Урок образотворчого мистецтва "Птахи в польоті"

Про матеріал
Мета:формувати різностороннє уявлення про світ птахів, розвивати позитивно-емоційне ставлення до природи рідного краю, бережливе ставлення до навколишнього середовища.
Перегляд файлу

Тема:Птахи в польоті

Мета:навчальна: ознайомити учнів із будовою тіла птахів; навчити відтворювати характерні особливостей силуету птахів (тварин) у русі;

розвивальна: розвивати вміння насолоджуватися творами образотворчого мистецтва, аналізувати їх; формувати естетичні почуття, смак;

активізувати ініціативу учнів;

 виховна : прищеплювати зацікавленість творами образотворчого мистецтва.

Матеріали та інструменти: альбоми, олівці, акварель, пензлі, ємно­сті для води, серветки для витирання рук та пензлів, клейонки.

             Зоровий ряд: репродукції творів художників (Кітагава Утамаро «Птахи»,

«Півень та курка»; А. Торберн «Серія творів “Птахи”»), схеми малювання птаха.

Літературний ряд: загадки про тварин.

Тип уроку: комбінований урок.

 

                                              Хід уроку

I. Організаційний момент

Привітання. Перевірка готовності учнів до уроку

 

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда

Про що йшлося на попередньому уроці?

  • Що ми називаємо анімалістичним жанром?
  • Чи запам’ятали ви імена художників-анімалістів? Яких тварини вони зображували?

 

III. Мотивація навчальної діяльності

      Відгадайте загадки(з інтернету).

‰‰

Маленька, чорненька, співає, щебече,

Під стріхою з глини зліпила гніздечко,

Роздвоєний хвостик, як ножички, має.

Що це за пташина? Хто пташку цю знає?

(Ластівка)

 

Пташка невеличка, в неї білі щічки,

Сірі лапки, чорна шапка, фартушок

Жовтенький, голосок тоненький, і

Ця пташка невеличка називається... (синичка).

 

Швидко скрізь цей птах літає,

Всіх комашок поїдає,

За вікном гніздо будує,

Тільки в нас він не зимує.

В нього спереду шильце,

Ззаду вильце,

На грудях біле полотенце. (Ластівка)

 

Хто це у садку скрекоче,

Всі новини знати хоче?

Це хитренька, білобока,

З чорним хвостиком… (сорока).

 

IV. Викладання нового навчального матеріалу

Цікаві факти про птахів(діти підготували самостійно).

 

V. Фізкультхвилинка

 

VI. Інструктаж

     Починаємо малювати з  великих форм  — тулуба та голови. Потім з’єднуємо їх між собою шиєю. А вже після цього малюємо дрібні деталі — хвіст, крила, лапки, дзьобик.

Послідовність малювання птаха у стані спокою

Ще дуже цікаво виглядає птах, коли він летить,— його крила

розправлені, шия витягнута. Він ширяє у  небі та дивиться на  нас

згори вниз.

      Птахи у русі

Послідовність малювання птаха у русі — у польоті

 

VII. Самостійна практична робота учнів

        Творче завдання

Намалюйте птаха в  русі. Спочатку намітьте контури олівцем,

потім розфарбуйте акварельними фарбами.

 

VIII. Актуалізація набутих знань

Бесіда

  •  Які птахи зустрічаються у нашій місцевості?
  • Як вони виглядають? Кого з них хочете намалювати?
  • Чи відрізняється зображення птаха в стані спокою та в русі?

 

IХ. Підбиття підсумків уроку

  1.         Підбиття підсумків (загальна оцінка уроку).
  2.         Визначення завдання для підготовки до наступного уроку (вдома знайти та розглянути репродукції робіт різних художників; принести на наступний урок альбоми, пластилін (глину), стеки, дощечки, альбоми, олівці, гуаш, пензлі).

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
20 лютого 2023
Переглядів
873
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку