Урок. НУШ Українська мова. 2 клас.Тема "Ознайомлення з терміном "іменники". Розрізнення іменників, які відповідають на питання хто? і що?"

Про матеріал
Мета уроку: ознайомити учнів з терміном "іменник"; учити розрізняти іменники, які відповідають на питання хто? і що?; розвивати мовлення учнів, фонематичний слух, уміння класифікувати; формувати компетентність спілкування рідною мовою, громадянську, соціальну компетентність; виховувати вміння працювати в колективі.
Перегляд файлу

Урок. НУШ Українська мова. 2 клас

Тема. Ознайомлення з терміном "іменники".  Розрізнення іменників, які

           відповідають на питання  хто? і що?

Мета:  

  • ознайомити учнів з терміном "іменник"; учити розрізняти іменники, які відповідають на питання хто? і що?;
  • розвивати мовлення учнів, фонематичний слух, уміння класифікувати;
  • формувати   компетентність спілкування рідною мовою, громадянську, соціальну компетентність;
  • виховувати вміння працювати в колективі.

Обладнання: загадки, тлумачний словник, лего, малюнки, картки.

 

                                                         Хід уроку

І.  Вступна частина

1. Організація класу. Емоційне налаштування.

Щоб нам разом працювати,

Треба всім таке сказати:

- Я уважний і серйозний,

Хоч іще малого зросту.

Зараз з силами зберусь,

Я нічого не боюсь,

Впевнений, кмітливий я,

Хочу здобути нові знання.

 

2. Гра "Хто? Що?"

          Кожному учневі роздаються картки червоного та зеленого кольору. Вчитель називає іменники. Діти показують картку червоного кольору, якщо іменники відповідає на питання хто?  і зеленого, якщо на питання що?

 

3. Каліграфічна хвилинка.

- Відгадайте загадку

 

Направо, наліво всюди вода,

пливуть тут суду і сюди, і туди,

але якщо захочеш напитися, дружок,

солоним буде кожен ковток.   (Океан).

 

Оо Оо Оо

ок ке еа ан

океан

Океан - це царство риб, китів, кальмарів, морських зірок, медуз, коралів.

4.  Звуко-буквений аналіз слова.

океан -5 б., [океан]  - 5 зв., 3 скл.

                     о - о о -

 

ІІ. Основна частина.

1. Робота за підручником (с.56-57)

- Діти, сьогодні на уроці ми з вами потрапимо у дивовижний світ океану…

А почнемо нашу подорож разом з нашими героями з каюти капітана. Що ми бачимо у цій каюті?

2. Виконання вправи 2. Гра "Назви та розташуй"

      - Назвіть  предмети, що розглядають діти, та розташуйте їх окремо: ті, що розглядають Родзинка і Читалочка, та ті, що розглядають Щебетунчик і Гаджик.

      - Запишіть слова у два стовпчики.

      - На яке питання відповідають назви предметів, що розглядають хлопчики?

      - Поставте питання до назв предметів, що розглядають дівчатка.

3. Вправа 3.

      - Прочитайте у підручнику про що дізнався Гаджик.

      - Які слова називаються іменниками?

      - Як ви думаєте, чому вони дістали таку назву?

 4. Вправа "Прочитай і повтори". Робота в парах.

Фізкультхвилинка.

Руки в сторону та вгору -

На носочки піднялись.

Підніми голівку вгору

Й на долоньки подивись.

Руки в сторони розводим

Опускаєм плавно вниз.

Присідати ми почнемо

Добре ноги розімнемо.

Раз присіли - руки прямо.

Встали. Знову все так само.

Вправу дружно почали.

Нахил вліво - раз, два, три!

Повертаємося вправо,

Все виконуємо гарно.

Вліво, вправо повернулись.

Ось розминці вже й кінець.

Хто ж старався - молодець!

 

5. Гра "Хто? чи Що?"

       Учитель демонструє картку з малюнком, учні ставлять запитання до назви предмета, який зображено і вивішують малюнок у відповідний стовпчик на дошці.

       Потім самостійно записують слова з дошки у зошит.

 

                           Хто?                                                                    Що?

                       дівчинка                                                                вікно

                         мавпа                                                                    стіл

                        папуга                                                                акваріум

 

6. Вправа 5. гра "Приємне чаювання"

      - Діти, капітан дуже вдячний вам за допомогу і запрошує на чаювання.

   Дівчатка називають предмет, що використав капітан, пригощаючи друзів чаєм, хлопчики ставлять питання до цього слова.

             Цукерки - що?, чай - що? …

Вправа для очей.

 

7. Робота з текстом. Вправа 6.

        - Прочитайте напівголосно цікаву історію капітана та доберіть влучний заголовок.

        - Про кого йдеться в розповіді?

 

 Словникова робота. Тлумачний словник.

Боцман

 

- Кого називають боцманом?

- Які в нього обов'язки?

 

Списування з граматичним завданням. 

 

ІІІ. Заключна частина.

 

1.  Бесіда.

        - Ми повертаємося з подорожі океаном. Пригадайте, про що ми дізналися?

        - Що називається іменником?

        - На які питання відповідають іменники?

        - Які іменники відповідають на питання що?, на питання хто?

 

2. Гра "Спіймай іменник".

         Учитель кидає повітряну кульку і називає слово. Якщо назване слово -  іменник, учень має зловити кульку, якщо ні - відбити.

 

3. Рефлексія.

Вправа "Світлофор"

            Учням пропонується обрати з трьох цеглинок та підняти вгору ту, що відповідає умові. якщо матеріал уроку зрозумів(ла) - зелену цеглинку, залишилися питання - жовту, не зрозумів(ла) - червону.

 

 

 

docx
Додано
19 березня 2020
Переглядів
2135
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку