Урок навчання грамоти Вимова і правопис слів з префіксами -з, - с »

Про матеріал

Вимова і правопис слів з префіксами -з, - с »

Мета: вивчити правила вимови і правопису слів з префіксами -з, -с;

розвивати мислення , мовлення, уяву ,вміння застосовувати

отриманні знання під час виконання практичних завдань;

слідкувати за правильною вимовою звуків і слів;

виховувати старанність, активність на уроці, вміння

працювати в команді,інтерес до українських традиційних свят

Тип уроку : урок засвоєння нових знань, комбінований.

Перегляд файлу

            « Вимова і правопис  слів з префіксами  -з, - с »

Мета: вивчити правила  вимови  і правопису слів з префіксами -з, -с;

           розвивати мислення , мовлення, уяву ,вміння застосовувати

           отриманні знання під час виконання практичних завдань;

           слідкувати за  правильною вимовою звуків і слів;

           виховувати старанність, активність на уроці, вміння

           працювати в команді,інтерес до українських традиційних свят

Тип уроку :  урок засвоєння нових знань, комбінований.

 

                                         Хід уроку

   1.    Організаційний момент.

Психогімнастика

День розпочинається,

Природа прокидається,

Сонечко встає,

Нам тепло дає,

Ми переглядаємось,

Радісно всміхаємось:

Хто у нас гарненький,

Добрий, чепурненький? (Діти відповідають: «Це ми!»

       2. Мовленнєва зарядка :

                             [ж]

             Жив жучок між бур’янами,

             Жив без тата і без мами. 

             Жив і жив і не тужив,
             Жовтим листям ворушив.

        3. Словникова робота

            Журба, різка, чемний, збіжжя,сховище.

       4. Актуалізація опорних знань

          а) Бесіда за питаннями

     -З яких частин може складатися слово?

     -Що входить в основу слова?

     -Що таке закінчення?

     -Що таке корінь слова?

     -Що таке префікс?

     -Яку роль він виконує в слові?

          б) Робота в зошитах

     І.Каліграфічна хвилинка

   Написати строчку малої букви  ж. Підкреслити букви, що сподобались.

    ІІ. Словниковий диктант

    Журба, життя, жовтень, стрижі, журавлик

   ІІІ. Творча робота.

  Замінити словосполучення одним словом з префіксом без-.

  (Згадайте , на яку букву закінчується цей префікс)

         Комаха, що не має крил.

         Дитина, що не має зубів.

         Небо, на якому немає хмар.

         Людина, яка ні про що не турбується.

                       Самоперевірка.

 Вчитель читає правильні відповіді, діти перевіряють та виправляють   помилки: безкрила, беззуба, безхмарне,безтурботна.

                      Зорова гімнастика

        5. Повідомлення теми уроку. Очікувані результати.

               На цьому уроці ви

  • дізнаєтесь, як треба вимовляти і писати слова з префіксами з-, с-;
  • поповните свій словничок;
  • будете вимовляти звуки і слова чітко і правильно;
  • згадаєте про традиційне українське свято;
  • попрацюєте у командах;
  • будете уважними, старанними і самостійними.

     6. Сприймання та усвідомлення нового матеріалу

        а) Робота з підручником

         Прочитайте текст і дайте відповіді на запитання:

       -Про яке свято нам нагадали?

       -Чи святкують його у вашій родині?

       -Як ви думаєте, що принесе вам Св. Миколай цього разу?

  Знайдіть у тексті виділені слова і прочитайте їх (знаходить, зважте, здобути)

       Назвіть префікси у цих словах. Які приголосні стоять після префіксів?

         б) Мовні дослідження

Прочитайте слова на дошці, назвіть префікси. Зверніть увагу на букви, що стоять після префіксів: скидати, співати, станцювати, схилити, сформувати.

         в) Ознайомлення з правилами правопису префіксів з-, с-.

         г) Порівняння вимови і правопису слів з префіксами з-, с-.

             Вимовляємо                  Пишемо

             [cс]ипати                         зсипати

             ч]ищати                      зчищати

             [жш]ивати                      зшивати

             [жш]товхнути                зштовхнути

           д) Знайомство з префіксом зі-.

     Для полегшення вимови замість префікса з- вживають іноді префікс зі-  :

           Зігріти, зігнути, зірвати.

                         Музична  фізкультхвилинка

        7. Закріплення і узагальнення  вивченого

          а) Повторення правил про вживання префіксів з-, с-, зі-.

 

 

  б) Самостійна робота

 Списати подані словосполучення, вставляючи пропущені префікси з-, с-, зі- :

…пече пироги, …варить кашу, …в’яле листя, …тер з дошки, …шиє плаття.

Скласти з одним із словосполучень речення і підкреслити підмет і присудок.

                                Взаємоперевірка.

          в) Робота в групах

  Від поданих слів утворити нові слова за допомогою префіксів з-, с-

          І група: платити, дати, жати, ховати.

         ІІ група: мити, пекти, терти, робити.

         ІІІ група: формувати, писати, ходити, ловити.

 

  8.Підсумок уроку. Рефлексія.

- Сьогодні на уроці ми дізналися про вимову і правопис префіксів …

-Я запам’ятав, що префікс с- пишуть перед буквами…

- Я зрозумів, що префікс з- пишуть перед…

-Я знаю, що іноді для полегшення вимови вживають префікс …

-Я розумію, що правила правопису префіксів треба знати, щоб …

-Найбільше на уроці мені сподобалося …

-У мене викликало труднощі …

 

     9. Домашнє завдання

  Вивчити правила. Виконати вправу

 

 

docx
Додано
6 грудня 2018
Переглядів
815
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку