Урок навчання грамоти (читання ) 1 клас Тема: Буква Щ щ («ща»), позначення нею звукосполучення [шч].Опрацювання уривка вірша В.Симоненка і тексту “Наша Батьківщина». Прислів’я.

Про матеріал

Урок навчання грамоти (читання )

1 клас

Тема: "Буква Щ щ («ща»), позначення нею звукосполучення [шч].Опрацювання уривка вірша В.Симоненка і тексту “Наша Батьківщина». Прислів'я. "

Перегляд файлу

                  Урок навчання грамоти (читання )

1 клас

Тема: Буква Щ щ («ща»), позначення нею звукосполучення [шч].Опрацювання уривка вірша В.Симоненка і тексту “Наша Батьківщина». Прислівя.

 

Мета: формування ключових компетентностей:

вміння вчитися – проявляти зацікавленість у навчанні;

громадянська – виховувати почуття патріотизму;

загальнокультурна – виховувати у дітей шанобливе ставлення до духовних цінностей нашої Батьківщини;

соціальна – відповідально ставитись до своїх обов’язків, вміти спілкуватися в групах;

 

Формування предметних компетентностей: ознайомити учнів з буквою «ща», яка позначає звукосполучення [шч], вчити читати склади і слова з буквою «ща», збагачувати словниковий запас дітей, виховувати любов до рідного краю.

Тип уроку:  урок вивчення нового матеріалу.

Обладнання: картки із завданнями для груп, дидактичний матеріал(ілюстрації до уроку, матеріал для читання).

                Хід уроку

I.Організаційний момент.

Пролунав дзвінок.

Починається урок!

Працюватимемо старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти – просто молодці!

1. Емоційна хвилинка.

Дітки, у кожного на парті лежать букви. Вам потрібно вибрати одну із букв і придумати з нею слово, яке б означало: «Яким я хочу бути на уроці?»

П – пильним, працьовитим, переконливим.

А – активним, артистичним.

У – уважним, успішним, умілим.

С – старанним, спостережливим, спокійним, слухняним.

Р  – розумним, розсудливим, рішучим.

Н – надійним, наполегливим.

2. Що я очікую від сьогоднішнього уроку? (технологія «Мікрофон»)

 

3. Зустріч із казковим героєм.

- Дітки, послухайте уважно загадку. Відгадавши її, ви дізнаєтесь хто завітав до нас на урок читання.

Що воно за дивна птиця –

Світла денного боїться.

Дзьоб гачком, великі очі,

І не спиться їй щоночі.

-Ху – ху – ху кричить, співа.

Відгадали? Це – (сова).

 

          До нас на урок завітала Сова. Як ви думаєте, дітки, чи вміють птахи розмовляти, писати, читати?

Наша гостя – казкова, тому вона все вміє і знає.

Мудра Сова написала нам листа і я зараз вам його прочитаю.

  Лист Мудрої Сови

        Дорогі діти! Дуже давно я живу на білому світі. Багато бачила і чула. А останнім часом прилітаю у гості до учнів  1класів. Мені дуже цікаво, чого вони вже навчилися, що вміють робити. Я хочу переконатися чи ви виразно читаєте, слухаєте свого вчителя, вмієте міркувати і знаєте правила учнів.

Тому я завітала до вас на урок читання. Впевнена, що ви слухняні, талановиті і розумні дітки.

Бажаю вам гарного настрою і вдалого уроку. 

З повагою Сова

-Дітки, ми повинні гарно попрацювати на уроці і показати нашій казковій гості чого варті.

 

Запрошуємо Вас, пані Сово, до нас на урок!

-А зараз у подарунок для нашої гості ми складемо опис сови.

(Діти складають опис птаха).

 

-Виступ групи «Всезнайки» (Розповідь дітей про сову).

 

ІІ Мовленнєва розминка.

 

1.Робота над чистомовками.

За-за-за, за-за-за,

Коло  озера  коза.

Зи-зи-зи,  зи-зи-зи,

Гострі ріжки у кози.

 

Зу-зу-зу, зу-зу-зу,

Сів  метелик накозу.

Зі-зі-зі, зі-зі-зі,

Він катався на  козі!

 

2. Робота над скоромовками.

-Як треба промовляти скоромовки?

-Для чого ми їх вивчаємо?

(Пригадування вивчених раніше скоромовок).

 

Єнот  єнота  зустрічає,

Та  мочки  йде  не  помічає.

З єнотів  приклад  не бери-

Вітайся, «здрастуй»

 Говори.

 

3.  Робота  в парах. Читання слів, дивлячись на крапку.

    ро • са

 ко    са

 ко       сар

                                            тра     ва

 річ        ка

 ро                бота

 фаб                    рика

 

4. Читання слів у «квіточках » на дошці.

 

ІІІ . Вивчення нового матеріалу.

 

1.Розгадування загадки-акровірша

Що тут казати-хижа вкрай

У неї апетит найкращий.

Карасику, ти не дрімай,

А то в її потрапиш пащу!

 

2. Складання найоригінальнішого речення про щуку.

3. Виступ групи «Дослідники» (Цікава інформація про рибу-хижака).

 

4. Звуко-буквенний  аналіз слова  щука.

 

IV.  Ознайомлення з великою і малою буквою Щщ.

-Чим схожі велика і мала буква?

 

-Який предмет нагадує буква «ща»?

 

1.Аналіз будови літери Щ.

 

Розкажіть про букву Ща!

А вона така як Ша!

Тільки в неї – каже Костик,

Унизу праворуч хвостик.

 

2. Добір учнями слів із буквою щ.

 

3.Визначення місця букви щ у словах;

Ящірка, щука, лящ, щиглик, щітка.

 

V. Фізкультхвилинка.

 

Встаньте, діти, посміхніться,

Землі нашій поклоніться

За щасливий день вчорашній!

Ви до сонця потягніться,

Веретеном покрутіться,

Раз присядьте, два присядьте,

І за парти тихо сядьте.

 

VI. Робота з Букварем.

1. Робота у робочих зошитах.

 

2.Читання слів у стовпчику.

-Яке слово написане з великої букви? Чому? Що воно означає? (Батьківщина)

-Як ще можна назвати Батьківщину? (Вітчизна, держава, Україна, рідний край).

3.Виступ групи «Літератори» (Вірші про нашу Батьківщину).

1 учень

Знаєш, що таке Батьківщина?

Батьківщина – це ліс осінній,

Це домівка твоя і школа,

Це гаряче сонячне коло.

Батьківщина – це труд і свято.

Батьківщина – це мама і тато.

2 учень

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна,

Люби, шануй, оберігай

Наш край, що зветься Україна.

3 учень

Моя рідна Батьківщина

Має назву Україна.

В мене й нація своя –

Українець в мами я.

Є у мене й рідна мова,

Де вкраїнське кожне слово.

4 учень

Ми дуже любим весь наш край –

Ми любим Україну.

ЇЇ лани і зелен гай,

В саду рясну калину.

Там соловейко навесні

Співає між гілками.

Та й ми співаємо пісні,

Змагається він з нами.

 

4.Екскурсія нашою Батьківщиною.

Виступ групи «Народознавці».

Державна символіка.

Карта України.

Мальовничі куточки рідного краю.

 

5.Опрацюванна уривка вірша В.Симоненка.

- Читання вірша «Ехом».

- Заучування вірша напам’ять.

- Конкурс «Найкращий декламатор».

 

6.Опрацювання тексту «Наша Батьківщина».

 1.   Читання вчителем.

2. Читання учнями.

3.Робота над змістом оповідання.

 

7. Словникова робота. 

 

8. Читання тексту «дощиком»

- Знайти у тексті слова, що є географічними назвами.

- Які ще слова пишуться з великої букви? Наведи приклади.

- Що тебе у цьому тексті змусило задуматись?

- Що найбільше сподобалось? Чим?

 

VII .Робота у групах.

Діти виконують завдання і звітують про свою роботу.

Завдання для груп.

1 група «Літератори-всезнайки».

Із рядочків склади віршик.

Тут живемо я і ти.

Поле. Річка. Синій гай.

Любо стежкою іти,

Україна – рідний край!

 

2 група «Народознавці-дослідники».

Скласти прислів’я із таких слів.

без що соловей Людина без пісні Батьківщини.

 

«Що я можу зробити корисного для своєї Батьківщини».

 

VIII. Представлення дітьми виставки малюнків «Україна – рідний край».

 

IX .Виконання пісні Наталії Май «Пісня про Україну».

X . Підсумок уроку.

-Чи справдились ваші очікування?

-Що нового дізнались?

-Що найбільше сподобалось?

Дорогі дітки, дякую вам за старанність і активну роботу на уроці.

Думаю, що Мудрій Сові сподобався наш урок читання.

(Подарунки від Сови  талісмани мудрості).

 

РІДНА                                      МОРЕ
 

МАТЕРИНСЬКА                   ДОНБАСУ
 

БЕЗКРАЇ                                 САДИ

 

КВІТУЧІ                      ЛАНИ ПШЕНИЦІ         
 

ВИШНЕВІ                    ПОЛЯ  ЛЬОНУ
 

ГОРИ                                       МОВА

ШАХТИ               ДНІПРО-СЛАВУТИЧ  
 

ШИРОКИЙ                       САДИ 
 

ЧОРНЕ                             ПІСНЯ
 

СОНЯЧНИЙ                       КАРПАТИ 


 

 

doc
Додано
25 серпня 2018
Переглядів
5518
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку