Урок навчання грамоти "Засніжене місто. Закріплення звукових значень букви С,с, читання з нею."

Про матеріал
Мета уроку закріплювати знання про звуки [с, с′]; вчити виділяти їх у словах: на початку, у середині та кінці слова; практикуватися у читанні прямих та обернених складів з вивченою буквою; слів та речень різних за інтонацією
Перегляд файлу

Тема: Засніжене місто. Закріплення звукових значень букви С,с, читання з нею.

Мета: закріплювати знання про звуки [с, с′]; вчити виділяти їх у словах: на початку, у середині та кінці слова; практикуватися у читанні прямих та обернених складів з вивченою буквою; слів та речень різних за інтонацією;

 розвивати фонематичний слух у дітей, пізнавальні інтереси, уміння порівнювати, аналізувати, збагачувати словниковий запас учнів, творчі здібності дітей;

 виховувати бажання вчитися, виховувати любов і бережливе ставлення до природи.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

 Не баріться – час настав

І дзвінок вже пролунав.

Підрівняйтеся швиденько

І сідайте всі тихенько.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Артикуляція звуків [с], [с']

Чистомовка

Са-са-са — укусила ніс оса.

Су-су-су — заплету тобі косу.

Си-си-си — води мені принеси.

Сі-сі-сі — вся травичка у росі.

ІІІ. Мотивація навчання діяльності.

- Яку букву ми вивчили на попередніх уроках?

-  Які звуки позначає ця буква?

ІV.  Оголошення теми і мети уроку. Робота над новим матеріалом.

1. Робота зі звуковими схемами (Діти працюють самостійно).

Вдень мовчить,
Вночі кричить,
Між дерев літає,
Здобич виглядає.
У дуплі живе сама,
А ім’я її — … (Сова)

Зірка сніжно-біла на рукав мені злетіла,
Поки ніс її сюди, стала краплею води. (Сніг)

Саму мене не їдять, але без мене не їдять. (Сіль)

Під однією шапкою чотири братики стоять. (Стіл)

 

Не вдягають їх хлоп’ята,
Мов принцеси в них дівчата. (Сукня)

 

Чи то жовта, 
Чи то синя,
Соковита господиня. 
Чи то сонце,
Чи то злива —
Пригостить нас влітку… (Слива)

Хвіст крючком

Ніс п’ятачком. (Свиня)

 

2. Гра «Знайди мене»

Вчитель показує малюнки, діти називають слово і знаходять місце звуків   [с, с′] у словах. Показують за допомогою цеглинок лего:

на початку- блакитна цеглинка

в середині- зелена цеглинка

в кінці- жовта цеглинка

  G:\картинки для урока\Diwali_Red_Candle_Transparent_PNG_Clip_Art.png        G:\22 ТРАНСПОРТ\КАРТИНКИ\39869224_855503994645298_3890250208415580160_n.jpg     G:\картинки для урока\Winter_Bird_Transparent_PNG_Clip_Art.png    G:\картинки для урока\92310b616ae53196962050b692a5b082.jpg

 

G:\картинки\3ddadcd51435f1d1840b63b15e715878.jpg   Похожее изображение    G:\22 ТРАНСПОРТ\КАРТИНКИ\39786181_855503431312021_5138587383620435968_n.jpg

3. Розчитування за складовими таблицями

4. Фізкультхвилинка

5. Робота за Букварем с. 84-85

1.Робота з ілюстрацією.

  • Яка пора року намальована?
  • Назвіть прикмети зими.

2.Читання тексту «Місто в снігу»

3.Інтерактивна вправа «Асоціативний кущ»

- З яким словом асоціюється слово «зима

4. Читання вірша «Біла зима»

 

6. Складання речень (робота в парах)

Білка      сидить      на      дереві.

 

V. Підсумок уроку.

Гра «Так-ні»

Сигнали діти подають цеглинками лего. Зелена цеглинка – так, червона – ні.

  • Ми на уроці вивчали букву С.
  • Вона не позначає звуків.
  • Буква С може позначати твердий приголосний або м`який приголосний звук.
  • Буква С існує тільки маленька.
  • Буква з може стояти лише на початку слова
  • Мені цікаво було на уроці.
docx
Додано
29 січня 2019
Переглядів
1732
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку