Розробка уроку літературного читання з теми "О.Пчілка Снігир та Щиглик" до підручника О.Вашуленко
О. Пчілка «Снігир та Щиглик»
Мета: ознайомити дітей із творчістю О.Пчілки,учити дітей визначати мораль байки та вміти знаходити її в тексті; вдосконалювати навички виразного читання; розвивати мовлення, збагачувати словниковий запас учнів,розвивати зв’язне мовлення та образне мислення; формувати вміння працювати в групах, висловлювати свої думки; виховувати інтерес до співпраці, зацікавленість до читання.
Обладнання: мультимедійний комплект, ілюстрації пташок, презентація, картки для самостійної роботи та самооцінювання.
Хід уроку
І Організація класу
Створення позитивного психологічного клімату класу.
ІІ Мотивація навчальної діяльності
-Під час уроків читання я вчуся…
ІІІ Актуалізація опорних знань
Вправи на постановку дихання та розвиток артикуляції.
2. Робота з чистомовками.
*Ці-ці-ці-снігурі сидять на гілці-
Ні-ні-ні-грудки в них червоні.
Ють-ють-ють-весело цвірінькають,
Ни-ни-ни-чекають весни.
*Ко-ко-ко-щиглик, щиглик, щигленятко,
Ка-ка-ка-щиглик дзьобає зернятка.
Кі-кі-кі- дзьобає дрібненькі
Ку-ку-ку-сипонув я цілу жменьку!
ІVПовідомлення теми уроку
-Які пташки згадувались у чистомовках?
- Що ви знаєте про снігурів та щигликів? (Перегляд відео про пташок)
-Сьогодні ми ознайомимося із байкою О.Пчілки «Снігир та Щиглик»
-Давайте пригадаємо, який твір називається байкою?
Байка- невеликий, найчастіше віршований твір повчального змісту. Дійовими особами байок найчастіше є тварини.
*Розповідь про Олену Пчілку (Презентація)
V Опрацювання матеріалу уроку
*Словникова робота.
Сильце-пристрій для вилову птахів та дрібних звірів
-Хто головні герої байки?
-Що трапилося зі Снігуром?
-Як Щиглик поставився до біди Снігура?
2. Самостійне читання байки. Читання для себе
-Як ставилася до Снігура авторка? Що про свідчить?
-Як сміявся з нього Щиглик? Прочитайте ці рядки.
-Подобається вам вчинок Щиглика? Чому?
- У яких словах виявляється самовпевненість, безсердечність Щиглика?
3.Виразне читання байки учнями. Читання з другом
- Які рядки є мораллю байки?
- Чого навчають нас ці рядки? Прочитайте їх з відповідною інтонацією.
4.Робота в групах
І група –характеристика Щиглика
ІІ група-характеристика Снігура
5. Презентація робіт
V Закріплення вивченого матеріалу
Самостійна робота (Тестові завдання за змістом байки «Снігир та Щиглик)
VІ Підсумок
-Діти а чи була у вашому житті така ситуація, що підтверджує висновки байки? Розкажіть.
VІІ Рефлексія
-Сьогодні на уроці я вчився…
-Тепер я знаю,що…
VІІІ Самооцінювання (картка)
ІХ Домашнє завдання с.116-117-виразно читати