Навчання грамоти (читання)
Тема:Буква Ии. Звук [и].
Мета: ознайомити учнів зі звуком [и]; вчити друкувати її, вчити дітей сприймати текст на слух; формувати соціальну компетентність; виховувати взаємоповагу.
Обладнання:дошка,склади,роздатковий матеріал, буква И, фішки.
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку
-Які букви ми вивчили на попередніх уроках?
-Які звуки вони позначають?
3.Гра «Злови слово»
Якщо в слові є звук[а] , то піднімаємо червоний олівець.
Якщо в слові є [о], то плескаємо один раз в долоні.
Якщо в слові є звук [у], то тупнемо один раз ногою.
Осінь, айстра,ирій, рак, руль, сад, сок, сук, ич, сом, нуль.
2.Основна частина
1.Бесіда
-Які слова ми не змогли віднести ні до якої групи?(Ич,ирій).
Поясніть значення кожного зі слів.
-Який звук ми чуємо на початку кожного зі слів?
Є ще слово Икавка. Що воно означає?
2.Робота над текстом
-Складаємо речення зі словом Ич.
Ич, який гарний.
-Про кого можна так сказати?
Послухайте текст.
Ич, який гарний,- сказала мама своєму сину першокласнику Дмитру. На ньому була голуба сорочечка, темний піджачок та штанці. Русяве волоссячко було злегка розпатлане вітерцем. В синіх очах сяяла посмішка. В руках тримав букет айстр. Сьогодні перший день він іде до школи.
-Про кого розповідається в тексті?
-Чому хлопчик має гарний настрій?
3. Звуковий аналіз слів : ич, ирій, икавка.
4.Друкування літери И.
-У повітрі за зразком вчителя;
-у зошиті;
-друкування вивчених літер( повторення).
5.Пальчикова гімнастика
Ідемо по сходинках.(Торкаємось стола тільки пучками пальців. По черзі відриваємо по одному пальцю від мізинця до великого. Потім повертаємо на місце.)
6. Читаємо літери і склади
-За допомогою вчителя з дошки;
-ланцюжком;
-пісенькою.
И А О У
ИА ИО ИУ АО УО УА
АИ ОИ УИ ОА ОУ АУ
7.Фізкультхвилинка
Під музику плескаємо в долоньки. Потім повертаємось і вітаємось з сусідом. Потім знову плескаємо. Потім вітаємось з іншим сусідом. Вправу повторюємо обертаючись навколо, поки не повернемося до місця звідки починалась руханка .
8.Вправа «Пальчикова гімнастика»
Прописуємо склади з дошки у себе на долонці пальчиком.
9. Вправа « Рефлексія»
Вирізаємо з шаблону - заготовки літеру И. Прикрашаємо її намальованими різнокольоровими літерами И різного розміру.
3.Заключна частина
1.Бесіда
-Яку літеру вивчили сьогодні на уроці?
Який звук вона позначає?
Які слова починаються з літери И?