Конспект уроку з алгебри 8 клас (поглиблене вивчення, з елементами інтегрованого навчання з англійською мовою) "Властивості степеня із цілим показником"

Про матеріал
Конспект уроку з алгебри 8 клас (поглиблене вивчення, з елементами інтегрованого навчання з англійською мовою) на тему "Властивості степеня з цілим показником". Тип уроку: засвоєння нових знань. В розробці запропонована самостійна робота, гра "Віриш-не віриш", усні обчислення, картки "Властивості степеня з наткральним показником".
Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

Конспект уроку

з алгебри

  1. клас

(поглиблене вивчення, з елементами інтегрованого навчання з англійською мовою)

 

ВЛАСТИВОСТІ СТЕПЕНЯ ІЗ ЦІЛИМ ПОКАЗНИКОМ

Properties of the degree with the whole іndicators

 

 

 

 

 

 

 

 

  Вчитель математики:

 Антощук Л.А.

 

 

 

 

 

ВЛАСТИВОСТІ СТЕПЕНЯ ІЗ ЦІЛИМ ПОКАЗНИКОМ

Properties of the degree with the whole іndicators

Мета: працювати над засвоєнням учнями озна­чення степеня з цілим показником та його власти­востей; формувати вміння застосовувати означення і властивості степеня з цілим показником до обчислення значень виразів і перетворення виразів зі змінними ; продовжити формувати вміння працю­вати з навчальною літературою, складати конспект; удосконалювати навички усних обчислень; розвива­ти логічне мислення, вміння порівнювати, аналізува­ти і робити висновки.

Тип уроку: засвоєння нових знань.

Наочність: підручник (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С. Алге­бра. 8 клас); збірник для ДПА, 9 клас; конспект; картка обліку; роздавальний матеріал (диференційовані картки, картки із самостійною роботою), мультимедійна презентація

Девіз уроку

Не достатньо мати добрий розум. Головне – це раціонально використовувати його.                

                                                                                                                                  Рене Декарт

It is not enough to have  good mind. The main thing  is in  rational way to use it.

                                                                                                              Rene Descartes

ХІД УРОКУ

I.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП 

Я щоранку заходжу в клас,

На дитячих обличчях – усміх.

Чого варта я, діти, без вас?

Ви – натхнення моє, мій успіх!

 

За плечима – минулі роки,

Але й досвід прийшов із літами.

Що я варта без вас, дітлахи?

Я безмежно люблю вас, я з вами!

 

Щоб любові вогонь не згас,

Щоб віддать дітям серце і душу,

Я щоранку заходжу в клас:

Я – учитель, я вчити мушу!

 

Мій розумний учню, великий критик, улюблений співавторе проекту!

Цінуй набуті знання, час, наполегливість, уважність.

Продемонструй грамотність у виконанні поставлених завдань.

Сприймай інформацію зацікавлено, вдумливо.

             Не бійся помилятися.

               Повір у свої сили!

               Май гарний настрій!

My clever student, the great critic, and the favourite project author!

Appreciate your knowledge and time, persistence and attentiveness.                                                                 Demonstrate literacy in the performance of tasks.

Receive information with interest, thoughtfully.

Dont be afraid to make mistakes.

Believe in your strength!

Be in a good mood!

II.ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

  • Взаємоперевірка
  • Тестові завдання
  1. Тотожно рівним виразу 7-3 є вираз:      а) -73;  б) ; в) ; г) .
  2. Тотожно рівним дробу є вираз:          а) 23;  б) 2-4; в) 4-2;  г) 2-3.
  3. Значенням виразу 2-3+2-2 є число:         а) -10; б) ; в) ; г) 12.
  4. Тотожним до степеняє вираз:     а) ; б) ; в)- ·2; г) .

 

III.АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ 

                                                         

 Запитання для фронтального опитування

  1. Означення степеня з натуральним показни­ком.
  2. Множення степенів з однаковими основами.
  3. Ділення степенів з однаковими основами.
  4. Піднесення степеня до степеня.
  5. Піднесення дробу до степеня.
  6. Піднесення добутку до степеня.
  7. Означення множини натуральних чисел.
  8. Означення множини цілих чисел.

 

Картка високого рівня

C:\Users\RUSLANA\Pictures\Scan-121201-0001.jpg

 

 

Картка основного рівня

 

C:\Users\RUSLANA\Pictures\Scan-121201-0002.jpg

2. Усні обчислення (колективна робота)

1.Обчисліть: 3-3; (-5)-2; 1-10; ;  (-1)15; 0

2.Подайте у вигляді степеня з основою 2: 8; 4; 2; 1; ; ; ;

3.Подайте у вигляді степеня: x5·x7; a3·a0; y4y6y; 5·52; a8:a2; x6:x6; 34:3; a2n·an

Отже, знань про степінь достатньо для того, щоб познайомитися з властивостями степеня із цілим показником. Саме властивості допомагають пришвидшити роботу над математичними завданнями. Роз­в’язування цієї проблеми є водночас мотиваці­єю й метою навчальної діяльності.

 

ІV. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ, СТРУКТУРИ УРОКУ (2 ХВ)

Учитель. На уроці діятиме накопичуваль­на система оцінювання (дидактична гра «Копилка»), кожний вид діяльності оцінюватиме­мо окремо.

За перший вид роботи вчитель спільно з учнями заповнює картку обліку.

 

 

 

 

 

 

 

V. РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ ЗА ПЛАНОМ, СКЛАДАННЯ КОНСПЕКТУ

Конспект

  1. Означення степеня з цілим показником.

Якщо a≠0,  n –натуральне число, то

  1. Означення степеня з цілим показником для основи .

Якщо п – натуральне число,

 

Властивості степенів із цілим показни­ком

Якщо m і n -  цілі числа, a≠0, b≠0, то:

  1. am·an=am+n
  2. am:an=am−n
  3. (am)n=amn
  4. (ab)n=anbn
  5.  

C:\Users\RUSLANA\Pictures\Scan-121207-0003.jpg

  Приклади:

  1. Спростити вираз:

3 · a -6·b 2·=3 · a -6·b 2·· a -4b 6=·a -10b 8=

 = · a -10b 8 = a -10b 8

  1. Знайти значення виразу:

= = = 5 -14: 5 -15= 5

 

VІ. ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК

  1. Усне виконання завдання – вправа 18.1(1,2,3,4,5)
  2. Коментоване розв’язування вправ:
  • Вправа 18.3(1-7) – із коментуванням з місця;
  • Вправа 18.1(8-12) – із коментуванням на дошці;
  • Вправа 18.5 – на дошці

VІІ. ВІДПОЧИНОК НА УРОЦІ

 

Відпочинок — це зміна дії.

 Відпочинок — це проведення деякого часу без звичних занять.

                                                                                                                   (За тлумачним словником)

 Recreation is a change of action.

  Recreation  is carrying out the time without the usual lessons.

(From the explanatory dictionary)

 

 

ГРА «ВІРИШ — НЕ ВІРИШ»

— Чи віриш, що...

1. ... Піфагор був учасником 58 Олімпійських ігор? (Так)

2. ... існує геометрія, у якій паралельні пере¬тинаються? (Так)

3. ... Л. М. Толстой порівнював людину зі зви¬чайним дробом? (Так)

4. ... піфагорову трійку чисел (3; 4; 5) нази¬вають «примітивною»? (Так)

5. ... будь-який прямокутний трикутник нази¬вають єгипетським? (Ні)

6. ... якщо покласти людину на спину з роз¬простертими руками і ногами, то кінчики            пальців рук і ніг опиняться на колі, центр якого — пуп? (Так)

7. ... квадрат дав назву відомому танцю — кадриль? (Так)

8. ... вивченню властивостей трикутника при¬святив свої дослідження Напстлеон? (Так)

9. ... число 1001 є простим? (Ні)

10. ... Фалес був уболівальником і помер на трибуні Олімпійського стадіону під час бою Піфагора? (Так)

 

VІІІ. ПЕРВИННИЙ КОНТРОЛЬ ЗНАНЬ

Самостійна робота

Мета: перевірити рівень засвоєння означення і властивостей степенів із цілим показником.

 

 

 

ІХ. ПЕРЕВІРКА САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ ЗА ЗРАЗКОМ

Виставляємо бали за самостійну роботу

Х. МІНІ-ПРОЕКТ ГОТУЄМОСЬ ДО ДПА

Мета. Ознайомити учнів із завданнями ДПА з даної теми.

ХІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

 Метод “Незакінчені речення”

   На уроці я...

  • дізнався...
  • зрозумів...
  • навчився...
  • найбільший мій успіх - це...
  • найбільші труднощі я відчув...
  • я не вмів, а тепер умію...
  • я змінив своє ставлення до...
  • на наступному уроці я хочу...

 

At thehe lesson I have...

                                     found ...

                                     understood...

                                     learned ...

                                     My biggest success is ...

                                     It was very difficult for me to ...

                                     I could not but now I am able  to...

                                     I changed my attitude to ...

                                     At the next lesson I want to...

 

Виставляємо бали за активну роботу на уроці, за виконання додаткових завдань.

Учні заповнюють і здають учителеві «Копилку», картку із самостійною роботою.

Аналіз емоційного стану з використанням обличчя та сходів

“Обличчя” роздаю кожному учневі до початку уроку. Під час підбиття підсумків учні розташовують його або радісним, або сумним на сходинку, яку вважають відповідною своєму рівню:

 

 

 

 

 

                                              

                                                                                                  Усе зможу 

                                             

                                                                   Я вмію

                                                                       

                                      Я знаю

ХІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

§3, п. 18,  ІІІ – вправа 18.6, 18.8

                 ІІ – вправа 18.4, 18.6

                 І – вправа 18.2, 18.4

 

 

docx
До підручника
Алгебра (підручник для класів із поглибленим вивченням математики) 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
§ 4. Раціональні вирази
Додано
7 лютого 2019
Переглядів
1206
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку