Урок навчання грамоти«Закріплення вивчених звуків і букв. Читання слів і речень з вивченими буквами» ,розроблений з використанням ігрових методів навчання .Для використання в спеціальних загальноосвітніх закладах освіти.
Розробка уроку:
«Закріплення вивчених звуків і букв.
Читання слів і речень з вивченими буквами»
з навчання грамоти
в 1-му класі
Вчитель : Пономар Я.В.
Тема:Читання слів і речень з вивченими буквами.
Мета:Повторити та закріпити вивчені букви, удосконалювати читацькі навички, розвивати зв'язне мовлення учнів; виховувати любов до природи, бережливе ставлення до тваринного світу.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
1.Нервово-психолоічна підготовка.
Всі сідайте тихо, діти,
Домовляйтесь не шуміти,
Руки гарно піднімати,
Чітко, в лад відповідати,
На уроці не дрімати,
А знання мерщій хапати.
Щоб не було в нас мороки
Всі готові до уроку?
Тож гаразд, часу не гаєм
І урок розпочинаєм.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Сьогодні на уроці ми з вами повторимо букви які ми вже вивчили;
Мовленнєва розминка
А тепер, у цю хвилинку, мовну проведем розминку.
Са – са – са - глянь яка краса.
Пи-пи-пи — яблука купи.
Ра-ра-ра — розпочалася гра.
Со – со – со – сонечко прийшло.
Шу-шу-шу — Ми нарвали споришу.
Сі- сі – сі – раді ми усі.
Ас – ас – ас – буде вчитись класс.
ІІІ. Повторення та закріплення знань
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід лахматий.
Все ламає без упину,
Мед шукає і ожину. (Ведмідь)
Перевірка змісту скоромовки
ТИГР, КИТ, ІНДИК, ЄНОТ, ЇЖАК
Плаче гірко зайченя:
Скільки клопоту щодня!
Тільки речення складе,
Знов їх вітер рознесе.
Допоможем зайченяті
Його речення зібрати.
(Треба поставити слова у певному порядку, щоб вийшло речення)
(У саду росла слива .)
Д . Б, М. ВА, ВІТ . Р, TP . ВА, Б . ЛКА, Р…БА.
Назвати звуки , які ми вставили.
Які вони? (голосні звуки.)
( хором читаємо слова)
Робота в парах.
Дітям роздаються конверти, в них знаходяться надруковані слова. В словах пропущена одна буква.
Завдання: відгадати слово , визначити букву, що « загубилась», прочитати виправлене слово.
Словесний матеріал для гри:
со…на (сосна), к…вун (кавун),
сло…а (слова), мас…о (масло)
мали…а (малина), Т…рас (Тарас),
со…а (сова), мил… (мило)
Н…на (Ніна), н…с (ніс).
IV. Підсумок уроку
— Чого навчалися на сьогоднішньому уроці?
— Що найбільше запам'яталося?
— Які завдання здалися складними?