На даному уроці використовуються найрізноманітніші методи та прийоми з метою осмислення учнями важливої думки про цінність здоров'я та роль родини в житті кожного.
ТЕМА : МОЯ СІМ’Я, МОЯ РОДИНА. ЗДОРОВ’Я – НЕОЦІНЕННИЙ СКАРБ. ( 1 клас )
МЕТА: поширити уявлення про сім’ю, як чинник здоров’я; формувати позитивне ставлення до сім’ї та членів родини, вчити надавати допомогу членам родини, поважати старших, піклуватися про здоров’я оточуючих людей, розвивати пам'ять, мислення, взаємодопомогу, уміння аналізувати, робити висновки.
ОБЛАДНАННЯ: папір, кольорові олівці або фломастери, таблиці , малюнки, кольорові паперові стрічки, музична колонка, підручник.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУП. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Лунає спокійна приємна музика, під яку діти під керівництвом вчителя утворюють коло.
Вчитель:
ІНСТРУКЦІЯ:
( Діти передають свічку по колу з побажаннями , поки свічка не повернеться до вчителя. Кожен наступний дякує за побажання).
АНАЛІЗ:
Вчитель:
ІІ ОСНОВНА ЧАСТИНА.
2.1. Вступне слово вчителя.
- Отже, на сьогоднішньому уроці ми поговоримо про сім’ю та родину.
2.2. Звучить пісня ( приспів ) Н.Яремчука « Родина»
2.3. ОЧІКУВАННЯ:
- А що кожен з вас очікує від сьогоднішнього уроку?
2.4. ГРА « ПЕРЕДАЙ ЕСТАФЕТУ»
ІНСТРУКЦІЯ:
Кожен учень передає естафету, натискаючи долоньку руки поряд стоячого і при цьому висловлює своє сподівання , починаючи зі слів : Сподіваюся що цей урок …..
2.5. ПОВТОРЕННЯ ПРАВИЛ.
Вчитель:
Правила нашого класу
Вчитель: Так от , ви готові до праці?!
2.6. ВИЯВЛЕННЯ РІВНЯ ПРОІНФОРМОВАНОСТІ ПРО СІМ’Ю ТА РОДИНУ.
ІНСТРУКТАЖ:
Вчитель:
СЛОВА: сонечко, школа, мама , ліжко, сніг, дерева, котик, тато,дідусь, будинок, бабуся, книжка, діти , зошит, вчителька.
Вчитель:
( Мама, тато , бабуся , дідусь, діти)
( В цей час на дошку прикріплюються малюнки із зображенням членів родини).
- Що ці всі слова означають? Яким одним словом ми можемо їх об’єднати?
2.7. ЕНЕРГІЗАТОРИ . ЛІЧИЛКА - РУХАНКА.
Раз - турботлива матуся (руку покласти сусідові справа на плече)
Два – до тата пригорнуся ( руку покласти сусідові зліва на плече)
Бабця – три, дідусь – чотири ( хитнутись разом всім праворуч)
П’ять – сестричку полічили (хитнутись разом всім ліворуч )
Ось така моя родина: (нахилились правою рукою до лівої ноги)
І привітна, і гостинна (нахилились лівою рукою до правої ноги )
2.8. ДЕМОНСТРАЦІЯ ПЛАКАТУ « РОДИНА»
Вчитель:
( Мама, тато, дитина)
- По колу повторіть , чергуючи ці слова: мама , тато , діти.
2.9. ЕНЕРГІЗАТОР - РУХАНКА
Вчитель: Міняємось місцями:
2.10. ОБ’ЄДНАННЯ У ГРУПИ ЗА СЛОВАМИ
(Діти об’єднуються у групи за словами : мамо , тато , діти.)
ІНСТРУКЦІЯ:
Об’єднайтеся у групи : мами займіть місце – праворуч, татусі – ліворуч , а діти – посередині.
ІНСТРУКЦІЯ:
Вчитель:
ЗАВДАННЯ: Як дбають про збереження та зміцнення здоров’я в сім’ї:
І група - Мами
ІІ група - Татусі
ІІІ група - Діти
АНАЛІЗ
Вчитель:
( Вчитель вивішує на дошку ілюстровані правила поводження у родині).
2.11. УТВОРЕННЯ ЗАГАЛЬНОГО КОЛА
Вчитель: Утворіть загальне коло.
2.12.ГРА « ПЕРЕДАЙ М’ЯЧ ІНШОМУ»
ІНСТРУКЦІЯ:
Вчитель:
АНАЛІЗ
Вчитель:
2.13. ОБ’ЄДНАННЯ У 4 ГРУПИ ЗА КОЛЬОРОМ СМУЖОК .
Вчитель :
2.14. ГРА « У ТЕАТРІ »
Вчитель :
- Уявіть ,що ви актори , покажіть за допомогою міміки або жестів, як можна відпочивати родиною. При цьому учасники інших груп мають вгадати ваш вид відпочинку.
2.15. ЗВОРОТНІЙ ЗВ'ЯЗОК.
Вчитель :
ІІІ. ЗАКЛЮЧНА ЧАСТИНА.
1. Релаксація під приємну музику.
Вчитель під музику розповідає притчу про щасливу родину.
2.Подяка всім оплесками.
Хай біда і горе
Обмина ваш дім.
Доброго здоров’я
Зичим вам усім!
IV. ПІДСУМОК УРОКУ.
ЗАВДАННЯ ДЛЯ АКТИВНИХ:
На альбомному аркуші паперу намалюйте свою родину або сім’ю.