Урок алгебри 8 клас. "Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені

Про матеріал
Домогтися засвоєння учнями схем виконання дій під час перетворення цілих виразів, що містять квадратний корінь; сформувати вміння по скороченню дробів, які містять квадратні корені та звільненню від ірраціональності в знаменнику
Перегляд файлу

Урок № 55

Тема уроку. Тотожні перетворення виразів, що містять квадратні корені.

Мета. Поглибити знання учнів відомостями про способи перетво­рення дробових виразів, що містять квадратні корені; сформувати вміння застосовувати вивчені способи дій для перетворення дробових виразів, що містять квадратні корені, у завданнях, передбачених про­грамою з математики.

Тип уроку. Застосування знань, умінь та навичок.

Обладнання. Підручник А.Г. Мерзляк

Хід уроку

I. Організаційний етап

II. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність та правильність виконаного домашнього завдання.

Тестова робота

Перетворення ірраціональних виразів

  1. Спростіть вираз .

А

Б

В

г

4

4

61

16

 

  1. Обчисліть: .

А

Б

В

Г

2

9

18

 

  1. Чому дорівнює значення виразу ?

А

Б

В

Г

6

48

50

8

 

  1. Порівняйте числа 2 і .

А

Б

В

Г

 

  1. Розкладіть на множники вираз .

А

Б

В

Г

III. Формулювання мети і завдань уроку

Учитель повідомляє учням мету і завдання уроку

IV. Актуалізація опорних знань та вмінь

Виконання усних вправ

  1. Обчисліть: ; ; 5; ; ; .
  2. Порівняйте значення виразів: і ; і 6; 0 і ; 1 і ; і - 2; х і .
  3. Винесіть множник з-під знака кореня:

; ; ; ; при у ≤ 0;

; ; при а ≥ 0; ; ; ; .

  1. Внесіть множник під знак кореня:

; ; при с > 0; при а < 0.

  1. Розкладіть на множники: а) ах + х; б) 3х2х; в) ; г) ;

д) а2х2 – 1; е) (а + х)2 – 1; ж) 49 + х2 – 14х; з) 3а3 – 27а.

V. Формування умінь

Виконання усних вправ

  1. Розкладіть на множники: а) ; б) ; в) аb, де а > 0; b > 0.
  2. Прокоментуйте виконані дії:

а) ;

б) ;

в) .

Виконання письмових вправ

 

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-513.jpg

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-513-rnd1765.jpg

Самостійно і учень за дошкою

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-515.jpg

 

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-523.jpg

 

Робота в парі

 

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-517.jpg

 

Робота в парі

 

н8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-526.jpg

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-519.jpg

 

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-521.jpg

8-algebra-ag-merzlyak-vb-polonskij-ms-yakir-2016--2-kvadratni-koreni-dijsni-chisla-521-rnd7668.jpg

 

 

VI. Підсумки уроку

В якому з випадків правильно виконано дію?

1) ; 2) ;

3) .

VII. Домашнє завдання

Повторити 514; № 517; № 520, 522.

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Алгебра 8 клас (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С)
До уроку
§ 2. Квадратні корені. Дійсні числа
Додано
10 лютого 2019
Переглядів
4557
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку