Урок образотворчого мистецтва 4 клас "Світ тіней"

Про матеріал
Бінарний урок з елементами англійської мови. заняття поглиблює знання па практичні навички створення художніх образів з допомогою графічних засобів.
Перегляд файлу

Технологічна карта бінарного уроку (англійська мова та образотворче мистецтво)

1 клас.

Театр тіней. Силует.

Композиційне вирішення малюнка.

Тема тижня:  Світ тварин (Митці-професіонали)

 

Цілі уроку:

 

1

Навчальні

Розширити знання учнів про тінь.

Вдосконалювати навички говоріння англійською мовою.

 

2

Розвиваючі

Розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва.

Формувати креативні навички учнів засобами мистецтва та сприйманням іноземної мови.

Викликати інтерес до взаємозв’язку образотворчого мистецтва та іноземної мови.

3

Виховні

Вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів.

 

Очікувані результати: учні розширять свої знання про тінь про тінь та освоять нову лексику англійською мовою, учні зацікавляться створенням силуетного малюнку, будутьмати бажання та сміливість творити художні образи та описувати дослід англійською.

Тип уроку: бінарний урок(англійська мова та образотворче мистецтво), урок-відкриття.

Методи навчальної взаємодії: індивідуальні

Навчально-методичний супровід:  Набір для експериментів. Домашня лабораторія школяра. Зоровий ряд віртуальних репродукцій, віртуальна вистава рук

https://www.youtube.com/watch?v=BF_YAJf4slk

  (Театр тіней), відео-проектор.

Епіграф:

Буває мить якогось потрясіння:

Побачиш світ, як вперше у житті,

Звичайна хмара, сіра і осіння,

Пропише раптом барви золоті.

Л. Костенко.

 

Spring is green,

Summer is bright,

Autumn is yellow,

Winter is white.

 

Етапи уроку їх зміст

Форми і методи навчальної взаємодії  уроку, їх зміст                                                      

Навчально-методичний супровід               

Цільове призначення 

Тривалість

1

Організація початку уроку  

Емоційна настанова  

Віртуальна мандрівка  в музичному супроводі. Вистава рук «Світ прекрасний»

Створення позитивного емоційного настрою

1 хв

2

Повідомлення теми, мети уроку

Вступне слово вчителя.

Епіграф до уроку:

Буває мить якогось потрясіння:

Побачиш світ, як вперше у житті,

Звичайна хмара, сіра і осіння,

Пропише раптом барви золоті.

Л. Костенко.

 

Spring is green,

Summer is bright,

Autumn is yellow,

Winter is white.

 

 

Цілепокладання

2 хв

3

Мотивація навчальної діяльності

Створення проблемної ситуації: «Як з’являються тіні?»

Демонстрація дослідів «Театр тіней»

 

Зацікавлення дослідами пошуку кольорів, повторення їх англійською

3 хв

4

Актуалізація навчальної діяльності

Гра-театралізація:

«Театр тіней»

 

Картини з зображенням тварин і комах та їх тіні. Ознайомлення з новими словами:

man, hand, rainbow, rabbit, swan, horse.

Повторення лексичного значення іменників, що означають конкретні і абстрактні назви та повторення їх англійською мовою.

5 хв

5

Створення ситуацій емоційно-моральних переживань

Перегляд  відео обов’язково з музичним супроводом

Відео – фільм “Світ прекрасний” (з музичним супроводом)

Підготовка до створення творчої роботи.

Обговорення переглянутого фільму та вражень від музики.

Складання речень з новими словами:

man, hand, rainbow, rabbit, swan, horse.

This is a rainbow.

It is a horse.

The man has a rabbit.

4 хв

6

Створення ситуації пізнавальної новизни

Перегляд  творчих робіт

Звернення до  епіграфу уроку у контексті переглянутих репродукцій.  Малюнки, картини з зображенням комах та тварин, підписаних англійською, інтерактивна дошка, підручник             

 

Усвідомити засоби впливу мистецтва на людину , перевірити розуміння виконаного досліду та засвоєння нової лексики англійською мовою:

man, hand, rainbow, rabbit, swan, horse.

 

3 хв

7

Підготовка до самостійної творчої  роботи 

Колективне складання динамічної схеми (метод «Мозковий штурм»)

Вибір тем для творчих робіт учнів. Вибір технік для виконання ескізів  творчих робіт

Усвідомлення результатів досліду  під час виконання творчої роботи

2 хв

8

Створення власної або колективної (на вибір учнів та вчителя )творчої роботи

Робота в групах або індивідуально.(на вибір вчителя та учнів)

Створення творчої роботи

Матеріали для роботи, музичний супровід на вибір вчителя

Завершена творча робота 

20 хв

9

Рефлексія. Перегляд робіт

Взаємота самоаналіз робіт

Виставка готових робіт. Усвідомлення учнями важливості своєї діяльності. 

Створення ситуації успіху

2 хв

10

Звертання до очікуваних результатів

Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання

На уроці я…

- дізнався…

- зрозумів…

- навчився…

- найбільші труднощі я відчув…

- найбільший мій успіх…

 

Зацікавлення учнів живописом як видом мистецтва, розвиток бажання та сміливості творити в різноманітних видах та техніках живопису та не боятися говорити англійською.

2 хв

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку

Тема.  Графіка

Епіграф:

Буває мить якогось потрясіння:

Побачиш світ, як вперше у житті,

Звичайна хмара, сіра і осіння,

Пропише раптом барви золоті.

Л. Костенко.

Spring is green,

Summer is bright,

Autumn is yellow,

Winter is white.

 

Цілі уроку:

  • формувати креативні навички учнів засобами графіки як виду образотворчого мистецтва;
  • вдосконалювати навички говоріння англійською мовою;
  • вдосконалювати художньо-естетичну, духовно-моральну культуру учнів;
  • розвивати чуттєво-емоційну сферу за допомогою сприймання та створення творів мистецтва;
  • розширювати уявлення школярів про графіку як виду образотворчого мистецтва;
  • формувати креативні навички учнів засобами мистецтва та сприйманням іноземної мови;
  • поглиблювати інтерес до вивчення іноземної мови;
  • викликати інтерес до взаємозв’язку іноземної мови і образотворчого та музичного мистецтва.

 

Міжпредметні зв’язки:

1.     Лексикологія

лексико-граматичні розряди іменників за семантичними ознаками і морфологічною характеристикою – конкретні й абстрактні іменники; повторення вивчених англійських слів та ознайомлення з новою лексикою (назви комах та тварин).

2.     Музичне мистецтво та англійська мова

Паралелі термінології:нові слова англійською, композиція, імпровізація, симфонія, емоції.

 

Словник: man – людина, hand - рука, rainbow - веселка, rabbit - кролик, swan - лебідь, horse - кінь.

Композиція (лат. compositio — складання, зв'язування, створення, з'єднання), може означати:

         Процес творчості

         Завершений твір

Обладнання:Відео- театр тіней https://www.youtube.com/watch?v=BF_YAJf4slk ,«Домашня лабораторія школяра», картини тварин та комах, малюнки учнів, зоровий ряд репродукцій,проектор, інтерактивна  дошка.

 

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

        Приваблива мета

  • Створення художнього образу з допомогою плями.

        Проблемна ситуація

Здивуй творчістю! (Закінчи речення)

o   “Щоб здивувати людей, я би створив…”

o   “Щоб увійти в скарбницю світового мистецтва я би створив…”

  • “Щоб картина сподобалася глядачам, вона повинна…”

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

Які види образотворчого мистецтва ви знаєте?

Які виражальні засоби графіки ?

Які тварини і комахи ви можете назвати англійською?

 

ІV. Вивчення нового матеріалу

Пляма як виражальний засіб графіки.

Ознайомлення з новою лексикою.

V. Практична діяльність:

1.Засвоєння провідних ідей теми на основі систематизації набутих знань

—  Складання динамічної схеми методом «мозкової атаки»

Графічний твір - це фантазія, свобода, поєднання кольорів, форм, плям, ліній, новаторство, сміливість, особливість, музикальність, ритмічність, імпровізація, спонтанність, енергійність, зухвалість..

2. Конкретизація і закріплення вже набутих знань

—  Зобразити власні почуття та емоції отримані від перегляду відео

—  Назвати власний твір, використовуючи абстрактні іменники (наприклад: симфонія, співзвуччя, ода, радість, єдність, тріумф та ін.)

—   Назвати слова англійською мовою, які запам’яталися протягом уроку ( наприклад, man – людина,

 hand - рука, rainbow - веселка, rabbit - кролик, swan - лебідь, horse – кінь) .

3. Робота індивідуально

Здобуття нових знань у процесі роботи:

І – створити творчу композицію.

II – розказати англійською, які тварини були зображені у фільмі.

VI. Рефлексія. Перегляд робіт

1. Усвідомлення учнями своєї діяльності. Створення ситуації успіху

        Самоаналіз робіт  та їхніх назв учнями

        Взаємний аналіз

o   Яка робота вражає найбільше?

  • Яка найбільш незвичайна?

2. Звертання до очікуваних результатів

—  Інтерактивна вправа «Мікрофон». Поточне коментоване оцінювання

На уроці я…

- дізнався…. , -вивчив такі слова англійською..     - зрозумів… - навчився…  - найбільше запам’яталося…

3. Завершення уроку.

docx
Додано
13 листопада 2023
Переглядів
325
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку