Математика. 2 клас
Розробник: Косовцева Н.О.,
учитель початкових класів ХГ № 13
Тема. Обчислюємо різними способами.
Мета. Навчати обчислювати вирази різними способами, розв’язувати задачі; розвивати мислення, пам'ять, увагу; виховувати любов до математики.
Хід уроку
І.Організаційна частина.
Клас готовий працювати? (Так)
Додавати й віднімати? (Так)
На розряди розкладати? (Так)
Вчасно руку піднімати? (Так)
Вміло в групах працювати? (Так)
Вирази й задачі розв’зати? (Так)
ІІ.Повідомлення теми та завдань уроку, мотивація навчальної діяльності учнів.
1.Розв’яжіть приклади та розшифруйте тему уроку.
30 |
38 |
55 |
18 |
36 |
|
10 |
50 |
81 |
|
46 |
15 |
39 |
16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ми |
8 + 8 |
різ |
90 – 80 |
об |
15 + 15 |
ба |
40 – 1 |
ни |
20 + 30 |
чис |
40 – 2 |
спо |
50 – 4 |
ми |
80 + 1 |
є |
9 + 9 |
лю |
50 + 5 |
со |
8 + 7 |
мо |
40 – 4 |
Сьогодні на уроці ми будемо розв’язувати приклади на додавання і віднімання різними сособами.
На дошці з’являється запис
ІІІ.Перевірка домашнього завдання.
Прочитайте вирази, які обчислювали вдома в порядку зростання їх результатів.
С.71 №5
36+6=42
45+9=54
64-8=56
71-9=62
(на дошці 42, 54, 56, 62)
- Підніміть руку, хто отримав такі результати.
ІV.Контроль, корекція та актуалізація опорних знань.
1.Каліграфічна хвилинка.
Продовжіть ряд чисел і запишіть у зошит каліграфічно.
10, 20, …, …, …, …, …, …, ..., 100
- Як називаються ці числа?
- Яке найменше число з записаних?
- А яке найбільше? Охарактеризуйте його.
V.Сприймання та усвідомлення учнями нового матеріалу .
1.Колективна робота з підручником.
с. 72 №1
Знаходження значення виразів різними способами за схемами (з поясненням біля дошки)
2.Робота в парах.
Обчисліть значення виразів одним із трьох способів (найлегшим для вас)
86+8
32 – 7
44+9
65 – 8
3.Розв’язання задачі с.72 № 4
Прочитайте задачу.
Прочитайте умову задачі.
Прочитайте запитання задачі.
Запис короткої умови.
Було – 25 яєць
Вилупилось – 9 пт. і 8 пт.
Залишилось - ?
Записування розв’язування задачі.
VI.Узагальнення, систематизація та закріплення вивченого матеріалу .
1.Робота в групах.
Перевір, чи правильно знайдено результат.
67 – 8 = 59 54 + 7 = 47 81 – 3 = 78
46 + 8 = 64 74 – 5 = 69 16 + 9 = 26
2.Робота з Лего . Побудуй вежу
36 |
35 |
42 |
25 |
38 |
49 |
27 + 8 =
34 – 9 =
43 – 5 =
34 + 8 =
27 + 9 =
54 – 5 =
VII.Підсумок уроку.
1.Продовжіть речення
VIII.Повідомлення домашнього завдання.
С.72 №5