Тема уроку : О.Сайко. Оповідання «Гаманець». Драматизм сюжету оповідання. Проблема
добра і зла, морального вибору людини.
Мета : ознайомити зі змістом оповідання і розвивати зв’язне мовлення, навички
виразного читання, уміння висловлювати власні думки, почуття, враження, давати
оцінку зображуваному, передавати текст графічно та трансформувати графічну
інформацію в текстову.
Види навчальної діяльності : бесіда за запитаннями, характеристика героїв, робота з
цитатним матеріалом, творча робота, аналітико-синтетична робота над змістом
оповідання.
Тип уроку : засвоєння знань.
Перебіг уроку
Учні презентують роботу (візитку за твором)
Назва твору
Автор твору
Головні герої Час подій Місце подій
Чим сподобався твір ?
Мій варіант обкладинки книги
Оголошення теми уроку.
Цілевизначення та планування.
Незакінчене речення
Сьогодні ми говоритимемо…
Я можу поділитися з іншими…
Цікаво буде дізнатися…
Опрацювання навчального матеріалу.
Маленький Гроші Таємниця
Гаманець Можливості
Великий Майбутнє Впевненість
Наше завдання : з’ясувати , проаналізувавши зміст оповідання, чи набуває іншого значення це слово.
Сонце яскраве, майже спекотне ;
Небо блакитне-блакитне, без жодної хмаринки;
Листя зеленого кольору;
Юне літнє тепло
Жовтогарячий, блакитний, зелений
має симпатію, хлопець Андрій не більше 13 років
веселий настрій Іванка має мірю: отримати ролики
гарно навчається має бабусю, яка проживає в селі
любить спорт (легка атлетика) забезпечена родина
ніколи не знала, що таке нестатки батько їздив на новенькому джипі
очі горіли диким вогнем
Є тітка в Італії светр з чужого плеча
Ритка
старі потерті джинси піклується про братика
сирота, 2 роки тому дзвінкий голос коротко стрижена
померла мама (бідна
родина)
Гаманець
Дружба
Здатність до співчуття Повага Допомога Добро
Домашнє завдання. Виконати завдання за поданою схемою. Які життєві уроки дають нам герої твору.
Герой |
У якому епізоді? |
Який урок? |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|