Урок навчання грамоти. Читання Тема: закріплення знань про звукові значення вивчених букв

Про матеріал
Розробка урок навчання грамоти. Читання Тема: закріплення знань про звукові значення вивчених букв .1 семестр
Перегляд файлу

1 клас

Урок навчання грамоти. Читання

Тема: закріплення знань  про звукові значення вивчених букв.

Мета:  Формування ключових компетентностей:

Уміння вчитися:  створити умови, що сприяють появ інтересу до навчальної книги — букваря, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати вміння розповідати за малюнком, сприймати на слух невеликий текст, відповідати на запитання за його змістом; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; виховувати інтерес до читання, розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;

комунікативної: розвивати мовлення і вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);

соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками.

здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання;

інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з підручника.

Тип уроку: урок закріплення знань

Обладнання: малюнки, картки, демонстраційні картки букв, цеглинки «LEGO».

Очікувані результати:

- повторити вивчені букви;

- удосконалювати навички читання;

- вміти висловлювати свою думку;

- вміти ділити слова на склади;

- вміти виконувати  звуковий аналіз слів.

 Хід  уроку

I.Організаційний момент. Активізація учнів до навчання.

- Ми з вами  півроку плідно працювали і вивчили багато   літер. А сьогодні ми їх повторимо.

Обіцяйте мені, що будете старанно працювати, уважно слухати і бути активними .

II.Повідомення теми і мети уроку. Ознайомлення  із завданнями уроку.

Не просто слухати, а чути

Не просто дивитися, а  бачити

Не просто відповідати, а міркувати

Дружно й плідно працювати

Будемо гарно читати

Цікаві вправи та завдання виконувати.

Хто буде гарно працювати отримає смайлик

III.Закріплення та повторення вивченого матеріалу.

1Гра «Хто що  промовляє?»

Наприклад (корова, зозуля, півень, кінь, собака, кіт,голуб,сова)

- Як ви розріняєте птахів?(за звуками)

-Які це звуки?(немовні, зустрічаються в природі)

-Якии є мовні звуки?( глосні і приголосні)

-Назвіть голосні

-Якими бувають приголосні  звуки?(тведі і м`які)

-Чим  позначаються звуки ?(буквами)

-Чим відрізняються  звук від  букви( звуки  чуємо, букви  бачимо і читаємо)

2.Гра «Утвори слово»

(ко-мар, во-ро-на, риб-ка, рав-лик).

3.Гра «Хто в будиночку живе»

Коні,лосі, слон.

3.Фізкультхвилика.

4.  Вправа «Звуки мови ».

Голосний-червоний, приголосний-синій. Вчитель помовляє звук учні показують кубик  лего.

(літо,зима,рік)

5. Гра «Рахуємо склади»

Рахуємо кількість складів у слові на картці. Стільки викласти цеглинок.

(квітка, зима молоко,сорока)

IV. Читання складів, слів,речень з вивченими буквами.

                                   Ковзанка.

Настала зима. Вдарив мороз. Все навколо замерзло: ріки ставки,озера.

-Озеро замерзло,-сказала Зіна Назару.

А потім запитла:

-Назаре,підемо на ковзанку?

-Так ,підемо! –зрадів Назар.

А он і ковзанка. Там друзі-Іринка   та  Кирилко. Зраділи Назар і Зіна. Разом весело!

-Яка пора року настала?

- Куди запропонувала піти Зіна?

- Кого зустріли там Назар і Зіна?

6. Читання тексту учнями.

7.Робота з віршиками. Кожен отримав завдання вивчити вірш.

V.Підсумок  уроку.Рефлексія

Аналізуємо роботу на уроці, прикріплюємо яблука-я розібрався,мені легко, листочки-потрібна допомога , квітку-було важко,але я розібрався.

Ось і скоро вже дзвінок

До кінця добігає наш урок

Букви всі ми пригадали

Ми старанно працювали

Всі такі ви молодці

І отримуєте смайлики оці!

 

 

 

 

docx
Додано
15 лютого 2023
Переглядів
277
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку