Конспект інтегрованого уроку з предмету «Образотворче мистецтво» для учнів 1 класу
Тема: Дари осені
Мета:
навчальна:
-
повторити основні геометричні форми та кольори на прикладі овочів;
-
вчити знаходити характерні ознаки образів;
-
розвивати тактильне сприйняття, творчу уяву, розвивати кмітливість, творчі здібності;
-
ознайомити з історією та лікувальними властивостями овочів;
-
продовжувати ознайомлювати учнів з правилами роботи з фарбами гуаш;
-
формувати естетичній смак; збагачувати словниковий запас учнів;
виховна:
-
виховувати любов до людей, які бережуть традиції і звичаї нашого народу;
-
виховувати шанобливе ставлення до природи;
-
виховувати виконавську дисципліну, акуратність, охайність
корегуюча:
-
корегувати та розвивати увагу, мислення, пам'ять, звуковимову;
Обладнання: альбоми, фарби гуаш, пензлі, склянки з водою, серветки, клейонки, кошик з овочами, м’яка іграшка заєць
Хід уроку:
І. Організаційний момент
1. Нервово-психологічна підготовка до уроку.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
2. Дихальні вправи
ІІ. Актуалізація опорних знань.
-
Зараз у нас з вами починається урок образотворчого мистецтва.
-
Діти, давайте згадаємо, що ми з вивчали на попередніх уроках?
-
Так, вірно, ми знайомилися з кольорами. А які саме кольори ви запам’ятали? (Відповіді дітей)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
ІV. Вивчення нового матеріалу.
1. Бесіда з учнями.
-
А ось погляньте, хто завітав до нас на урок? (сюрпризній момент, прихід зайчика)
-
Зверніть увагу, діти, що знаходиться у вас на партах. (корзини).
-
Діти, зайчик хоче вам розповісти віршика, слухаємо уважно.
Зайчик сплів нову корзину
З соковитою лозини.
Плів, старанно виплітав
Біля річки, серед трав.
Покладу в нову корзину,
Принесу мерщій до хати,
Буду діток годувати.
Дітки з’їли капустину,
Швидко схрумали корзину.
Кажуть: «Татку, принеси,
Ще корзину із лози,
Хай в корзині буде пусто,
Ми з’їмо і без капусти».
-
Наш зайчик засмутився, бо його корзина порожня. Зайчику треба годувати зайченят, а що вони їдять? (Відповіді дітей)
-
А ось погляньте, яка в мене є чарівна корзина! А що ви в ній бачите? (Відповіді дітей)
-
Які саме овочі? Які вони за формою? Якого кольору? Де вони виросли? (Відповіді дітей). Діти досліджують овочі (на дотик, на смак, на запах)
-
Попереду нас чекає люта зима. Усе навкруги вона замете білим снігом. Давайте приготуємо для зайчика та його сім’ї малюнки овочів на згадку про теплу та щедру осінь.
2. Пальчикова гра з природним матеріалом
3. Фізкультхвилинка
4. Інструктаж щодо виконання роботи.
5. Практичне виконання завдання.
V. Підсумок уроку
- Який у нас був зараз урок? Про що ми говорили? Які овочі досліджували? Якого вони були кольору? Яку з геометричну фігуру нагадували? Для кого ми готували подарунки? А чи сподобався вам наш урок?
Виставка готових робіт. Похвалити дітей за роботу. Прибирання робочих місць.