Дата: 06.02.2019
Предмет: Математика
Тема: Округлення чисел до десятків, до сотень
Мета: сформувати в учнів поняття округлення чисел, засвоєння правила округлювати числа до десятків, до сотень, сформувати вміння округляти числа до будь-якого розряду; розвивати логічне мислення, пам’ять, увагу; виховувати акуратність.
Обладнання: схеми до задач, усні обчислення
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1) Перевірка домашнього завдання
Завдання 9, 10 сторінка 39.
1) 1000м-60м = 940м 2)100см+10см+1см = 111см 4)40мм-8мм = 36мм
2) 1000м-660м = 340м 3) 100см-10см-1см = 89см 5) 26мм+20мм = 40мм
Завдання 10
1) 160:8 = 20 (м.) – в 1 автобусі «Богдан»
2) 20+30 = 50 (м.) – в 1 автобусі «Сетра»
3) 300:50 = 6(а.)
Відповідь: 6 автобусів
2) Усні обчислення
- Діти, погляньте будь ласка на дошку, що на ній зображено? ( промінь із числами). Розгляньте уважно де розташовані числа на промені.
- Добре тепер погляньте нижче. Нам потрібно за зразком розмістити кожне число між двома найближчими сотнями.
Зразок:
0< 46 < 100
100 < 171 < 200 400 < 450 < 500
300 < 324 < 400 500 < 589 < 600
- Добре, діти, подивіться у нас є промінь із числами. Нам потрібно правильно кожне число між двома найближчими десятками.
268 295 274 252 305 287
( схема променю)
- Добре, а тепер відкрийте підручники на сторінці 43. Зараз ви самостійно розв’яжете завдання. Хлопці виконують завдання 3, а дівчатка на сторінці 44 завдання 4
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності: оголошення теми і мети уроку
- Сьогодні на уроці ми навчимось округлювати числа до сотень та до десятків, а також будемо розв’язувати різноманітні цікаві задачі.
- Діти, відкрийте зошити. Відступіть від домашньої роботи 4 клітинки. Запишіть число, класна робота.
- Пропишіть число 4.
ІV. Вивчення нового матеріалу
- Діти, подивіться будь ласка на дошку, в нас є число 549 ≈ 500. Так я з ним зробила одне перетворення. А тепер подивіться на цей приклад 549 ≈ 550. Як ви гадаєте що я з цими числами зробила?
- Так, я їх округлила.
- Відкрийте будь ласка сторінку 44 завдання 5. Розгляньмо довідничок.
- Щоб оцінити або швидко прикинути, яким буде результат, числа можна округлювати. Подивіться будь ласка, за якими способами ми можемо округлювати числа? ( до сотень та до десятків.) Подивіться уважно як округлюють числа.
Знак ≈ означає «приблизно дорівнює»
- Давайте розглянемо як округлити до сотень
- Візьмемо будь- яке трицифрове число.
- Якщо десятки дорівнюють 5, 6, 7, 8, 9, тоді сотню ми збільшуємо на одиницю.
Наприклад: 356 ≈ 400. 365 ≈ 400, 375 ≈ 400, 385 ≈ 400.
- Якщо десятки дорівнюють 0, 1, 2, 3, 4, тоді сотню ми залишаємо як і є
Наприклад: 345 ≈ 300, 335 ≈ 300, 328 ≈ 300, 312 ≈ 300, 309 ≈ 300
- Тепер давайте розглянемо як округляють числа до десятків.
34* , якщо одиниці дорівнюють 5, 6, 7, 8, 9, тоді ми збільшуємо на одиницю десятки
Наприклад: 345 ≈ 350, 346 ≈ 350, 347 ≈ 350, 348 ≈ 350, 349 ≈ 350
- Якщо одиниці дорівнюють 0, 1, 2, 3, 4, , тоді десятки ми залишаємо, а після них записуємо нулі.
Наприклад: 344 ≈ 340, 343 ≈ 340, 342 ≈ 340, 341 ≈ 340
V. Робота над темою уроку
- Давайте потренуємось округлювати числа. Знайдіть завдання 6 сторінка 45.
- Запишіть в зошиті. Округліть числа до сотень:
1) 115 ≈ 100, 128 ≈ 100, 462 ≈ 500, 59 ≈ 100, 393 ≈ 400, 540 ≈ 500
- Округліть ці числа до десятків
2) 115 ≈ 120, 128 ≈ 130, 462 ≈ 460, 59 ≈ 60, 393 ≈ 390, 540 ≈ 540.
- Добре запишіть Завдання 7 сторінка 45. Округли до сотень ціну кожної пари взуття.
86 ≈ 100, 390 ≈ 400, 210 ≈ 200, 950 ≈ 1000.
- Запишіть задача 8 сторінка 45. Прочитайте задачу про себе, один учень вголос
- Скільки всього грн заплатили за штани, светр і шалик? ( 930 грн)
- Скільки коштують штани? ( 360 грн)
- Скільки коштують штани і светр разом? ( 840 грн)
- Добре ,якщо штани коштують 360 грн, а штани і светр разом – 840 грн, ми зможемо дізнатись скільки коштує светр? Якою дією? ( віднімання) Що ми будемо віднімати? ( 840-360)
- Якщо за всю покупку заплатили 930 грн, ми зможемо дізнатись скільки коштує шалик? Якою дією? ( віднімання) Що ми будемо віднімати ( 930-840)
1)840-360 = 480 (грн) – коштує светр
2) 930-840 = 90 ( грн)
Відповідь: 480 грн – светр, 90 грн - шалик
VI. Підсумок уроку
- Що ми сьогодні нового дізнались?
VIIІ. Домашнє завдання
Завдання 10, 11 сторінка 45
Завдання 10
1) 42:6 = 7 (с.) –у першому залі
2) 7+2 = 9 (с.) – у другому залі
3) 36:9 = 4 ( ч.)
Відповідь: по 4 чоловіки у другому залі
Завдання 11
1) 500, 100, 800, 700, 1000
2) 520, 50, 800, 660, 990.
Конспект перевірила та до проведення уроку допустила
Вчитель_______________________Вершиніна Л. П.