
- Як пишуться слова-клички тварин?
- Як пишуться слова-назви тварин?
- Яке завдання сподобалось вам найбільше?
- Отже, як ви гадаєте, чи навчились Гавчик та Мурчик писати свої клички?
- Тітонька Сова задоволена вашою працею. Зараз їй час повертатися до лісової школи, а котикові та песику слід повернутись до господаря.
Тема: Написання з великої букви кличок тварин
Мета: вчити учнів розрізняти назви тварин та їхні клички, правильно писати клички тварин; розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість, зв’язне мовлення; поповнювати словниковий запас учнів; виховувати любов та дбайливе ставлення до тварин.
Обладнання: таблиця «Написання з великої букви кличок тварин», предметні малюнки, картки, роздатковий матеріал, казкові герої.
Хід уроку
Ι. Організація початку уроку
Пролунав дзвінок, починаємо урок.
Працюватимемо старанно, щоб почути у кінці,
Що у нашім 2 класі діти – просто молодці!
ΙΙ. Перевірка домашнього завдання
Перевірка вправи 303
ΙΙΙ. Актуалізація опорних знань учнів
- Які слова відповідають на питання «хто?»
- Які слова відповідають на питання «що?»
ΙV. Мотивація навчальної діяльності
- До нас на урок завітав гість. Хто це, ви дізнаєтесь, відгадавши загадку:
Пухнастий клубочок
Під столом муркоче
-Котик розповів, що він разом з песиком грався на подвір’ї. раптом до них прилетіла мудра тітонька Сова, яка є вчителькою лісової школи. Тітонька Сова запропонувала котикові та песику повчитися. Вони погодились, вона почала урок української мови.
Тітонька Сова дала їм завдання: записати на аркуші, як їх кличуть.
Котик написав так: «мурчик».
Песик написав так: «гавчик».
Тітонька Сова прочитала, похитала головою і була дуже незадоволеною.
- Як ви думаєте, чому?
V. Повідомлення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ви навчитеся писати клички тварин разом з Мурчиком та Гавчиком.
VΙ. Вивчення нового матеріалу
- Запишіть в зошитах сьогоднішню дату.
1. Хвилинка каліграфії
М м П п Мм Пп Му пе
котик Мурчик песик Гавчик
- Складіть речення з цими словами
2. Робота за підручником
1) Вправа 304
- Прочитайте речення.
- Про кого йдеться в реченнях? Як називають цих тварин? Чому? Які вони мають клички?
- Запишіть назви тварин разом з їхніми кличками.
- Отже, чому слова Рябуха, Орлик, Сірко, Пушок ви написали з великої букви?
- Пригадайте, які казки про тварин ви читали? Які в них були клички?
2) Читання правила про написання кличок тварин
Фізкультхвилинка
Сірий зайчик сів та жде,
Спритно вушками пряде.
Зимно зайчику стоять,
Треба трішки пострибати.
Пострибавши, відпочити.
VΙΙ. Узагальнення і систематизація знань учнів
1. Робота за підручником
Вправа 305
- Послухайте текст Олександра Копиленка,скажіть, про яких тварин йдеться у тексті?
- Прочитайте текст самостійно, назвіть які клички мають тварини.
- Виконайте завдання до вправи 305.
- Отже, як пишуться клички тварин?
2. Робота над загадками
- Тітонька Сова приготувала для вас завдання: відгадайте загадки про тварин, підберіть їм клички та запишіть їх.
1) Голодна – мукає, сита – жує,
Всім дітям молоко дає.
2) Гавкає, кусає, в дім не пускає.
3) В теплій шубі зиму всю
Лапу смачно я смокчу.
3. Гімнастика для рук
4. Гра «Знайди зайве»
5. Гра «Впіймай велику букву»
- Я називатиму слова, ви уважно слухайте та плескайте в долоні, коли почуєте слово, яке треба писати з великої літери
Андрійко, татусь, Сірко, школа, Іванівна, Рекс, Мирослава, Вуханчик, Микита.
VΙΙΙ. Підсумок уроку
1. Гра «Мікрофон»
- Які слова вчились писати на уроці?
- Як пишуться слова-клички тварин?
- Як пишуться слова-назви тварин?
- Яке завдання сподобалось вам найбільше?
- Отже, як ви гадаєте, чи навчились Гавчик та Мурчик писати свої клички?
- Тітонька Сова задоволена вашою працею. Зараз їй час повертатися до лісової школи, а котикові та песику слід повернутись до господаря.