Урок "Основні та похідні кольори. Способи утворення похідних кольорів.Ознайомлення з прийомами користування фарбами, пензлями, палітрою"

Про матеріал

Мета. Ознайомити учнів з основними кольорами, які існують в природі,

навчити утворювати похідні кольори; розвивати навички кольорового

вирішення малюнка,увагу, уяву, фантазію; удосконалювати вміння

роботи з фарбами; виховувати охайність, акуратність.

Перегляд файлу

Основні та похідні кольори. Способи утворення похідних кольорів.Ознайомлення з прийомами користування фарбами, пензлями, палітрою

Орієнтовне тематичне завдання: «Три веселих гноми» (акварельні фарби ).

Мета. Ознайомити учнів з основними кольорами, які існують в природі,

           навчити утворювати похідні кольори; розвивати навички кольорового

           вирішення малюнка,увагу, уяву, фантазію; удосконалювати вміння

           роботи з фарбами; виховувати охайність, акуратність.

Обладнання: Малюнок-ілюстрація до казки; репродукції картин,

                        малюнки-заготовки для розфарбовування; фарби,

                        пензлик, палітра.

Тип уроку. Практична робота.

Вид уроку. Тематичне малювання.

                                        Хід уроку.

I.                   Вступна частина.

1. Організація навчання. Перевірка наявності інструментів та матеріалів і правильне розміщення їх на парті.

II. Основна частина.

1.                  Актуалізація опорних знань.

-                     Що ми малювали на минулому уроці?

-                     Що нового ви дізнались на минулому уроці?

-                     Що таке «Лінія горизонту»?

-                     Який ще новий термін ми вивчили?

-                     Які основні завдання композиції?

2.                  Оголошення теми і завдань уроку.

Тема нашого сьогоднішнього уроку «Основні та похідні кольори ».

-                     Сьогодні ми маємо познайомитись з основними кольорами, які існують в природі;

-                     Навчитися утворювати похідні кольори;

-                     Будемо малювати акварельними фарбами  протягом одного уроку.

3.                  Пояснення нового матеріалу.

-                     Сьогодні ми з вами помандруємо в природу. Погляньте на ці дві картини і скажіть чим вони відрізняються. (Графіка і живопис). Який вам більше подобається? Чому? (Колір)

-                     Робота з репродукціями картин відомих художників.

-                     Робота з підручником (аналіз репродукцій картин, дитячих малюнків).

-                     Гра «Впізнай предметний колір». (Вчитель називає предмет, а діти з заплющеними очима називають колір). Огірок, вишня, баклажан, гарбуз, лимон.  Так вони мають різні кольори, проте основних кольорів лише три: червоний, жовтий та синій. Основні кольори не можливо отримати при змішуванні інших. Решта кольорів – похідні, вони утворюються при змішуванні двох основних кольорів.

-                     …..за допомогою яких всі художники і ми з вами зможемо написати будь-яку картину шляхом змішування, поєднання, розтягування кольорів.

4.                  Підготовчі вправи

(вправляння дітей в змішуванні кольорів)

5.                  Робота в альбомах

-                     Є багато художників, які виконують ілюстрації до різних казок, оповідань, літературних творів. Вони називаються художниками ілюстраторами. Розгляньте репродукцію картини  Р. Лідберг «Гноми з оленями».  Сьогодні ми з вами спробуємо стати художниками ілюстраторами і теж намалюємо гномів. (Педагогічний малюнок).

-                     Яку ви знаєте  казку про гномів? (Бесіда про казку.)

6.                  Послідовне виконання малюнка вчителем.

7.                  Практична діяльність учнів.

III.             Підсумок уроку.

1.                  Демонстрування та аналіз дитячих малюнків.

2.                  Робота з демонстраційним матеріалом.

-                     Які кольори є основні?

-                     Які похідні? Чому?

-                      Назвіть похідні кольори.

-                     Назвіть на яких предметах існує «предметний» колір? (наприклад  лимон – жовтого кольору.)

 

docx
Додано
22 березня 2018
Переглядів
9937
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку